Liga gra! - II liga

Sokół wygrał z rezerwami Śląska

2020-10-25 14:32:22 Sokół Ostróda, Śląsk Wrocław

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

W 10. kolejce II ligi Sokół Ostróda pokonał we Wrocławiu rezerwy Śląska 2:0. Bramki dla ostródzian zdobyli Konrad Andrzejczak w 44. minucie i  Dawid Wolny w 51.

Podopieczni Piotra Jacka zmazali plamę po wysokiej porażce ze Skrą Częstochowa (0:3) i odprawili z kwitkiem rezerwy ekstraklasowego Śląska. Najpierw fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Konrad Andrzejczak, który wykorzystał dobry pressing na połowie rywala i niezłe rozegranie akcji przez ostródzian. Wynik spotkania ustalił tuż po przerwie Dawid Wolny, który, również z dystansu, pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolejne ligowe spotkanie Sokół rozegra 4. listopada, gdy o godz. 18. podejmie na własnym boisku KKS 1925 Kalisz. Wcześniej jednak Sokół czeka spotkanie pucharowe. 30. października ostródzianie zmierzą sie z Wartą Poznań.

• Śląsk II Wrocław - Sokół Ostróda 0:2 (0:1)

0:1 - Andrzejczak (44), 0:2 - Wolny (51)

Śląsk: Frasik - Boruń, Pawelec, Kucharczyk, Cotugno - Krocz, Bargiel (79' Młynarczyk), Lewkot, Samiec-Talar - Makowski, Bergier.

Sokół: Niezgoda - Mazurowski, Dobosz, Brzuzy, Żwir, Andrzejczak (77' Rugowski), Gajda (85' Święty), Zalewski, Zimmer, Siemaszko (36' Dampc, 46' Kalinowski), Wolny.