forBet promocja

Reportaż - II liga

Sokół Ostróda idealnie przywitał się z II ligą

2020-08-29 14:13:10 Sokół Ostróda

Widok na stadion Sokoła Ostróda od strony Jeziora Drwęckiego. Fot. Emil Marecki

Widok na stadion Sokoła Ostróda od strony Jeziora Drwęckiego. Fot. Emil Marecki

Jak wypadła inauguracja II ligi? Jakie są oczekiwania w Ostródzie? Zawsze będzie komplet publiczności? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w tym reportażu. Wybraliśmy się na historyczne spotkanie Sokoła w rozgrywkach II ligi. Pierwszy mecz wypadł okazale, bo absolutny debiutant w tych rozgrywkach pokonał 2:0 rezerwy Lecha Poznań.

Gdy Sokół Ostróda poinformował o dokładnym terminie spotkania to padło sporo zapytań dlaczego tak wcześnie? Fani przyzwyczaili się do terminu z godziną 18, ale… sporo w terminarzu namieszać może teraz telewizja TVP i PZPN. I tak właśnie było teraz, bo transmisję z meczu na żywo przeprowadził związek za pośrednictw em kanału Łączy Nas Piłka.

W dniu meczu na mieście mało było widać Sokoła, jakby miasto nie żyło w ogóle tym spotkani em. Na trasie dworzec - stadion spotkaliśmy rapt em tylko kilka osób w barwach Sokoła. Nie dało się odczuć atmosfery meczu, to jednak nic specjalnego w naszym regionie, bo w ostatnim czasie i w Olsztynie nie czuć piłkarskich emocji na mieście.

Pand emia koronawirusa sprawiła, że na mecz mogło wejść tylko 999 osób. Do tego doszła tylko sprzedaż internetowa, co było w ogóle nowością w takim klubie jak Sokół. Pewne utrudnienia się pojawiły, ale na meczu ostatecznie pojawił się komplet publiczności.

Przed mecz em rozmawialiśmy z Rafał em Herman em, dziennikarz em pochodzącym z Ostródy, a w trakcie spotkań III-ligi spiker em na miejscowym stadionie.

- Ostródzianie żyją tymi drugoligowymi rozgrywkami - mówi Herman. - Czasy mamy niełatwe, a praktycznie cała liczba dostępnych biletów rozeszła się bardzo szybko. Widać było po społecznościowym portalu klubu, że ludzie bardzo czekali na moment, w którym sprzedaż biletów się rozpocznie. Wielu ludzi w Ostródzie jest z Sokoł em na dobre i na złe. Mam nadzieję, że fakt, iż Sokół gra teraz na poziomie centralnym sprawi, że więcej nowych kibiców pojawi się na ostródzkim stadionie.

Wspominaliśmy o tym, że w Ostródzie na mieście nie było widać Sokoła, co potwierdza nasz rozmówca. - Chciałbym, żeby dzień meczowy był traktowany, jak święto, a do tej pory z tym było bardzo różnie - mówi dla dwadozera.pl Herman.

- W Ostródzie wiele osób pracowało na ten awans. Nie mówię tylko o piłkarzach, ale także o osobach, które często są w cieniu i na pierwszy rzut oka ich nie widać. Nikt więc nie chce, żeby ta “przygoda” Sokoła w drugiej lidze trwała tylko jeden sezon. Powi em więcej, nadzieje są takie, że ten ciąg w górę rozrywek nie skończy się na drugiej lidze, ale to plany na przyszłość, a na razie trzeba skupić się dobrym wejściu w sezon ligowy 2020/2021.

Pierwszy mecz pokazał, że przygoda Sokoła Ostróda nie musi trwać tylko jeden sezon. Pierwsza połowa meczu była ni emrawa, ale cały czas to gospodarze dyktowali t empo gry. Druga połowa idealnie ułożyła się dla gospodarzy, bo wykorzystali stały fragment gry za sprawą Piotra Okuniewskiego, a chwilę później młodzieżowiec Michał Zimmer dołożył brameczkę w okienko. Sokół z przebiegu spotkania wygrał zasłużenie i na koniec mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Przed spotkani em puchar za awans wręczył Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Z II ligą kibice Sokoła przygotowali skromną oprawą, rzucając na płytę boiska około 100 serpentyn. Takiego obrotu sprawy nie spodziewała się sędzia tego meczu, bo nie przerwała gry natychmiast, a dopiero po 60. sekundach. Serpentyny szybko usunięto, bo do akcji wkroczyli wszyscy z Sokoła z dyrektor em sportowym Jarosław em Kotas em na czele. Rączki zacierał tylko delegat PZPN-u na ten mecz, bo wspominał o jakiejś karze dla Sokoła za to. Pytamy się za co? Ale odpowiedzi na to pytanie szukać nie będzi emy.

