forBet promocja

Rozmowa - III liga

M. Dymek: Chcemy, żeby było widać wyniki naszej pracy

2015-08-11 12:36:06 MKS Ełk, Mirosław Dymek

 Mirosław Dymek, trener MKS Ełk. Fot. Łukasz Szymański

Mirosław Dymek, trener MKS Ełk. Fot. Łukasz Szymański

Po sobotnim meczu Znicz Biała Piska – MKS Ełk rozmawialiśmy z Mirosławem Dymkiem, trenerem gości. Szkoleniowiec zespołu z Ełku spokojnie przyjął nieudaną inaugurację sezonu. Po zmianach, które zaszły w Ełku latem, drużyna potrzebuje czasu, by się zgrać i dobrze rozumieć na boisku.

 – Pewnie nie tak wyobrażał pan sobie debiut w roli trenera MKS?

– Spotkały się dwa mocne zespoły, naszpikowane jak na naszą III ligę kilkoma nazwiskami, przede wszystkim piłkarzami, którzy potwierdzili swoją wartość. Nam brakuje jeszcze trochę zgrania, mamy bardzo młody zespół. Zdecydowała jedna bramka. Gdybyśmy strzelili gola na koniec pierwszej połowy, mecz wyglądałby inaczej. Piłka nie wpadła jednak do siatki, a chwilę po przerwie gola strzelili gospodarze. Nie udało nam się wyrównać, stworzyliśmy trochę za mało składnych akcji. Musimy wyciągnąć wnioski i gramy dalej. Graliśmy dzisiaj za daleko od siebie, przeciwnik był dobry, grał prostymi środkami, długą piłką za plecy obrońców i powinniśmy zagrać bardziej asekuracyjnie. Trudno, dostaliśmy na dzień dobry zimny prysznic i trzeba się otrząsnąć.

– Czas będzie grał teraz na waszą korzyść?

– Tak, oczywiście. Mamy w kadrze dużo nowych twarzy, wielu młodych chłopaków. Dziś to wszystko nie wyglądało tak, jak ja bym sobie życzył, jak czasami wygląda na treningach. Doszły do tego warunki gry meczu mistrzowskiego, dyspozycja sędziego, który kilka razy mógł podjąć inne decyzje. Ciężko pracujemy i chcemy, żeby było widać wyniki naszej pracy. Czas na pewno jest naszym sprzymierzeńcem, ale przede wszystkim wynik. Wynik buduje pewność, atmosferę i wiarę w to, że będzie dobrze.

– Z Romintą musicie zagrać w środę na 120 procent. 

– Nie ma wyjścia, ale będziemy przygotowywać się spokojnie. To nie jest mecz o mistrzostwo świata. Mamy wysokie cele, tak jak większość zespołów w lidze i chcemy po prostu wygrywać spotkania.

– Nowa III liga, awans do drugiej – gdzie sięgają aspiracje MKS w tym sezonie?

– Spokojnie, spokojnie. Na tę chwilę, przed rundą jesienną ustaliliśmy, że gramy o zapewnienie sobie 6. miejsca, a takich zespołów jest bardzo dużo. Uważam, że to będzie bardzo trudny sezon, bo wiele zespołów chce się utrzymać i ważnych meczów będzie bardzo dużo. Wydaje się, że nabranie pewności będzie ważne, dlatego potrzebujemy jak najszybciej zwycięstwa. Wtedy nasza gra będzie wyglądała lepiej i myślę, że przełoży się na zdobycze punktowe, bo one są najważniejsze.

– Dużo mówiło się o aktywności MKS na rynku transferowym. Dostał pan tych zawodników, których chciał?

– Możliwości nasze są takie, a nie inne, ale na pewno w kadrze są chłopcy, o których myśleliśmy, o których rozmawialiśmy. Dużą rolę odegrał dyrektor Rafał Szuliński, który bardzo dobrze spenetrował rynek. Dla mnie III liga też nie jest nowością, bo wiosną prowadziłem Warmię Grajewo, znałem wielu zawodników. Chcemy zbudować silny, stabilny klub i potrzebujemy trochę czasu.

– Czego życzyć MKS na nowy sezon?

– Przede wszystkim dużo zdrowia. Zdrowia dla piłkarzy, bo to jest najważniejsze. Musimy też być cierpliwi i mieć odrobinę szczęścia. Im więcej będziemy pracować, tym będziemy mieć więcej szczęścia. Konsekwencja i upór w dążeniu do celu sprawią, że będziemy wygrywać. Uważam, że zaczynamy robić fajny zespół. Brakuje jeszcze zrozumienia tego, jak ja to widzę, jak ma wyglądać nasza postawa na boisku.

