forBet promocja

Rozmowa - Nasi za granicą

B. Sobótka: Gram regularnie, a o to chodzi w moim wieku

2013-10-22 19:02:09 Bartosz Sobótka, Olimpia Zambrów, Stomil Olsztyn, Mrągowia Mrągowo

Bartosz Sobótka. Fot. olimpiazambrow.net

Bartosz Sobótka. Fot. olimpiazambrow.net

- II liga to z pewnością wyższy poziom, ale spodziewałem się większego "przeskoku", dużo lepszej techniki indywidualnej zawodników, a tak naprawdę gra większości zespołów opiera się na twardej obronie i kontratakach. Spora różnica jest natomiast w przygotowaniu taktycznym oraz organizacji klubów - mówi Bartosz Sobótka, piłkarz Olimpii Zambrów do której trafił z Mrągowii Mrągowo.

- Po czterech porażkach w II lidze przyszło w końcu zwycięstwo (Olimpia Zambrów wygrała 1:0 w Elblągu z Concordią - red.). Dlaczego ostatnio Twój zespół był w tak słabej formie?

- Kumulacja słabej formy i braku szczęścia. Tak to mogę określić. Zdarzało nam się "przesypiać" długie okresy gry jak np. w Krakowie, gdzie w pierwszej połowie byliśmy biernymi obserwatorami, a mimo to stworzyliśmy sytuację sam na sam z bramkarzem, którą zmarnowałem. Z Pogonią Siedlce graliśmy całą druga połowę w przewadze i nie potrafiliśmy strzelić gola, rywal nas pod koniec skarcił i przegraliśmy 1:2. Szczęście również nie dopisywało. W meczu ze Stalą Mielec mogliśmy otworzyć wynik z karnego. Tak się nie stało i w konsekwencji nie zdobyliśmy żadnego punktu. Po ostatnim zwycięstwie nabraliśmy wiary, ze karta się odwróci i zaczniemy grac na miarę możliwości żeby wskoczyć do "ósemki".

- Po trzech miesiącach gry w II lidze, co możesz powiedzieć o tych rozgrywkach?

- II liga to z pewnością wyższy poziom, ale spodziewałem się większego "przeskoku", dużo lepszej techniki indywidualnej zawodników, a tak naprawdę gra większości zespołów opiera się na twardej obronie i kontratakach. Spora różnica jest natomiast w przygotowaniu taktycznym oraz organizacji klubów.

- Zadowolony jest z pobytu w Zambrowie?

- Tak, bo ostatnio gram regularnie, a o to chodzi w moim wieku (20 lat - red.). Mamy młody, ambitny zespół, który stać na dużo wyższe miejsce w tabeli niż obecnie zajmujemy (16 - red). Z niecierpliwością czekamy na możliwość gry w Zambrowie, gdzie będzie trudno nas pokonać, a fakt że gramy wszystkie mecze poza domem na pewno nam nie pomaga w systematycznym zdobywaniu punktów.

- Powiedz jak to w ogóle się stało, że trafiłeś do tego klubu?

- Zadzwonił do mnie trener Zalewski i na drugi dzień zagrałem w sparingu z Pogonią Siedlce. Myślę, że głównym powodem był fakt, że miałem za sobą przyzwoity sezon w Mrągowii, która była głównym rywalem Olimpii w III lidze. Cieszę się niezmiernie, że dostałem szansę gry na tym poziomie.

- Na jak długo masz podpisany kontrakt z Olimpią?

- Jestem wypożyczony ze Stomilu do Olimpii do końca sezonu.

- Masz czas przyjeżdżać do Olsztyna? Widziałeś ostatnio w grze Stomil?

- Rzadko bywam w Olsztynie, a co za tym idzie dawno nie widziałem Stomilu na żywo. Ostatni raz w meczu z Dolcanem, ale śledzę wszystko co się dzieje z klubem i jestem na bieżąco. Myślę, że wstrząs w formie zmiany trenera na pewno pomoże chłopakom chłopakom w odbiciu się od dna. Był on potrzebny bo sytuacja w tabeli nie jest w tej chwili ciekawa. Wierzę w utrzymanie, bo piłkarsko i organizacyjnie Stomil jako klub zasługuje na I ligę, ale bez pomocy miasta czyli budowy infrastruktury cały fundament, który działacze Stomilu wypracowali zostanie sprzeniewierzony bo bez nowoczesnego stadionu nie ma czego szukać na tym poziomie.

Rozmawiał rys

Komentarze

 1. STOMIL 2013-10-24 13:00:09 (mzk***.internetdsl.tpnet.pl) #38660 0:0 zgłoś

  oj kolego sobota troche baluje i z tym impulsem to prawda :) sezon sie skonczy piłkarze dostaną wolne to sobota bedzie w impulsie :D

 2. Łał 2013-10-24 11:37:24 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #38652 0:0 zgłoś

  obiektywny? piszesz głupoty szkoda

 3. Subiektywny 2013-10-23 20:46:07 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #38630 0:0 zgłoś

  Impuls? Wątpie żeby gośc grający w 2 lidze łaził po takich mordowniach jak impuls :D Zastanów się zanim coś powiesz.

 4. Obiektywny 2013-10-23 17:13:36 (aftr***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #38610 0:0 zgłoś

  Bez urazy kolego, ale najpierw zrzuć lekką nadwagę i przestań się szlajać po klubach.Twój częsty widok w klubach typu Impuls z piwem i papierosem w ręku nie przystoi gościowi, który gra w 2 lidze i wie na czym polega gra w piłkę.

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # ###### 
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #### #  #