forBet promocja

Rozmowa - IV liga

P. Radziwon: Nie mam patentu na drużyny z Olsztyna

2020-09-18 21:18:01 Tomasz Radziwon, Pisa Barczewo

Paweł Radziwon. Fot. Paweł Piekutowski

Paweł Radziwon. Fot. Paweł Piekutowski

Pisa Barczewo w tym sezonie odprawiła z kwitkiem obydwie drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. Najpierw pokonała Stomil II, a w piątek zwyciężyła z Warmią. Po meczu z klubem z olsztyńskiego Zatorza porozmawialiśmy ze szkoleniowcem Pisy Barczewo Pawłem Radziwonem.

- Pisa ma "patent" na drużyny z Olsztyna?

- Tak bym tego nie określił. To były dwa różne mecze. Cieszą zwycięstwa, bo ze względu na panujący ścisk w tabeli musimy punktować. Warmia ambitnie podeszła do meczu. Mają w drużynie dużo młodych zawodników. Za jakiś czas będzie z nich korzyść.

- Widać progres w drużynie, bo na koncie macie uzbieranych już 17. punktów po dziesięciu meczach. W zeszłym sezonie, zakończonym przedwcześnie pandemią, po siedemnastu kolejkach mieliście niewiele więcej punktów.

- Po rundzie jesiennej mieliśmy 18. punktów, a teraz identyczny rezultat mamy o wiele wcześniej. Fajny wynik, ale jest to też efekt tego, iż doszło do nas paru chłopaków. Mamy szeroką kadrę i dzięki temu wyniki są lepsze.

Do składu dołączył m.in. Tomasz Zahorski, którego co prawda nie było na meczu z Warmią.

- Co prawda często z grą kolidują mu sprawy służbowe, ale nie raz pokaże się na boiskach w tym sezonie i będzie nas cieszył bramkami.

- Co wnosi do drużyny "Zahor"?

- Przede wszystkim jest wzorem oraz autorytetem dla zawodników, szczególnie młodych, których mamy dużo w zespole. Dużo podpowiada. Tomek, jako asystent trenera, też daje dużo cennych rad. Jest duża pomocą i odciążeniem w codziennych obowiązkach.

- Jeden z zawodników przed wywiadem powiedział, żeby trener wspomniał, iż "idziemy na awans". (śmiech) Tak naprawdę, o co walczy Pisa w tym sezonie? Wiadomo, że raczej o utrzymanie, ale czy o coś więcej?

- Mamy ambitny zespół. W każdym meczu walczymy o trzy punkty. Na ten moment uważam, że nie ma w lidze zespołu, który odstaje od reszty. Z każdym możemy wygrać. Najlepiej, abyśmy byli w czubie tabeli, ale chcemy każdy mecz wygrywać.

- A z którego miejsca w tabeli trener byłby najbardziej zadowolony?

- Pierwsza piątka byłaby bardzo pozytywnie odebrana.

- Najlepszy mecz rozegrany przez Pisę dotychczas w tym sezonie?

- Jeśli chodzi o charakter i ambicję to na pewno mecz z Zatoką Braniewo przegrany 1:2. Przez większość meczu graliśmy w dziesiątkę, a mogliśmy pokusić się o remis.

Rozmawiał rys

Komentarze

 1. Emkaes 2020-09-21 08:59:31 (ip-***-***-***-***-macrosat.pl) #71905 0:0 zgłoś

  Do Jezioranka. Jako trener Mks Jeziorany potrafil wydobyć z zespołu naprawdę maxa. Spora część jego wychowankow gra dzisiaj w zespołach seniorskich. Puknij się w łeb, tylko z rozmachu

 2. Jezioranka 2020-09-20 23:13:18 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #71902 0:0 zgłoś

  Słaby koleś do tego fałszywy i bez pojęcia. Tffuu

 3. Stomil 2020-09-20 17:36:21 (***a***:f***:***:***ee:bd***b:***d***:***:***ee) #71893 0:0 zgłoś

  Zahorski błyszczeć w 1 lidze? Sam sobie zaprzeczasz. On zaprezentował swoje umiejętności niedawno w Stomilu. Dno i 5m mułu. 4 liga to jego max teraz.

 4. Xcd 2020-09-20 17:10:07 (***.***.***.***) #71892 0:0 zgłoś

  Radzi, bardzo dobry trener. Przygotowany, zaangażowany. Powodzenia Paweł

 5. rolo 2020-09-19 19:22:54 (***a***:a***:c***:***:***d***:***:***:fac***) #71875 0:0 zgłoś

  Jak to nie masz patentu? Wszyscy mają. Sokół -Stomil 2 9:0, ŁkS-Stomil 3;0 i wszystko jasne. Zahorski mógłby błyszczeć w dzisiejszym Stomilu w I lidze...

Dodaj swój komentarz

           
#####  ##  #### 
#  # # # #  # 
##### #  # #   
#  # ###### #   
#  # #  # #  # 
##### #  # ####