Pierwszy gol, pierwsze zwycięstwo i "Nadolny Show", czyli 5:0 w Elblągu

2012-08-19 22:57:48 Concordia Elbląg, Adam Boros, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Łukasz Nadolny

Łukasz Nadolny strzela jedną z bramek. Fot. Michał Kalinowski

Coraz bardziej rozkręca się w II lidze elbląska Concordia. Była pechowa porażka, był bezbramkowy remis, a teraz nie tyle zwycięstwo, co pogrom Świtu i hat-trick Łukasza Nadolnego. Brawo!

Zakończenie było piękne, bo 5:0 brzmi i wygląda fantastycznie, ale początek meczu nie był tak różowy. Już na samym początku spotkania powinno być 1:0 dla gospodarzy, ale po tym, jak jeden z graczy Świtu faulował Mateusza Szmydta, Łukasz Nadolny nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Michał Bigajski). Później Nadolny zrehabilitował się jednak z nawiązką.

Po przestrzelonym karnym oba zespoły przeprowadziły po jednej ciekawej akcji, ale najpierw niecelnie strzał Rafał Melon, a niedługo później do prostopadłej piłki od Szmydta nie doszedł Nadolny.

Chwilę później Łukasz zaczął jednak strzelanie. W 37 min., po akcji prawą stroną, dostał piłkę w polu karnym i z kilkunastu metrów pokonał Bigajskiego. To pierwszy gol w historii występów Concordii w II lidze!

Po przerwie podopieczni Adama Borosa zaatakowali jeszcze odważniej i wrzucili gościom z Mazowsza cztery bramki. Zanim jednak gospodarze rozstrzelali się na dobre, groźnie strzelał Szmydt, a po chwili piłę wzdłuż linii zagrał Szymon Makowski i obrońcy "Conci" wybijali futbolówkę w popłochu.

W 63 min. zrobiło się jednak trochę spokojniej, bo Concordia wyszła na prowadzenie 2:0. Damian Szuprytowski zagrał do Jakuba Zejglicia, a jego podanie wykończył... tak, Nadolny!

Minęło 10 minut i... znowu on, tym razem głową.

W samej końcówce gości dobili Zejglić i Mateusz Bogdanowicz. Najpierw ten pierwszy przeprowadził ładną akcją z Szuprytowskim, a w ostatniej minucie meczu gola na 5:0 wrzucił Bogdanowicz.

Doczepić możemy się tylko do tego, że Nadolny nie ustrzelił tzw. hat-tricka klasycznego (seria trzech bramek, nieprzerwana przez innego zawodnika, ustrzelona w jednej połowie). No, ale to taki żart. Generalnie, za premierowe zwycięstwo Concordii należą się wielkie brawa.

Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0

Zobacz pełną galerię zdjęć: Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0

• Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 (1:0)

1:0, 2:0, 3:0 - Nadolny (37, 63, 73), 4:0 - Zejglić (84), 5:0 - Bogdanowicz (90)

Concordia: Zoch - Lepczak, Sadowski, Sambor, Bogdanowicz, Wiercioch (75 Stępień), Korzeniewski (62 Szuprytowski), Zejglić, Szmydt (79 Kiełtyka), Florek, Nadolny (77 Drewek)

Świt: Biegajski - Drwęcki, Kamiński, Sosnowski, Zawadzki, Enow, Obem (46 Zawiska), Ziąbski (46 Lelujka), Makowski, Strzałkowski (65 Gmitrzuk), Melon (72 Grzelak)