Emocje w Elblągu. Olimpia wygrała 4:3 z Leginovią

2017-04-15 23:01:48 Olimpia Elbląg, Legionovia Legionowo

Zwycięską bramkę zdobył Jakub Bojas. Fot. olimpia.elblag.com.pl

W drugiej lidze Olimpia Elbląg wygrała u siebie 4:3 z Legionovią Legionowo. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w końcówce spotkania. Elblążanie umocnili się na wysokiej pozycji (6 - red.) w tabeli.

Elblążanie wyszli w eksperymentalnym składzie. W ataku gospodarzy zagrał wychowanek Michał Ressel, który w tym sezonie dotychczas nie zdobył jeszcze gola i miał jedną asystę. Wydawałoby się więc, że decyzja szkoleniowca gospodarzy była kuriozalna, ale jednak doświadczony trener pokazał swój warsztat.

Goście zaczęli dominować od pierwszych minut a Olimpia wyczekiwała na swojej połowie boiska na bramkową szansę. Pierwszą groźną akcję miejscowi zagrali w 14 minucie. Damian Szuprytowski podał na głowę Ressela, który zdobył gola. Po chwili Szuprytowski znów znalazł prostopadłym podaniem tego zawodnika gospodarzy, który niczym klasowy napastnik minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Wydawało się wówczas, że goście dostali dwa potężne ciosy i nie będą potrafili dogonić gospodarzy. Jednak zawodnicy Legionovii nadal starali się atakować. W efekcie najpierw celnym strzałem zza pola karnego wykazał się Wojciech Kalinowski, a potem zagranie ze skrzydła przejął Krystian Miś, który trafił do siatki gospodarzy.

Szkoleniowiec miejscowych wpuścił w drugiej części Radosława Stępnia. W tamtym momencie Olimpia zaczęła grać odważniej, ale to goście zdobyli gola. Rzut wolny dla Legionovii, Paweł Garyka dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie Daniel Kraska popisał się celnym strzałem . Olimpia jednak chwilę potem wywalczyła rzut karny. Wówczas faulowany był Jakub Bojas. Sytuację wykorzystał Łukasz Pietroń, który zdobył swoją 13 bramkę w tym sezonie. Olimpia nie zamierzała zadowalać się remisem. Ruszyła do ataków. Widowisko zrobiło się fascynujące, ale decydującą bramkę zdobyli gospodarze. W 89 minucie Bojas, chwilę po zmarnowanej sytuacji sam na sam z bramkarzem, ruszył z własnej połowy na bramkę, minął kilku rywali i posłał futbolówkę do bramki gości. Olimpia zrobiła duży krok w kierunku utrzymania się w lidze.

• Olimpia Elbląg - Legionovia Legionowo 4:3 (2:2)

1:0, 2:0 - Ressel (12, 14), 2:1 - Kalinowski (30), 2:2 - Miś (37), 2:3 - Kraska (63), 3:3 - Pietroń (65 k), 4:3 - Bojas (89)

Olimpia: Daniel - Pietroń, Kubowicz, Wenger, Maciążek (75 Bukacki), Bojas, Iwanowski (75 Lisiecki), Danowski, Ressel (46 Stępień), Szuprytowski, Kołosow (65 Piceluk)