Sroga porażka Sokoła u siebie

2022-10-01 23:37:02 Sokół Ostróda, Unia Skierniewice

Sokół Ostróda. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda doznał drugiej porażki z rzędu w rozgrywkach III ligi. Tym razem podopieczni Janusza Bucholca 0:4 przegrali na własnym stadionie z Unią Skierniewice.

Strzelanie rozpoczęło się w szóstej minucie meczu. Rozgrywający od tyłu Błażej Klimek zbyt długo zwlekał z podaniem, Bartłomiej Maćczak zablokował jego próbę i piłka wpadła do siatki. W 34 minucie Konrad Kowalczyk uprzedził bramkarza Sokoła Norberta Florczaka i Unia prowadziła 2:0. Trzeciego gola dla gości w 43 minucie z rzutu karnego strzelił Kamil Sabiłło, który wcześniej był faulowany przez Mateusza Musińskiego. Po przerwie Unia dołożyła tylko jedną bramkę i ostatecznie wygrał 4:0 w Ostródzie. Zasłużona porażka Sokoła przed własną publicznością, ale z przebiegu spotkania wymiar kary był zbyt wysoki, bo ostródzki zespół miał także swoje sytuacje.

- Wydawało się, że dobrze weszliśm w mecz, bo mieliśmy swoje sytuacje na początku - powiedział po meczu Janusz Bucholc, trener Sokoła. - Niestety nie strzelamy, a potem sami sobie strzelamy dwie bramki. Takie błędy się w piłce zdarzają. Skorygowaliśmy ustawienie, zaczęli się bardziej otwierać i goście tylko czekali na kontry. Ten mecz boli, ale wiem, że wyciągniemy dobre wnioski i pójdziemy w dobrym kierunku. Teraz to może źle brzmieć, ale my się nigdy nie poddamy. Ja wierzę w ten zespół i znam jego umiejętności.

Była to druga porażka z rzędu w rozgrywkach III ligi. W kolejnej kolejce następne ciężkie spotkanie, bowiem Sokoły jadą do Legionowa na mecz z miejscową Legionovią.

• Sokół Ostróda - Unia Skierniewice 0:4 (0:3)

0:1 - Maćczak (6), 0:2 - Kowalczyk (34), 0:3 - Sabiłło (43 k), 0:4 - Rosiński (79)

Sokół: Florczak - Kwiencer, Porębski, Klimek, Kiełtyka, Skok (31 Szałkowski), Musiński (76 Kopacz), Furman (72 Banul), Święty, Mysiorski, Kasprzyk