forBet promocja

Rozmowa - Inne

Bartek Grygorowicz, czyli piłkarz, który przesiadł się do rajdówki

2015-06-28 14:05:10 Stomil Olsztyn, Bartosz Grygorowicz, Błękitni Pasym, Marcin Wincel, Rajd Warmiński

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Przy okazji prologu Rajdu Warmińskiego rozmawialiśmy z Bartkiem Grygorowiczem, byłym bramkarzem m.in. Stomilu Olsztyn, który od pewnego czasu próbuje swoich sił w rajdach samochodowych.

- Przypomnij się olsztyńskim i nie tylko kibicom…

- Bartek Grygorowicz, były golkiper "Dumy Warmii" (Stomil Olsztyn - red.), a dzisiaj w nieco innej roli na stadionie Stomilu.

- Jak ci się podoba prolog?

- Były małe przygody, Hołek uderzył w bandę. To już chyba taka tradycja, że przynajmniej jeden, rok w rok musi tu jakieś przęsło ogrodzenia dać do naprawy (śmiech - red.). A jeśli chodzi o mnie, to dużo zabawy. Opony zdecydowanie przystosowane do zabawy, jeśli chodzi o tą nawierzchnię i fajnie. Czekam na drugi dzień, bo jest rajd właściwy i to jest jakby cel, żeby śmigać po szutrach a tutaj to taka przygrywka.

- Jakie masz cele na ten rajd?

- Ja startuję w Super KJS –ie czyli można powiedzieć, że w drugiej lidze, jeśli chodzi o rajdy. Nie mam licencji, dopiero się o nią staram. To są moje pierwsze kroki w poważnym ściganiu na takim poziomie, czyli mam nadzieję, że będzie meta a jeśli uda się coś więcej to tylko lepiej. Zobaczymy.

- Samochód widzę ten co zawsze (niebieskie Subaru - red.) czy zmieniłeś auto a został tylko kolor, który lubisz?

- Ten kolor rzeczywiście lubię, ale auto jest nieco inne. Zostało świeżo zbudowane. Wcześniej była ta sama buda, ale jest inaczej jeśli chodzi o podzespoły, silnik, napędy itd. Wygląda z zewnątrz podobnie, ale to co najważniejsze zostało zmienione.

- Czyli dysponujesz lepszym sprzętem?

- Jest to lepszy sprzęt, ale jest to auto w zupełności seryjne. Jest to wersja którą Subaru przygotowało i wypuszczało z seryjnej produkcji z przeznaczeniem do budowy aut rajdowych. Można powiedzie , że jest to najwyższa półka jeśli chodzi o ten model seryjnego Subaru.

- Grasz jeszcze?

- W piłkę gram, oczywiście. To jest druga moja pasja obok rajdów albo rajdy obok piłki, to akurat ciężko stwierdzić (śmiech-red.). Staram się ruszać gdzieś tam amatorsko, w playarenie na przykład gram z chłopakami , z którymi tez kiedyś trenowałem w Stomilu i nie tylko. Jest fajna paczka, może na razie nie mamy pierwszego miejsca, ale jedziemy na mistrzostwa makroregionu do Ostródy, także z piłka kontakt jest stale utrzymywany.

- Karierę zawodniczą skończyłeś?

- Byłem w Danii, tam nie grałem. Potem był jakiś epizod w Pasymiu, gdzie "Cinek" (Marcin Wincel - red.) namówił mnie do grania przez pół roku. Skończyło się to moja kontuzją, niestety tak to jest po powrotach i więcej z piłką na poziomie ligowym do czynienia nie miałem. Czysta rekreacja, sama przyjemność.

- Wielu kibiców żałowało, że zrezygnowałeś z jednej miłości na rzecz drugiej miłości…

- Troszkę to właśnie tak było. To był okres gdy kupiłem swoje pierwsze Subaru i zacząłem myśleć o jakiś tam rajdach. Było to jeszcze na dużo niższym poziomie niż obecnie. Był to jeden z argumentów, na pewno nie kluczowy bo było ich kilka, żeby jednak z piłką się rozstać. Cóż, takie życie.

- Nie żałujesz?

- Ciężko stwierdzić… To co teraz robię, na pewno mi to wynagradza i w ten sposób można powiedzieć, że nie żałuję. Z drugiej strony, może gdybym dalej trenował, kariera potoczyłaby się inaczej, nigdy nie wiadomo. Ciężko tak jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony żałuję, z drugiej nie żałuję.

- Może miałbyś okazję zagrać przy jupiterach na stadionie Stomilu?

- To byłoby coś fajnego. Fajnie by było tez ten prolog rozegrać przy jupiterach, choć podejrzewam, że licznik nieźle by tu bił przy włączonych światłach (śmiech - red.). Ale zagrać na stadionie domowym , w końcu przy jupiterach, po tylu latach, to była by duża przyjemność i wielka radocha.

Rozmawiał Kyn

Komentarze

 1. user 2016-05-13 14:48:04 (***.***.***.***) #58258 0:0 zgłoś

  Cóż , jak kogoś to kręci to czemu nie hokej , wszystkiego w życiu warto spróbować.

 2. Dks 2015-06-29 11:54:38 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #52409 0:0 zgłoś

  Związek się ośmiesza gdy Stomil II już utrzymany cofa walkower Dks z Victoria zainteresuje się tym dwadozera.pl?

 3. mrs 2015-06-28 18:43:50 (agje***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #52402 0:0 zgłoś

  JAK MALYSZ.

 4. troling 2015-06-28 15:10:41 (hfy***.internetdsl.tpnet.pl) #52400 0:0 zgłoś

  Hahaha w piłce drewno to z czegos życ trzeba wiec za rajdowanie sie wzioł.proponuje za rok hokej

Dodaj swój komentarz

        
 #### # ##### 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
# # # # ##### 
#  # # #   
 ### # # #