News - V liga

"Z archiwum X": 20. kolejka "okręgówki" z maja 1997 roku

2017-03-17 23:30:00 Huragan Morąg, Jurand Barciany, Ekotan Zalewo, Graniza Bezledy, Mrągowia Mrągowo, Granica Kętrzyn, Łyna Sępopol

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu. Fot. Paweł Piekutowski

W ramach wspomnień przedstawiamy wyniki oraz mini-relacje 20. kolejki ligi okręgowej z maja 1997 roku.

• Olimpia Olsztynek - Start Nidzica 2:2 (1:1)

Piłkarze z Nidzicy wysoko postawili popoprzeczkę liderowi. Mecz dwóch czołowych drużyn zakończył się sprawiedliwym remisem. Nie oznacza to, że goście nastawili się na wywiezienie z Olsztynka jednego punktu. Od początku meczu prowadzili otwartą grę, której zwięczeniem miało być zwycięstwo. Być może tak by się stało, gdyby w 86 min. Wtulich nie przegrał pojedynku sam na sam z Cesarczykiem. Inna sprawa, że przy rezultacie 2:1 dla Olimpii dwie sytuacje zmarnował Fijałkowski, grający trener z Olsztynka.

• Granica Kętrzyn - Łyna Sępopol 2:0

Tylko wyjątkowo niskiej skuteczności napastników Granicy Łyna może zawdzięczać, że przegrała w Kętrzynie 0:2. Goście starali się jak mogli, ale poza dwoma dogodnymi okazjami nie byli w stamie powstrzymać Granicy. Rozpędzeni gospodarze w wiosennych meczach nie dali sobie jeszcze strzelić gola (5 zwycięstw, bilans bramkowy 23:0), co wobec ostatnich wyników lidera z Olsztynka może oznacząć, że wkrótce nastąpi zmiana na prowadzeniu.

• Sokół II Ostróda - Mrągowia Mrągowo 2:3 (1:3)

0:1 - Karwacki (11), 1:1 - Cejman (16-karny), 1:2 - Hałaburda (25), 1:3 - Karwacki (31), 2:3 - Cejman (87-karny)

Rezerwy Sokoła wyszły na boisko osłabione brakiem sześciiu podstawowych zawodników (kartki, kontuzje, sprawy rodzinne). Grająca o życie Mrągowia schowałą się za podwójna gardę i w pierwszej połowie wypunktowała ostródzian, którzy po przerwie bili głową w mur mrągowskiej obrony.

• Huragan Morąg - MKS Korsze 2:1 (0:0)

1:0 - Zrobczyński (67), 1:1 - Messerzmidt (72), 2:1 - Chmielewski (85)

Mecz niewykorzystanych okazji w wykonaniu gospodarzy, którzy niemal w ostatniej chwili zdobyli trzy punkty. Huragan męczył się z Koraszami, które chciały za wszelką cenę zmazać plamę po laniu sprzed tygodnia (0:7 z Granicą Kęrzyn w Korszach)

• Granica Bezledy - Ekotan Zalewo 2:0 (1:0)

1:0, 2:0 - Kupis (11, 70-karny)

Ważne zwycięstwo beniaminka z Bezled, który musi uważać, by nie znaleźć się w zagrożonej strefie. Trzy punkty gospodarzom zapewnił 18-letni Kupis. W pierwszej połowie przy stanie 0:1 Ekotan zaprzepaścił dwie wyborne sytuacje do zmiany wyniku. W drugiej połowie goście nie mogli pogodzić się z podyktowaniem przeciwko nim rzutu karnego.

• Motor/Szynaka Lubawa - Tęcza Miłomłyn 2:1 (1:0)

1:0 - Dembski (21), 1:1 - Masłowski (80), 2:1 - Matysiak (89)

Czerwona kartka: Piekut (Tęcza)

Był to mecz walki, jednak zabrakło w nim stuprocentowych okazji, a gra toczyła się głónie w środku pola. W 70 min. bramkarz gości Piekut został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie (ubyliżył liniowemu). Mimo że Tęcza grała w osłabieniu, zdołała wyrównać. Ostatnie 10 minut to napój drużyny z Lubawy, uwieńczony powodzeniem w ostatnich sekundach. Autorem zwycięskiego gola był do niedawna grający w Jezioraku Matysiak.

• Victoria II Bartoszyce - Jurand Barciany 0:3 (0:2)

0:1 - Stępień (35), 0:2, 0:3 - Sokołowski (40, 46)

Mecz młodzieży (Victoria) z rutyniarzami (Jurand) przyniósł zdecydowaną wygraną bardziej doświadczonym piłkarzom z Barcian. Goście bezlitoście wykorzystali wszystkie błedy młodych obrońców z Bartoszyc. Na dodatek gospodarze nie trafili ani razu do siatki przeciwnika, gdyż pod jego bramką tracili głowę.