forBet promocja

Rozmowa - IV liga

K. Szajda: Za "Szajdziak" głowy nie urywam

2015-03-04 11:26:19 Victoria Bartoszyce, Kamil Szajda

Kamil Szajda. Fot. victoriabartoszyce.pl

Kamil Szajda. Fot. victoriabartoszyce.pl

Victoria Bartoszyce to ostatnia drużyna IV ligi. W rundzie jesiennej zdobyła tylko cztery punkty, ale trener tego zespołu Kamil Szajda nie poddaje się. - W każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. A czy się utrzymamy, to czas pokaże - mówi w rozmowie z dwadozera.pl.

- Jak to się stało ze zostałeś trenerem Victorii Bartoszyce?

- Prezes zaprosił mnie na rozmowę. W trakcie wyszło, że z zarządem podjęli decyzję, o tym że mam przejąć drużynę seniorów. Trochę się przed tym broniłem ponieważ byłem jeszcze zawodnikiem i chciałem pograć jeszcze ze dwa lata, a konsekwencją tego było, że nie będę grającym trenerem (Kamil jest trenerem od 15 września 2014 roku - red.)

- To że nie będziesz grający trenerem to twoja decyzja, czy warunek zarządu?

- Ogólnie zarząd nie stawiał mi większych czy mniejszych warunków. D doświadczenia jako zawodnik wiem, że ogólnie nie zawsze to jest odpowiednie rozwiązanie. W rozmowie doszliśmy do wniosku, że jeżeli będzie taka potrzeba i nie będzie ludzi do grania to wtedy będę grał.

- Wróćmy do rundy jesiennej. Cztery punkty po 17 spotkaniach to marny dorobek. Dlaczego tylko tyle?

- Wydaje mi się że nastąpiły duże zawirowania. Odszedł trener Rabczuk z końcem poprzedniego sezonu. Do samego końca nie wiedzieliśmy kto zostanie nowym trenerem. W tym okresie mało trenowaliśmy. Zaczęliśmy za późno trenować przed rozpoczęciem nowego sezonu. I to mogła być jedna z przyczyn takich wyników. Zmienił się także zespół, kilku nowych zawodników doszło, kilku wyjechało na studia jeszcze, inni nie wznowili treningów, doszły kontuzje i jedenastka w pierwszych spotkaniach wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednim sezonie.

- Jaki cel na wiosnę? Jesteście wstanie powalczyć o utrzymanie?

- Sytuacja w tabeli jest jednoznaczna, wszyscy przekreślili szanse Victorii na utrzymanie w IV lidze. W każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. A czy się utrzymamy, to czas pokaże. Zawsze trzeba być jak najlepszej myśli, ja zawsze byłem i jestem jako zawodnik czy jako trener. Dlatego wydaje mi się że powinno nam się grać znacznie łatwiej, skoro wszyscy myślą, że nam nie idzie, to każdy zdobyty punkt będzie bolał negatywnie nastawione osoby do klubu z podwójną mocą.

- Jak wygląda sytuacja kadrowa Victorii. Kto przyszedł, kto odszedł?

- W obecnej chwili staramy się dopiąć przybycie do klubu Karola Czupajło z DKS Dobre Miasto (bramkarz), Damiana Zawadzkiego (wychowanek, wcześniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Marcina Kwiecińskiego (Granica Bezledy), Mateusza Staniec (KS Łabędnik). Do kluby po kilku latach przerwy wrócił Paweł Harhaj, Adrian Błudnicki (Jonkowia Jonkowo), treningi wznowili Patryk Pęcak oraz Tomasz Konieczek. Z różnych względów nie mogę skorzystać z Radosława Pryszczepki, Dawida Rupacza, Dawida Wypniewskiego, Krzysztofa Jagielskiego, Radosława Sosińskiego (Łyna Sępopol), Dawida Terefeńko, Adama Sobolewskiego (grał w sparingach w Granicy Bezledy).

- Jaki układ panuje w szatni? Bardziej kolega czy bardziej trener?

- Poza boiskiem jesteśmy kolegami, na treningu jest układ trener-zawodnik, jednak nie ma sztywnej zasady. Wszystko jest tak jak powinno być. Czasami zdarza się że ktoś podczas gierki powie Szajdziak, ale za to głowy nie urywam.

- Jesteś wielki fanem Juventusu. Czy na wiosnę Victoria będzie grała trójka z tyłu? Czerpiesz inspiracje z gry tej drużyny?

- Żeby grać trójką z tyłu trzeba mieć zgranych i doświadczonych zawodników, ja niestety niemalże w każdym meczu jestem zmuszony grać w linii obrony innymi zawodnikami. Pozostanę z czterema z tyłu, będę się starał wykorzystać skrzydła, mam do tego kilku fajnie prezentujących się chłopaków, więc zobaczymy jak to wszystko zaskoczy. Jeszcze musimy poprawić grę w obronie, kwestia poprawy w ustawieniu.

Rozmawiał Boateng

Komentarze

 1. marek bartoszyc 2017-03-18 17:02:11 (acdo***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #62818 0:0 zgłoś

  15 LAT SIĘ MECZĄ I JESZCZE NIE MOGĄ DOSC DO 1 LIGI JAK STOMIL OLSZTYN CZY EKSTRKLASY NIGDY NIE WEJDĄ DO 1 LIIGI I EKSTRKLASY I TRZEBA SIE TYM POGODZIĆ ZE NIE BEDZIEMY GRAC JAK FC BARCELONA. REAL MADRYT. JUVENTUS. AS ROMA. LAZIO RZYM. ARSENAL. CHELSEA. MANCHESTER CITY. UNITED

 2. kibic 2015-03-06 22:45:21 (***-***-***-***.bartnet.pl) #50559 0:0 zgłoś

  Wara wam od Vikci cwaniaczki z pompką w nosie :) :) :)

 3. do kopacza 2015-03-05 10:36:39 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #50509 0:0 zgłoś

  masz rację, znany ten klubik jest z takich praktyk. Dlatego też od lat nie ma piłki w Bartoszycach . Na przekrętach i takim też traktowaniu innych klubów jak widać daleko się nie zajedzie, nawet do 4 ligi.

 4. takie tam byłego kopacza 2015-03-04 21:25:44 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #50506 0:0 zgłoś

  nie wiem jak teraz, ale za czasów kiedy grałem w latach 90 Victoria była znana z kupowania meczy, tam jechałeś i to były cuda, co tam dzielni panowie sędziowie (ludzie bez żadnych zasad i skrupułów) wyczyniali to normalny człowiek by nie uwierzył , dlatego nie lubię tego klubu i życzę mu jak najgorzej

 5. as 2015-03-04 19:04:39 (***-***-***-***.net.hawetelekom.pl) #50505 0:0 zgłoś

  jak gość jest fanem juventusu,to powinni jak juventus sobie kupić parę meczów i się utrzymają:)

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### ####  
# ## # #   # #  
## ## #   #  # 
#  # ###### #  #