Concordia poległa w Suwałkach. Wigry liderem

2013-11-09 19:36:29 Concordia Elbląg, II liga, Wigry Suwałki

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu.  Fot. Michał Kuna

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu. Fot. Michał Kuna

Kolejną przegraną zanotowali gracze Concordii, którzy ulegli dziś w wyjazdowym meczu Wigrom Suwałki 1:2. Jedyną bramkę dla elblążan zdobył Adrian Korzeniewski w 89 minucie.

Trener Wojciech Grzyb w ośmiu spotkaniach, również licząc te w Pucharze Polski, nie wygrał żadnego starcia. Tym razem Concordia Elbląg na wyjeździe przegrała 1:2 z Wigrami Suwałki i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

To była piąta porażka z rzędu ekipy z Elbląga. Trener zmienia skład, postawił w bramce na Przemysława Matłokę, jednak efekty w postaci korzystnych rezultatów trudno zauważyć. Wigry wykorzystały porażkę Pogoni Siedlce i awansowały na pozycje lidera rozgrywek.

Gospodarze byli zespołem, który przeważał, chociaż nie zdołał strzelić wielu bramek. Rozgrywali piłkę i starali się dokładnymi podaniami przedrzeć się przez defensywę rywala.

W 10 minucie poszło prostopadłe podanie do Dawida Makaradze, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i Wigry objęły prowadzenie.

13 minut później goście pokazali, że jednak potrafią rozegrać dobrą akcję. Kilka podań i wytworzyła się znakomita okazja w okolicach bramki rywala, ale Daniel Bogusz zdołał zablokować strzał.

Po stronie gospodarzy trudny do upilnowania był Makaradze, który indywidualnymi akcjami stwarzał sporo problemów obronie. W Concordii najbardziej wyróżniał się natomiast Damian Szuprytowski, który próbował strzelać w różnych sytuacjach, jednak jego zagrania były powstrzymywane.

W 66 minucie  gol Sebastiana Radzio praktycznie zakończył spotkanie. Piłka zagrana w pole karne, mija się z nią Matłoka i zawodnik Wigier posyła futbolówkę do bramki.

W 72 minucie mogło być 3:0, ale zbyt lekki strzał Sebastiana Radzioi Matłoka zdołał obronić.

Podopieczni trenera Donatasa Venceviciusa niemal do ostanich chwil kontrolowali spotkanie. Niemal, bo jednak w 89 minucie Adrian Korzeniewski minął bramkarza i strzelił gola. 2:1.

• Wigry Suwałki - Concordia Elbląg 2:1 (1:0)

1:0 - Makaradze (9), 2:0 - Radzio (65), 2:1 -Korzeniewski (89)

Concordia: Matłoka – A. Korzeniewski, Lepczak, Niburski (59 Pelc), Uszalewski, Kiełtyka (74 A. Stępień), Bugacki, Szmydt (46 Zejglic), R. Stępień, Nowotka, Szuprytowski