Liga gra! - IV liga

„Miłek” show i debiut marzeń Żukowskiego

2012-03-25 00:04:45 Sokół Ostróda, Czesław Żukowski, Barkas Tolkmicko, Adam Fedoruk, Bogdan Miłkowski

To był debiut-marzenie trenera Czesława Żukowskiego i prawdziwy popis całej jego drużyny oraz Bogdana Miłkowskiego, który w sobotę wieczorem sam mógł strzelić dwucyfrową ilość bramek. Barkas natomiast zawiódł na całej linii.

Jeżeli któryś z kibiców nie wiedział, co oznacza „nie zrobić sztycha”, to w sobotę w Ostródzie na pewno się dowiedział. Barkas Tolkmicko na stadionie przy ul. 3 Maja nie dał gospodarzom nawet pretekstu do popełnienia jakiegokolwiek błędu. A Sokół z minuty na minutę rozkręcał się coraz bardziej i po raz kolejny pokazał, że gra przy światłach mu służy. Ponadtysięczna widownia na stadionie w Ostródzie miała prawdziwe igrzyska!

Pozamiatane powinno być już w zasadzie po 13 minutach, ale – jak się później okazało – Bogdan Miłkowski dopiero „wchodził w mecz”. Strzelanie zaczął jego partner z ataku Marek Śnieżawski, który do siatki trafił już w 6 min., kierując piłkę do bramki głową po wrzutce Piotra Remiszewskiego.

Później natomiast zaczął się „Miłek show”. Ale nie od razu. Zupełnie serio trzeba przyznać, że „Miłek” powinien wykorzystać choć jedną z dwóch wyśmienitych okazji, które miał w pierwszym kwadransie spotkania. Najpierw, w 11 min., w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lobując, trafił w poprzeczkę, a dwie minuty później znakomitym prostopadłym podaniem obsłużył go Maciej Szostek, lecz rozpędzony „Miłek” w kolejnej sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza.

Pod bramką Sokoła gorąco zrobiło się tylko w 16 min., kiedy Piotr Sikora wślizgiem interweniował poza polem karnym.

Poza tym trwał napór Sokoła. Głową ładnie strzelał Śnieżawski, z woleja groźnie huknął Miłkowski, a Paweł Podhorodecki trafił w słupek. W końcu, w 35 min., do siatki trafił Miłkowski. Napastnik Sokoła ładnie rozklepał z Remiszewskim obronę Barkasa i lekkim, ale precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0, ale „Miłek” po raz kolejny pomylił się w sytuacji sam na sam.

W przerwie nagrodę za uznanie przez Was, czytelników dwadozera.pl, budowy stadionu w Ostródzie za Wydarzenie Roku 2011, pamiątkową statuetkę w imieniu miasta odebrał burmistrz Olgierd Dąbrowski, wielki fan piłki nożnej.

Po zmianie stron dla Barkasa zaczęła się gehenna. W ciągu 15 minut ostródzianie dołożyli kolejne trzy bramki i było wiadomo, że goście z Tolkmicka przez ostatnie pół godziny grać będą już tylko o uniknięcie kompromitacji. Udało się średnio…

Cztery minuty po przerwie, do siatki po raz drugi w meczu trafił Miłkowski, który tym razem świetnie wykorzystał kolejne dobre podanie Szostka.

Cztery minuty później, akcja lewą stroną Pawła Szymańskiego, podanie idealnie w tempo i zamknięcie przez „Miłka”. Jest 4:0, a Miłkowski kompletuje hat-trick!

Ale to nie koniec! Mija niespełna 10 minut i… kolejny gol „Miłka” i bardzo dobre podanie Szostka. Tym razem miłkowski wykorzystuje sytuację sam na sam i między nogami bramkarza wbija piłkę do siatki. To już jest nokaut!

Ale ostródzianom wciąż mało. Na 15 minut przed końcem meczu Marek Śnieżawski dostaje dobrą wrzutkę z prawej strony, spokojnie opanowuje piłkę i strzela z woleja nie do obrony, obok interweniującego bramkarza.

Trzy minuty później piątą bramę mógł w meczu zasadzić „Miłek”, ale po wyłożeniu piłki przez Marka Śnieżawskiego, najlepszy snajper IV ligi uderzył tak, że bramkarz gości z trudem wybronił uderzenie z 20 m czubkami palców.

Skończyło się na 6:0. I tak nieźle…

POWIEDZIELI PO MECZU.

• Bogdan Miłkowski, napastnik Sokoła Ostróda:

- Zagraliśmy supermecz i szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji, które były. Szczególnie ja… Zagraliśmy supermecz i cieszą bardzo trzy punkty. Przybliżamy się do awansu.

• Czesław Żukowski, trener Sokoła Ostróda:

- Mogę mówić tylko o tym, co zagrał mój zespół. A zagrał to, co chciałem, to, co trenowaliśmy w okresie przygotowawczym, czyli piłkę ofensywną. Chciałbym pogratulować chłopakom, którzy zagrali takie spotkanie. Cieszy najbardziej ilość stwarzanych sytuacji podbramkowych. Dziękuję chłopakom, że na inaugurację wyszedł nam tu bardzo fajny mecz.

• Adam Fedoruk, trener Barkasa Tolkmicko:

- Jestem zdziwiony. Wiedzieliśmy przecież, że jedziemy do przeciwnika, który ma aspiracje III-ligowe, a nawet wyższe. Przeraziło mnie najbardziej to, że moi zawodnicy nie zmusili do błędu zawodników Sokoła ani razu. Zagraliśmy bardzo bojaźliwie, a pierwszych 15 minut miało być kluczem. Rzadko się jednak zdarza, by na boiskach IV ligi grać na tak dobrze przygotowanej nawierzchni, przy światłach i na takim stadionie. To z jednej strony motywuje, a z drugiej deprymuje. Sokół nie tylko nam pokazał, że to „ich” stadion.

• Sokół Ostróda - Barkas Tolkmicko 6:0 (2:0)

1:0 - M. Śnieżawski (6), 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - Miłkowski (35, 49, 53, 64), 6:0 - M. Śnieżawski (75)