forBet promocja

Liga gra! - I liga

Blask jupiterów nie był szczęśliwy dla Olimpii Elbląg

2018-09-01 23:44:35 Olimpia Elbląg, GKS Bełchatów

To pierwszy domowy mecz Olimpii Elbląg w blasku jupiterów. Fot. Michał Libuda

To pierwszy domowy mecz Olimpii Elbląg w blasku jupiterów. Fot. Michał Libuda

Olimpia Elbląg przegrała u siebie z GKS Bełchatów 0:1. Bramkę dla gości zdobył w 86 minucie Damian Michalski.

Dla miejscowych fanów futbolu, było to bardzo ciekawe wydarzenie. Na stadionie miejskim odbyło się pierwsze spotkanie o punkty, rozgrywane przy nowym oświetleniu. W związku z tym, na trybunach pojawiła się znacznie więcej kibiców, w porównaniu do poprzednich rywalizacji. Na dodatek sympatyków elbląskiego klubu wzmocniła duża grupa fanów z Sosnowca. To wszystko spowodowało, że atmosfera była wyjątkowa. Podczas spotkania kibice gospodarzy przygotowali kilka ciekawych opraw, w tym transparent „Zabawa zaczyna się po zmroku”, który idealnie nawiązywał do tego historycznego starcia w drugiej lidze.

Trener Adam Boros miał silniejszą kadrę, dzięki transferowi Michała Fidziukiewicza z GKS Tychy. Olimpia bardzo potrzebuje bramkostrzelnego zawodnika, a nowy nabytek elblążan wydawał się dobrym kandydatem. Fidziukiewicz występował w poprzednim sezonie w śląskim klubie jednak tam nie był zbyt skuteczny. W efekcie szukał sobie nowego zespołu, równocześnie grając w IV-ligowych rezerwach. Olimpia pozyskała go za darmo.

Wobec kontuzji Krzysztofa Pilarza, w bramce Olimpii znów zagrał nastolatek Dawid Kapłon, który wydaje się, że będzie podstawowym bramkarzem gospodarzy w kolejnych spotkaniach. Drużyny grały na podobnym poziomie, ciekawsze akcje stwarzali goście, natomiast ich strzały mijały bramkę. Olimpia nadal ma duże problemy w ataku. Futbolówka była często zagrywana w pole karne Bełchatowa jednak to nie sprawiało problemów bramkarzowi rywali. GKS wykorzystał bramkową sytuację w drugiej części rywalizacji, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznością wykazał się zawodnik przyjezdnych. Olimpia jest w strefie spadkowej i jeżeli nie zmieni swojej postawy, będzie walczyć o utrzymanie w lidze.

– Chyba potrzeba kogoś z nowym pomysłem – mówił trener Adam Boros, sugerując w klubie ewentualną zmianę szkoleniowca.

 • Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)

0:1 - Michalski (86)

Olimpia: Kapłon - Sedlewski, Kuczałek, Wenger, Bogdanowicz - Persona (77 Rynkowski), Korkliniewski, Ressel, Bojas (71 Fidziukiewicz), Kiełtyka (46 Szmydt) - Kołosow (82 Nowicki)

Michał Libuda

Komentarze

 1. łysy 2018-09-03 13:40:44 (***.***.***.***) #68836 0:0 zgłoś

  Fidziukiewicz to moze na 3lige sie nada.................

Dodaj swój komentarz

        
##### # ##### 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
##### # #####