forBet promocja

Liga gra! - III liga

Startuje III liga. W tym sezonie 3 przedstawicieli

2021-08-06 10:18:39 Znicz Biała Piska, GKS Wikielec, Mamry Giżycko

Znicz Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Znicz Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Nie czterech, nie dwóch, a trzech reprezentantów Warmii i Mazur zobaczymy ostatecznie w gronie trzecioligowców w grupie 1. GKS Wikielec rzutem na taśmę pozostał w stawce, Znicz Biała Piska pewnie utrzymał się już po rundzie jesiennej, a do grona tego dołączył także najlepszy czwartoligowiec, czyli Mamry Giżycko. Jak pierwszą kolejkę w wykonaniu naszych zespołów w stawce 3. Ligi widzi nasz partner, czyli zakłady bukmacherskie forBET?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL ZNICZA: PILICA BIAŁOBRZEGI

Znicz swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe w oddalonych o 290 kilometrów Białobrzegach, a jego rywalem będzie jeden z beniaminków, czyli Pilica. Zespół trenera Tomasza Grzywny drogę do trzeciej ligi miał tradycyjnie najcięższą ze wszystkich nowicjuszy, bo oprócz wygrania swojej grupy (1 miejsce z dorobkiem 68 punktów) musiał wygrać również trójmecz z liderami dwóch innych grup. Tutaj Pilica okazała się bezkonkurencyjna, bo najpierw wygrała 2:0 z Ząbkovią Ząbki, a 4 dni później rozgromiła 5:2 Mławiankę Mława i już po dwóch „kolejkach” był pewna awansu.

Aby pozostać w gronie trzecioligowców działacze oraz trener Pilicy dokonali kilku roszad w składzie, a efektem tego było sprowadzenie kilku zawodników. Oprócz młodzieżowców w osobach Filipa Brzezińskiego (bramkarz rocznika 2002 z Escoli Varsovii), Olafa Uziębło (obrońcy rocznika 2002 z KS Raszyn), Wiktora Żurawskiego (pomocnik rocznika 2003 z Pogoni Szczecin) sprowadzono także dwóch graczy mających za sobą doświadczenie na tym poziomie rozgrywkowym – mowa tu o Janie Imiołku, który w ubiegłym sezonie reprezentował KSZO Ostrowiec oraz Stal Kraśnik, a także Przemysławie Śliwińskim, który zdobył ostatnio 10 bramek dla Broni Radom. Po stronie ubytków należy zapisać nazwiska Michała Kucharczyka, Huberta Skrzypka, Bartosza Gemzy oraz Mateusza Glińskiego, który postawił na piłkę halową i grę w futsalowej sekcji Legii Warszawa.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ PILICA BIAŁOBRZEGI - ZNICZ BIAŁA PISKA?

 • Wygrana Pilicy: 2.45.
 • Remis: 3.75.
 • Wygrana Znicza: 2.30.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – UNIA SKIERNIEWICE.

RYWAL WIKIELCA: ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

Bardzo ciężkie zadanie czeka GKS Wikielec, który dosłownie w ostatniej chwili dowiedział się, że zagra ostatecznie w trzeciej, a nie w czwartej lidze. Utrudnione przygotowania do sezonu nie będą z pewnością sprzyjały zespołowi spod Iławy w sytuacji, gdy w pierwszym meczu przyjdzie im wojować ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, czyli jednym z lepszym zespołów tej ligi. Świt w ubiegłym sezonie zajął 2 miejsce tracąc do lidera z Grodziska Mazowieckiego zaledwie 3 punkty, czego efektem była kapitalna runda wiosenna. 74 punkty oraz bilans bramkowy 66:36 (najmniej straconych bramek w całej lidze) pokazały, że klub spod Warszawy należy do ścisłej czołówki i nikogo nie zdziwi, jeśli zagości w niej także i w tym sezonie. Co ciekawe, w minionym sezonie GKS potrafił pokonać swojego najbliższego rywala i to na jego terenie – jedynego gola zdobył wówczas Michał Jankowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wcześniej oba zespoły spotkały się ze sobą jeszcze dwukrotnie i w obu przypadkach dość wyraźnie wygrywał Świt, który w sezonie 2017/18 zwyciężał 4:2 i 5:1.

Przed sezonem w Świcie doszło do kilku zmian kadrowych, a najgłośniejszą z nich było z pewnością odejście najlepszego strzelca, czyli Arkadiusza Ciacha. Zdobywca 22 bramek postanowił skorzystać z propozycji Legii Warszawa i dołączył do zespołu rezerw, którego celem ma być w tym sezonie awans do drugiej ligi. Oprócz Ciacha z zespołu odszedł również doświadczony Kamil Tlaga, który zasilił rezerwy innego zasłużonego klubu, czyli Widzewa Łódź. Świt nie zapomniał oczywiście o wzmocnieniach, dlatego do drużyny dokooptowano Filipa Kowalczyka, którego kibice znają z gry dla Pelikana Łowicz oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Piotra Basiuka, który w ubiegłym sezonie reprezentował Koronę Kielce oraz RKS Radomsko, a także znanego z występów w Sokole Ostróda Arkadiusza Gajewskiego, którego sprowadzono z Siarki Tarnobrzeg.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ GKS WIKIELEC – ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI?

 • Wygrana Wikielca: 2.85.
 • Remis: 3.70.
 • Wygrana Świtu: 2.05.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU GKS WIKIELEC – ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI.

RYWAL MAMR: LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Na premierowy mecz na trzecioligowym froncie czekają mocno w Giżycku, dokąd wybiera się solidny i trudny rywal w postaci Lechii Tomaszów Mazowiecki. Lechia po rundzie jesiennej spisywana była na straty i wielu widziało ją już ligę niżej, jednak znakomita runda wiosenna sprawiła, że zespół ten ostatecznie utrzymał się zajmując 12 miejsce z dorobkiem 50 punktów i bilansem bramkowym 49:63. W trzeciej lidze klub z Tomaszowa występuje już od wielu lat i zawsze prezentował się dobrze, dlatego naszego reprezentanta może czekać niełatwe starcie.

Latem Lechii nie ominęły zmiany kadrowe i z jej szeregów ubyło aż 7 zawodników. Do drugoligowego Sokoła Ostróda przenieśli się Jakub Żyznowski, Michał Drabik i Dominik Stępień, do Ursusa Warszawa odszedł Łukasz Buczkowski, zaś Kacper Przedbora, Kacper Świątczak i Hubert Przybycień dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Ich miejsce uzupełniono nowymi graczami – z Sokoła Aleksandrów Łódzki przyszedł Dominik Pecyna, Klim Morenkov przyszedł z Granitu Bychawa, Artur Dunajski przyszedł z LKS Lubochni, natomiast Bartosz Pawełek przyszedł z rezerw Znicza Pruszków.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ MAMRY GIŻYCKO – LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI?

 • Wygrana Mamr: 2.65.
 • Remis: 3.70.
 • Wygrana Lechii: 2.15.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU MAMRY GIŻYCKO – LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
 #### # #  # 
#  # # #  # 
#   # #  # 
# ### # #  # 
#  # # # # 
 #### #  ##