Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn

Stomil Olsztyn
Adres:
10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
Strona www:
stomilolsztyn.com
Data założenia:
1945
Barwy:
biało-niebieskie
Telefon:
89 534 12 38
Stadion:
-
Prezes:
Mariusz Borkowski
Trener:
Adam Łopatko
Sukcesy:
-

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • Prezes: Maciej Radkiewicz
  • Trener: Kamil Kiereś
  • Trener bramkarzy: Sylwester Wyłupski
  • Lekarz: Mariusz Siergiej
  • Odnowa: Paweł Załęski
  • Spikerzy: Andrzej Brzozowski

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Niepełne lub nieaktualne dane Twojego klubu? Pomóż nam być na bieżąco, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Stomil w tabeli ligowej

  Ogółem U siebie Wyjazdy
    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB M Pkt Z-R-P Br RB
1. Raków Częstochowa Raków Częstochowa 18 39 11-6-1 28-9 +19 9 21 6-3-0 16-5 11 9 18 5-3-1 12-4 8
2. ŁKS Łódź ŁKS Łódź 18 34 10-4-4 28-14 +14 9 16 5-1-3 14-8 6 9 18 5-3-1 14-6 8
3. Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz 18 31 8-7-3 20-12 +8 8 18 5-3-0 10-2 8 10 13 3-4-3 10-10 0
4. Stal Mielec Stal Mielec 18 28 7-7-4 25-13 +12 8 13 3-4-1 14-4 10 10 15 4-3-3 11-9 2
5. GKS 1962 Jastrzębie GKS 1962 Jastrzębie 18 28 7-7-4 22-19 +3 10 13 3-4-3 11-11 0 8 15 4-3-1 11-8 3
6. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 18 27 7-6-5 22-24 -2 9 13 4-1-4 9-12 -3 9 14 3-5-1 13-12 1
7. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 26 7-5-6 26-21 +5 10 12 3-3-4 12-13 -1 8 14 4-2-2 14-8 6
8. Bytovia Bytów Bytovia Bytów 18 25 5-10-3 29-22 +7 9 9 1-6-2 13-12 1 9 16 4-4-1 16-10 6
9. Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 18 25 6-7-5 25-24 +1 9 16 4-4-1 18-13 5 9 9 2-3-4 7-11 -4
10. Odra Opole Odra Opole 18 23 6-5-7 28-29 -1 10 20 6-2-2 19-9 10 8 3 0-3-5 9-20 -11
11. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 18 23 6-5-7 14-17 -3 9 12 3-3-3 8-5 3 9 11 3-2-4 6-12 -6
12. GKS Tychy GKS Tychy 18 20 4-8-6 22-23 -1 10 15 4-3-3 15-11 4 8 5 0-5-3 7-12 -5
13. Bruk-Bet Termalica Nieciecza Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 20 5-5-8 27-32 -5 9 7 1-4-4 10-13 -3 9 13 4-1-4 17-19 -2
14. Warta Poznań Warta Poznań 18 20 5-5-8 16-23 -7 10 9 2-3-5 9-15 -6 8 11 3-2-3 7-8 -1
15. Wigry Suwałki Wigry Suwałki 18 19 4-7-7 19-30 -11 10 12 3-3-4 12-19 -7 8 7 1-4-3 7-11 -4
16. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 18 18 5-3-10 15-23 -8 5 7 2-1-2 5-5 0 13 11 3-2-8 10-18 -8
17. GKS Katowice GKS Katowice 18 16 4-4-10 15-23 -8 9 6 1-3-5 8-12 -4 9 10 3-1-5 7-11 -4
18. Garbarnia Kraków Garbarnia Kraków 18 12 3-3-12 13-36 -23 9 4 1-1-7 6-16 -10 9 8 2-2-5 7-20 -13

Stomil - siedziba

Stomil - forma