To pierwszy sezon Sokoła na tym szczeblu rozgrywkowym, więc trudno mówić o specjalnych oczekiwaniach - ocenia Rafał Herman. - Cel em jest spokojnie utrzymanie się w lidze, chociaż, jeżeli rozgrywki będą tak wyrównane, jak w poprzednim sezonie, to można nawet pokusić się o coś więcej. Drużyna została odpowiednio wzmocniona, więc piłkarsko wydaje się przygotowana. Wiadomo, że budżet Sokół będzie miał jeden z najniższych w lidze, ale pieniądze nie grają.

I dodaje: - Początkowe spotkania będą niezwykle ważne, ponieważ one już pokażą, co ostródzianie mogą w tym sezonie osiągnąć.

- Wiele osób, po tym awansie źle życzy Sokołowi - kontynuuje Herman. - Wylała się fala hejtu w internecie, ale mam nadzieję, że piłkarze swoją postawą na boisku „zamkną im usta”. Szczególnie “legioniści” będą czekać na potknięcia Sokoła, żeby móc w dalszym ciągu mieć powody do szydery z ostródzkiego klubu.

Sokół Ostróda zyskał sympatię wielu osób w momencie “walki” z Legią o awans. Stołeczny klub domagał się rozegrania dodatkowego meczu między nimi, ale Sokół upierał się, że to im należy się awans. Trochę fanów Sokół stracił po tym jak zwolnił trenera Piotra Kołca, a w jego miejsce Jarosław Kotas sprowadził Piotr Jacka. Wymieniono także większość zawodników. Pierwszy wynik pokazuje, że to była słuszna decyzja. Sokół Ostróda wygrał. Jak będzie to wyglądało w następnym? Piłkarskie życie pokaże, a w tym sezonie II liga wyjątkowa długa, bo jest 19. drużyn.

Jak to powiedział w czerwcu Jarosław Kotas Sokół nie chce być pośmiewiski em ligi, raczej się na to nie zanosi, ale pożyj emy zobaczymy.

ps. Rafał Si emaszko nic nie wniósł w ostatnich minutach meczu. Być może potrzebuje trochę czasu na “rozkręcenie się”.

em

Komentarze

 1. TY "Rafalol" 2020-08-31 23:33:17 (cpc***-nrth***-***-***-cust***.***-***.cable.virginm.net) #71785 0:0 zgłoś

  Burdel to ty miałeś na chałupie, jak twojej matce wino stawiali stare dziadki ze wsi by do ciebie pod kołderkę wejść. Analfabeta jebany "szpikjerem" "szpikjerem ", nieudacznik życiowy, całe twoje życie to kpić z ludzi, którzy mają jakąś pasię i coś osiągneli a ty siedzisz, brudny, smierdzacy, przepocony za tym 15 calowym monitorem CRT i jedynie na co się stać to dowcipkować, by poczuć się lepiej, załosny pokurcz.

 2. al 2020-08-31 21:57:38 (public-gprs***.centertel.pl) #71784 0:0 zgłoś

  dobre nawet nie wiedzą z kim rozmawiają

 3. rafalol 2020-08-31 10:56:05 (gadgety.pl) #71782 0:0 zgłoś

  to kto jest kto w końcu w tym Sokole, zawsze burdel, nawet nie wiadomo kto jest szpikjerem xD

 4. Do mario 2020-08-31 09:04:36 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #71780 0:0 zgłoś

  jedna osoba

 5. Do janek 2020-08-30 21:19:54 (ip-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #71777 0:0 zgłoś

  ale to nie ten rafal komentowal mecz na stadionie co w artykule sie wypowiada, czemu dwadozera wprowadzasz w blad

 6. Marko 2020-08-30 19:34:31 (***.dynamic-***-waw-k-***-***-***.vectranet.pl) #71774 0:0 zgłoś

  No hujagany przyznać się ilu was z tego Mojunga było na meczu Sokoła ...

 7. chłopiec 2020-08-30 17:45:03 (public-gprs***.centertel.pl) #71773 0:0 zgłoś

  Rafał jest bardzo kumaty gość w kontekście piłki i Ostródy, zajebistą robotę to zrobił jego tata, dał nam piękny stadion i zalążek większej piłki.

 8. Janek 2020-08-30 14:58:04 (***.dynamic-***-waw-k-***-***-***.vectranet.pl) #71771 0:0 zgłoś

  Zajebisty spiker, byłem na meczu w piątek i mega robotę gościu robisz!

 9. Po 2020-08-30 11:30:05 (***a***:***cf:***:***:***bc:ae***:da***:ac***) #71769 0:0 zgłoś

  Hey sokoły omijajcie góry lasy doły

 10. piter 2020-08-29 18:56:42 (public-gprs***.centertel.pl) #71762 0:0 zgłoś

  no niestety kilku kolegów nie zdążyło na mecz i potem na piwku zamiast dyskutować o naszych nowych kozakach musieliśmy opowiadać o meczu, było świetnie, dzięki chłopacy, dobry macz

Dodaj swój komentarz

          
 ####  #### ##### 
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
# # # #  #  #  
#  # #  #  #  
 ### # ####  #