Liga gra! - A klasa

Gol co pięć minut. To się nazywa pogrom!

2011-10-03 10:46:15 Czarni Rudzienice, Iskra Smykówko, 18:0

Czarni Rudzienice podczas ubiegłorocznego spotkania wyjazdowego z Iskrą Smykówko. Fot. czarnirudzienice.dbv.pl

W niższych ligach zdarzają się różne wyniki, ale - jeżeli mamy być szczerzy - rezultatu 18:0 sobie nie przypominamy. Właśnie tyle bramek nastrzelali rywalom ze Smykówka gracze Czarnych Rudzienice.

Czani to wicelider grupy 4 warmińsko-mazurskiej A klasy, a Iskra Smykówko jest przedostatnia. Mimo to wynik 18:0 jest szokujący. Dziewięć goli w pierwszej połowie, dziewięć po przerwie - a więc bramka średnio co pięć miinut!

— Tak wyszło — mówi Marcin Lisiak z zarządu Czarnych. — Sami jesteśmy tym zaskoczeni, bo wcześniej graliśmy z nimi sparing i takiego wyniku nie było. Myślę, że decydujący wpływ na wynik miało to, że w ciągu 12 minut strzeliliśmy cztery bramki. Po tych golach oni już spuścili głowy i mecz był zupełnie jednostronny. Graliśmy na jedną bramkę.

Co ciekawe, dorobkiem bramkowym w spotkaniu z Iskrą podzieliło się aż 11 zawodników: Przemysław Grabowski (dwie bramki), Kamil Strzelczyk, Leszek Gajewski, Damian Szczepański (trzy), Krzysztof Osasiuk, Krystian Osiecki, Piotr Kowalski (dwie), Tomasz Wojewoda (dwie), Arkadiusz Karkut (dwie), Krzysztof Zieliński (dwie) i Jarosław Duński.