Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn

Stomil Olsztyn
Adres:
10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
Strona www:
stomilolsztyn.com
Data założenia:
1945
Barwy:
biało-niebieskie
Telefon:
89 534 12 38
Stadion:
-
Prezes:
Mariusz Borkowski
Trener:
Adam Łopatko
Sukcesy:
-

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • Prezes: Mariusz Borkowski
  • Trener: Tomasz Asensky
  • Trener bramkarzy: Sylwester Wyłupski
  • Lekarz: Mariusz Siergiej
  • Odnowa: Paweł Załęski
  • Spikerzy: Andrzej Brzozowski

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Niepełne lub nieaktualne dane Twojego klubu? Pomóż nam być na bieżąco, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Stomil w tabeli ligowej

  Ogółem U siebie Wyjazdy
    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB
1. Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 17 31 9-4-4 26-12 +14 8 15 4-3-1 14-5 9 9 16 5-1-3 12-7 5
2. Miedź Legnica Miedź Legnica 17 30 8-6-3 23-16 +7 8 13 3-4-1 11-8 3 9 17 5-2-2 12-8 4
3. Odra Opole Odra Opole 17 30 9-3-5 22-19 +3 9 22 7-1-1 14-7 7 8 8 2-2-4 8-12 -4
4. Raków Częstochowa Raków Częstochowa 17 28 8-4-5 30-21 +9 9 10 2-4-3 13-13 0 8 18 6-0-2 17-8 9
5. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 18 27 7-6-5 21-19 +2 9 13 3-4-2 12-9 3 9 14 4-2-3 9-10 -1
6. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 17 25 7-4-6 24-21 +3 9 16 5-1-3 16-12 4 8 9 2-3-3 8-9 -1
7. Stal Mielec Stal Mielec 17 25 7-4-6 22-21 +1 9 14 4-2-3 14-12 2 8 11 3-2-3 8-9 -1
8. GKS Katowice GKS Katowice 17 24 7-3-7 25-23 +2 9 11 3-2-4 12-11 1 8 13 4-1-3 13-12 1
9. Bytovia Bytów Bytovia Bytów 18 23 6-5-7 21-21 0 9 14 4-2-3 13-11 2 9 9 2-3-4 8-10 -2
10. Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 17 23 6-5-6 24-20 +4 9 18 6-0-3 16-7 9 8 5 0-5-3 8-13 -5
11. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 17 23 6-5-6 20-23 -3 8 16 5-1-2 10-5 5 9 7 1-4-4 10-18 -8
12. Pogoń Siedlce Pogoń Siedlce 17 22 6-4-7 22-28 -6 8 6 1-3-4 7-13 -6 9 16 5-1-3 15-15 0
13. GKS Tychy GKS Tychy 17 20 5-5-7 19-24 -5 8 15 4-3-1 12-9 3 9 5 1-2-6 7-15 -8
14. Ruch Chorzów Ruch Chorzów 17 19 6-1-10 22-25 -3 8 13 4-1-3 12-9 3 9 6 2-0-7 10-16 -6
15. Wigry Suwałki Wigry Suwałki 15 19 5-4-6 16-19 -3 9 11 3-2-4 10-12 -2 6 8 2-2-2 6-7 -1
16. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 17 19 6-1-10 22-31 -9 8 15 5-0-3 13-8 5 9 4 1-1-7 9-23 -14
17. Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz 17 18 5-3-9 11-18 -7 8 10 3-1-4 6-7 -1 9 8 2-2-5 5-11 -6
18. Górnik Łęczna Górnik Łęczna 17 17 4-5-8 14-23 -9 8 11 3-2-3 10-11 -1 9 6 1-3-5 4-12 -8

Stomil - siedziba

Stomil - forma