forBet promocja

Rozmowa - IV liga

Kujtkowski: Moje aspiracje są większe niż gra w IV lidze

2014-04-19 11:57:41 Omulew Wielbark, Damian Kujtkowski, Stomil II Olsztyn

Damian Kujtkowski w akcji. Fot. Emil Marecki

Damian Kujtkowski w akcji. Fot. Emil Marecki

Po meczu Stomil II Olsztyn - Omulew Wielbark (2:2 - red) rozmawialiśmy z Damianem Kujtkowskim, zawodnikiem Omulwi Wielbark.

 

- Byliście blisko sprawienia niespodzianki. Zabrakło kilku sekund.

- W piłce zawsze gra się do końca. Szkoda, wielka szkoda. Graliśmy bardzo fajną piłkę dzisiaj. Stomil był lepszą drużyną, ale my postawiliśmy opór. Powinniśmy ostatecznie i tak być zadowoleni, bo remis z taką drużyną to dla nas sukces.

- Stomil był tylko teoretycznie lepszy. W pierwszej połowie gospodarze nic szczególnego nie pokazali. Wy za to strzeliliście dwie bramki.

-  Moim zdaniem Stomil przespał początek spotkania i dlatego się nam udało. My wyszliśmy bardziej skoncentrowani i zdeterminowani. Ostatnie dwa spotkania wygraliśmy i chcieliśmy podtrzymać dobrą passę w lidze. Tak jak już mówiłem, gra się zawsze do końca. Nie udało się dziś, ale może uda się w następnym.

- Czyli zostajesz w Wielbarku na następnym sezon?

- Powiem tak: Będę dalej grał w piłkę, ale gdzie? Tego nie wiem. Mam nadzieję, że dostanę szansę gry w wyższej lidze. Moje aspiracje są większe niż gra w IV lidze. Mam nadzieję, że moim planów nie pokrzyżuje żadna kontuzja. Najbliższe dwa spotkania pewnie będę musiał odpuścić, bo już pierwszym meczu na wiosnę naciągnąłem pachwinę. Dzisiaj się to pogorszyło.

- Kontuzja wyeliminowała ciebie z testów w Stomilu.

- Dokładnie, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Cały czas pracuję na swój sukces. Tamten uraz (mówiło się, o zerwanych więzadłach - red.) wyglądał na początku bardzo poważnie, ale nie było tak strasznie. Mam nadzieję, że dostanę swoją szansę.

- O co gra w tej rundzie drużyna z Wielbarka?

- Pierwszym naszym założeniem było utrzymać się w IV lidze. Teraz wyniki tak się nam układają, że gramy o czubek tabeli. Chciałoby się powiedzieć, że o awans, ale jest tyle spotkań, więc chcemy grać na takim poziomie jak obecnie.

Rozmawiał rys

Komentarze

 1. obserwator 2014-04-20 11:19:32 (dlv***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #43069 0:0 zgłoś

  możliwe, ale chodziły takie pogłoski :)

 2. KIO 2014-04-20 10:12:19 (adsz***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #43068 0:0 zgłoś

  A może to ciężka praca a nie jakieś sterydy/dopalacze ;)

 3. obserwator 2014-04-19 23:07:23 (aetk***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #43056 0:0 zgłoś

  ciekawe, czy to prawda, że bierze jakieś dopalacze/sterydy

 4. uhjuirjmaeakol 2014-04-19 22:49:06 (***-***-***-***.matcom.com.pl) #43053 0:0 zgłoś

  Kujtkowski to wciąż jeden z największych talentów w województwie, ale w wieku 21 lat powinien grać już nieco wyżej niż w IV lidze. Czas na jego korzyść raczej nie działa, jeśli w przyszłym sezonie nie będzie grał wyżej, to już raczej nie zrobi kariery na miarę talentu, choć byli i tacy, którzy wybijali się naprawdę późno, casus Sylwestra Patejuka czy Grzegorza Piechny. Trzymam kciuki w każdym razie :)

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
# # # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ### # ####  ####