forBet promocja

Rozmowa - V liga

R. Sokołowski: Kto spadnie? Na pewno nie Wilczek

2015-02-03 09:17:47 Rafał Sokołowski, Wilczek Wilkowo

Rafał Sokołowski, trener Wilczka Wilkowo. Fot. Paweł Piekutowski

Rafał Sokołowski, trener Wilczka Wilkowo. Fot. Paweł Piekutowski

Grający w pierwszej grupie klasy okręgowej Wilczek Wilkowo rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na razie piłkarze trenują na hali i orliku, ale już w najbliższy weekend rozegrają pierwszy sparing. O przygotowaniach, nowym stadionie, grze drużyny jesienią i kandydatach do awansu i spadku rozmawiamy z trenerem Wilczka Rafałem Sokołowskim.

- W Wilczku trenujecie już na pełnych obrotach?

- Zgadza się. Zaczęliśmy na poczatku stycznia i raczej na spokojnych obrotach jeżeli chodzi o pierwszy tydzień. Dopiero od drugiego tygodnia przygotowań zaczęliśmy podkręcać obroty.

- Jak wyglądają Wasze przygotowania?

- Zaczęlismy dokładnie 12 stycznia i trenujemy 3 razy w tygodniu na hali w Wilkowie, a także gdy aura pozwala to na orliku w Karolewie. W tym okresie rozegramy 7 gier kontrolnych. Terminarz wygląda następująco: Jurand Barciany (8 lutego), Granica II Kętrzyn (15 lutego), Orlęta Reszel (22 lutego), MKS Korsze (1 marca), Łyna Sępopol (7 marca), Omet Srokowo (15 marca) i Kłobuk Mikołajki (22 marca). Dokładne godziny i miejsca sparingów będa podawane na naszej stronie klubowej.

- Szukacie wzmocnień czy wiosną Wilczek będzie bazował na zgranej i sprawdzonej ekipie?

- Trzon zespołu na pewno pozostanie ten sam z małymi zawirowaniami w postaci Roberta Cytrali i Emila Dymka, którzy nie mogą brać udziału w przygotowaniach ze względu na szkolenie wojskowe, ale w rundzie wiosennej będą do dyspozycji. Wrócił też do nas po półrocznej przerwie kapitan zespołu Marek Grabowski i na pewno wzmocni naszą linię obrony. Jeżeli chodzi o nowe twarze to jak chyba każdy klub szukamy wartościowych nowych zawodników. Na razie trenuje z nami dwóch nowych chłopaków i mam nadzieję ze dojdzie jeszcze jeden, z którym jestem po słowie, ale to jeszcze otwarty temat.

- Jesienią zadebiutowaliście na nowym stadionie, w klasie okręgowej chyba pod względem stadionu i zaplecza nie macie sobie równych?

- Zgadza się. Mamy naprawdę super obiekt, ale czy najlepszy? No myślę, że do Ełku czy też Lidzbarka ze względu na to, że są to duże miasta nie mamy co się porównywać, ale źle nie jest i obiekt wstydu nam nie przynosi. Myślę, że spokojnie w naszej grupie pod względem estetycznym jesteśmy w pierwszej piątce. 

- Zagraliście na nowym stadionie już 5 spotkań, trzy zwycięstwa, dwie porażki, chyba mogło być lepiej, szczególnie, że spotkanie z Kłobukiem przegraliście w doliczonym czasie gry...

- Zdecydowanie, z Kłobukiem powinno być lepiej, bo zasłużyliśmy na 3 punkty, no ale to goście byli skuteczniejsi w ostatniej minucie meczu, to oni wygrali i należą im się gratulacje. Co do drugiej porażki to zasłużona wygrana Pasymia z racji tego, że wcześniejszy mecz z Łyną kosztował nas naprawdę wiele wysiłlku.

- Otwarcie nowego stadionu w Wilkowie (Łazdojach) można traktować w kategorii spełnienia marzeń piłkarzy i trenera? Bo kilka lat temu, gdy zaczynaliście swoją przygodę z ligową piłką, o takich warunkach do gry i treningów nie mogło być mowy.