 

 

Rozmawiał luc

 

Komentarze

 1. Ełk Moim miastem 2015-09-10 09:05:21 (host***.elkman.pl) #53720 0:0 zgłoś

  Wywalić bramkarza seniorów, dać tego z juniorów, Grubasów tu nie chcemy!

 2. znawca elckiej pilki 2015-08-12 10:00:27 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #53174 0:0 zgłoś

  naszybciej trzeba wyrzucić bramkarza , jest słaby i ma duże zaległości treningowe, następnie trenera bo zle wyselekcjonował piłkarzy - zostawił słabszych kosztem lepszych, z których zrezygnował i żle przygotował fizycznie drużynę do długiego i ciężkiego sezonu, tak nie może być , ten klub ma aspiracje na pierwszą szóstkę a ten trener tego nie zapewni

 3. KS 2015-08-12 09:43:09 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #53171 0:0 zgłoś

  w działdowie będzie pod górke

 4. Kibol 2015-08-11 21:47:48 (agin***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53157 0:0 zgłoś

  Rypin ha ha...

 5. Januszek;] 2015-08-11 20:15:04 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #53156 0:0 zgłoś

  Kibol a butelki szły w ruch ? ;] Tylko, że dla tych juniorów granie z poległą, z Motorem czy z Wisłą to jest lekcja gry w piłkę. w Ełku nigdy nie było dużej piłki tylko non stop okręgówka i okręgówka a jak była okazja to sprzedajne kurewki się sprzedały i nie grały w 1 lidze. Teraz jest wszystko nowe i CLJ w Ełku i jeszcze będziesz im całować stopy jak będą grać w finale w CLJ z Lechem.

 6. Kibol 2015-08-11 19:20:42 (agin***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #53154 0:0 zgłoś

  Tak baranie, dla wielu tych juniorów baty po 8:0 zniechęcą ich równo do uprawiania tego sportu na lata a Ty napełnij się gazem

 7. Jan 2015-08-11 18:55:38 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #53153 0:0 zgłoś

  Związek ty gamoniu. Jacy kibice. ? Tacy jak Ty z za płyta. ? Mazur był i co z tego? Puste trybuny kilku małolatów drących ryja i baty od Prostej i 7:0 od Pisza. Odnośnie juniorów to pamiętaj, że potrzebni są oni również w seniorach bo taki jest wymóg. Myślę że dla wielu tych młodych chłopców granie z takimi drużynami juniorskimi jak Legia , Wisła czy Cracovia to inny świat aniżeli rywalizacja z juniorami z np.Olecka. Zgadzam się że potrzeba tu czasu i spokoju. Dla mnie i moich znajomych istotne jest aby w końcu popatrzeć na fajną piłkę w niezłym wydaniu.Mam dość tych wiosek Prostek czy innych pierdziszew. Powodzenia . To jest klub z Elku .Pamiętajcie o tym .

 8. asd 2015-08-11 18:14:01 (***-***-***-***.internetia.net.pl) #53152 0:0 zgłoś

  Juniorzy juniorami, bo to CLJ przecież, ale seniorzy ledwie w III lidze, ambicje tylko na 6 miejsce, miasto spore, a oni zaciąg białostocki robią... Ełk widać, nie ma piłkarzy chyba. A ci "spenetrowani" byli zawodnicy Znicza, nic wam w sobotę nie grali.

 9. KSP 2015-08-11 16:02:33 (google-proxy-***-***-***-***.google.com) #53150 0:0 zgłoś

  Masz pojęcie ośle, pilnuj swojej wioski i swojego lzs-u pierdzielewo

 10. związek 2015-08-11 14:33:26 (***-***-***-***.ip.skylogicnet.com) #53149 0:0 zgłoś

  Dobrze powiedziane :Spenetrował rynek"Spróbowaliście rozwalić parę klubów, teraz będziecie zbierać żniwo. Wszyscy przeciwko Wam!!Wstyd miasto 60 tys. a juniorów szukają po całym województwie.Mazur wycofany. Ciekawe czy długi też. Kibice Wam w Ełku tego nie zapomną!!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  ##### 
#    # # #  # 
 #### #  # ##### 
   # ###### #  # 
#  # #  # #  # 
 #### #  # #####