Beznadziejna passa trwa nadal. Stomil rozjechany przez ŁKS

2021-08-27 22:09:28 Stomil Olsztyn, ŁKS Łódź

Stomil Olsztyn przegrał 0:3 z ŁKS-em Łódź. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn przegrał po raz szósty i nadal jest bez punktów w Fortuna I Lidze. Tym razem do Olsztyna przyjechał ŁKS i "wrzucił" olsztynianom trzy bramki.

Zapowiadane przed meczem zmiany w składzie były, ale jak się później okazało, niewiele dały. Trener Stawski desygnował na ten mecz defensywnie ustawioną jedenastkę, z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłowymi. W bramce wystąpił po raz pierwszy Dawid Smug i nie będzie dobrze wspominał swojego debiutu w barwach Stomilu. Do składu powrócił Maciej Dampc, zastępując kontuzjowanego Simbę Bwangę, w wyjściowej jedenastce mogliśmy też zobaczyć Aleksandra Pawlaka i Briana Galacha. Na szpicy wystąpił Patryk Mikita.

Mecz w sumie jeszcze dobrze się nie zaczął, a Stomil już przegrywał. W 10. minucie goście mieli rzut wolny, po którym piłkę głowa do siatki skierował Jan Sobociński. Trzy minuty później powinno być 1:1, ale Pawlak nie wykorzystał idealnej sytuacji w polu karnym i nie trafił nawet w bramkę. W 42. minucie łodzianie ponownie wykorzystali rzut rożny, a egzekutorem, przy fatalnej postawie olsztyńskiej defensywy i bramkarza okazał się Bartosz Szeliga.

Po przerwie, w której trener Stawski dokonał dwóch zmian (Pawlaka zastąpił Ciechanowski a Spychałę Lewicki), gra Stomilu niby nabrała więcej polotu, ale olsztynianie nie potrafili oddać strzału na bramkę ŁKS-u, albo niemiłosiernie pudłowali. Na boisku pojawili się również Shun Shibata, Hubert Szramka i Jakub Brdak, ale też nie przechylili szali na korzyść Stomilu. Goście pokusili się jeszcze o jedną ładną akcję po przechwycie w środku pola, po której piłkę do bramki skierował zmiennik Piotra Janczukowicz.

Zawodników Stomilu żegnały gwizdy i niepochlebne komentarze ze strony olsztyńskich kibiców.

Przed olsztyńską drużyną dwa tygodnie przerwy z powodu przełożenia na inny termin wyjazdowego meczu z Górnikiem Polkowice. Najbliższy mecz Stomilu to domowe starcie 13. września z Resovią Rzeszów.

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:3

• Stomil Olsztyn -ŁKS Łódź 0:3 (0:2)

0:1 - Sobociński (10), 0:2 - Szeliga (42), 0:3 - Janczukowicz (90).

Stomil: Smug - Pawlak (46 Ciechanowski), Remisz, Dampc, Starus, Galach (64 Brdak) - Fundambu, Reiman (64 Shibata), Spychała (46 Lewicki), Moneta - Mikita (74 Szramka)