News - III liga - Puchar Polski

Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski!

2015-06-04 21:07:38 Olimpia Olsztynek, Wojewódzki Puchar Polski, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Olimpia Olsztynek zdobyła Wojewódzki Puchar Polski. Fot. Emil Marecki

To był szalony mecz! Olimpia Olsztynek dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, bramkę na 2:2 stracili w ostatniej minucie meczu, ostatecznie podopieczni Mirosława Romanowskiego wygrali po serii rzutów karnych. Zdobyli Wojewódzki Puchar Polski i zgarnęli dla klubu 30 tysięcy złotych od PZPN-u. Gratulujemy!

Olimpii Olsztynek nikt nie stawiał w roli faworyta tego spotkania. Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zwycięstwem w Wojewódzkim Finale Pucharu Polski miał sobie poprawić humoru po słabym sezonie w III lidze. Były już nawet przygotowane szampany, choć jak życie pokazało na stadionie pojawiły się za szybko. Olimpia choć dopiero po rzutach karnych, ale wygrała zasłużenie. Ale zacznijmy od początku...

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA

Tegoroczny finał odbył się w Górowie Iławeckim na bardzo kameralnym, ale za to pięknym stadionie. Na co dzień mecze rozgrywa tam A-klasowa Cresovia. Obiekt w oddalonej o 15 kilometrów od granicy z Okręgiem Kaliningradzkim miejscowości może pomieścić ok. 800 kibiców. W czwartek na stadionie było mniej więcej 500 kibiców.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana i dla przeciętnego widza bardzo nudna i senna. Dopiero po przerwie wszystko się rozkręciło. Już na samym początku drugiej połowy na 1:0 bramkę strzelił Piotr Żórański. Ten sam zawodnik mógł strzelić kolejną bramkę, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Drwęca wyprowadziła szybką kontrę i po fatalnym błędzie w obronie Paweł Piceluk wyrównał stan meczu. Olimpii to nie podłamało i za sprawą Mateusza Różowicza drużyna z Olsztynka mogła się cieszyć z ponownego prowadzenia. Olimpia praktycznie do końca utrzymywała prowadzenie, ale drużyna Finishparkietu, a dokładnie najlepszy strzelec tego zespołu Paweł Piceuk strzałem z główki doprowadził do dogrywki.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i kibice w Górowie Iławeckim obejrzeli serię rzutów karnych. Olimpia Olsztynek w tym elemencie okazała się skuteczniejsza i wygrała 4:3. Radości na boisku nie było końca! "Banda Świrów" bardzo długo fetowała zwycięstwo. W opinii wielu osób obecnych w czwartek w Górowie Iławeckim podopieczni Mirosława Romanowskiego zasłużyli na to zwycięstwo. W nagrodę otrzymali 30 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Olimpia Olsztynek zagra także w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

- To mój największy sukces w przygodzie z piłką nożną. Uwierzyłem w siebie przy trenerze Romanowskim. Sprawiliśmy chyba największą niespodziankę w tym sezonie. Spokojnie utrzymaliśmy się w III lidze i do tego zdobyliśmy puchar. Jesteśmy tak szczęśliwi, że będziemy świętować do białego rana. Zanosi się, że będę musiał wziąć urlop na żądanie (śmiech) - powiedział po meczu bramkarz Olimpii Olsztynek Rafał Miara.

- Nikt się nie spodziewał, że będziemy wstanie tutaj coś ugrać. Sama dogrywka była dla nas sukcesem. Mieliśmy w drugiej połowie trochę sytuacji, jakbym strzelił na 2:0 do zespół Drwęcy już by się nie podniósł - komentował strzelec pierwszej bramki Piotr Żórański.

Piłkarzem meczu został Paweł Alancewicz. Od portalu dwadozera.pl oraz firmy R-GOL otrzymał voucher o wartości 300 złotych do wydania w sklepie internetowym r-gol.com.

ps. Paju już pracuje nad kulisami spotkania!

WPP: Olimpia Olsztynek - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2, k. 4:3 WPP: Olimpia Olsztynek - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2, k. 4:3 WPP: Olimpia Olsztynek - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2, k. 4:3 WPP: Olimpia Olsztynek - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2, k. 4:3 WPP: Olimpia Olsztynek - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2, k. 4:3

Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski! Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski! Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski! Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski! Olimpia Olsztynek zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski!