News - II liga

"Kolejorz" odjechał z Elbląga z kompletem punktów

2021-09-26 19:21:34 Olimpia Elbląg, II liga,

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Kadr z transmisji TVP Sport

Drugi zespół Lecha Poznań urwał dobrze spisującej się w tym sezonie Olimpii Elbląg. Do szczęścia elblążanom zabrakło niewiele, gdyż "Kolejorz" odwrócił losy spotkania strzelając gole w 86. i 87. minucie.

Sienkiewicz otrzymał piłkę od Kałachura. Zacentrował w pole karne. Piłkę głową nieczysto zagrał Kurbiel, futbolówkę odegrał do Kurbiela Czernis i Piotr Kurbiel już nogą pokonał golkipera Lecha. Było to drugie trafienie w tym sezonie zawodnika, który w przeszłości występował w rezerwach poznańskiej drużyny.

Gościom z Wielkopolski na pewno pomogła druga żółta, a w konsekwencji czerwona, kartka Huberta Krawczuna. W końcowych minutach Lech wyrwał komplet punktów. Najpierw w 86. minucie piłkę z prawej strony wstrzelił w pole karne Norbert Pacławski. Trącił ją jeszcze po drodze Łukasz Spławski, a do swojej bramki skierował ją Adrian Piekarski. Kilka chwil później Jakub Antczak strzałem przy bliższym słupku dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze w końcówce wyrównali, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Olimpia uległa rezerwom Lecha 1:2 mimo, że miała prawie trzy razy więcej strzałów na bramkę (11 Olimpia, Lech II 4) oraz częściej strzelała celniej.

Olimpia zajmuje 9. miejsce w tabeli. Drużyna Toamsza Grzegorczyka zmierzy się 2. października z Wisłą Puławy.

• Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 1:2 (1:0)

1:0 - Kurbiel (35), 1:1 - Piekarski (86 s), 1:2 - Antczak (87)

Olimpia: Rutkowski -  João Guilherme, Piekarski, Czarny, Wenger, Kałahur - Krawczun, Krasa, Czernis (57 Milanowski; 75 Sarnowski) - Sienkiewicz, Kurbiel (81 Stanisławski).

Lech II: Mleczko -  Borowski (26 Kaczmarek), Laskowski, Rogne, Palacz - Klupś (59 Antczak), Norkowski, Gogół (59 Kryg), Kriwiec, Wilak (69 Spławski) - Pacławski.

żółte kartki: Krawczun, João Guilherme, Stanisławski, Piekarski - Kriwiec, Laskowski, Antczak, Pacławski.
czerwona kartka: Hubert Krawczun (73. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Albert Różycki (Łódź).