- Oczywiście, że tak. Sam będąc zawodnikiem czuje wielką przyjemność grania i trenowania na naszym obiekcie czego nie mógłbym powiedzieć o starym "obiekcie", bo tamten nie oszukujmy się, nie pasował do wymogów okręgówki.

- Po rundzie jesiennej Wilczek zajmuje 11 miejsce, jest niedosyt?

- Trochę tak. Było kilka meczy jak ten np. z Kłobukiem czy z Polonia LW gdzie powinniśmy zgarnąć pełną pulę, a udało sie zdobyć tylko jeden punkt. Liczę na dobrą wiosnę, tym bardziej, że prawie wszystko gramy u siebie

- Jaki jest cel drużyny przed piłkarską wiosną?

- Zawsze ten sam. Spokojny byt w okręgówce, a potem coś więcej. Sukcesem byłoby 7-8 miejsce w tym sezonie.

- Czy wiosną, tak jak jesienią zobaczymy trenera na boisku, czy będzie Pan dyrygował drużyną z ławki?

- To zależy od frekwencji na treningach i kadry zespołu w danym dniu meczowym. Ogólnie plan jest taki, aby nie grać za dużo, no ale jak będzie trzeba to jestem do...swojej dyspozycji.

- Kto awansuje do IV ligi, a kto spadnie do A klasy?

- Awansują na pewno Śniardwy, a drugi zespół to Vęgoria lub Mazur Pisz. A kto spadnie? Na pewno nie Wilczek :)

Rozmawiał Piotr Piercewicz

Komentarze

 1. Innowacja 2015-02-08 20:49:54 (n***-***-***.opera-mini.net) #50230 0:0 zgłoś

  Najlepiej zrobic jedną ogkręgówke (18 zespołów) 9 z 1gr i 9 z 2gr. Reszta drużyn razem z A klasami ,zrobic- 3gr po 16 zespołow. A nie po 10czy 12 drużyn jak jest teraz. I wtedy będzie jakis poziom, w 4lidze też 18 drużyn aby była solidna i długa gra. TAKA PROPOZYCJA. Ale zaraz będzie -za daleko to jak komus zadaleko to proponuje serie A lub B albo niech korki powiesi na ...

 2. Icy 2015-02-07 21:51:26 (n***-***-***.opera-mini.net) #50220 0:0 zgłoś

  Niestety spadną Jeziorany choc w popszednim sezonie mieli wysokie miejsce, i spadnie Knopin i Prostki dodałbym jeszcze te zespoły co mają kartofliska a nie boiska z obu grup i nie ma gdzie się umyc po meczu.

 3. Andrzej 2015-02-04 07:53:32 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #50164 0:0 zgłoś

  Ja żadnych rac nie rzucałem gościu i nie mam nic wspólnego z tymi ludźmi, tak więc nie mam pojęcia o co ci chodzi?

 4. bigmazi 2015-02-03 15:36:37 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #50160 0:0 zgłoś

  Wilczek - powodzenia!

 5. bigmazi 2015-02-03 15:35:05 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #50159 0:0 zgłoś

  Jeśli jesteś tak odpowiedzialny w sprawie kasy, to może pokryj karę za race, które rzucaliście. Jakoś się do tego nie palicie.

 6. Andrzej. 2015-02-03 13:16:34 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #50155 0:0 zgłoś

  Spadnie Mazur, bo nie będzie tam komu grać, wszyscy opuszczają statek jak szczury zamiast dograć do końca z honorem. Kiedyś śpiewali na meczu i w necie j......ć Płomień, a teraz za kase już tam trenują. Najbardziej oporny był Wierzba, ale i jego skusiła kasa. Teraz Pan Szuliński może z podniesioną głową powiedzieć że wszystkich można kupić!

 7. biały 2015-02-03 12:36:24 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #50154 0:0 zgłoś

  Dobry wywiad - Rumiany

 8. KIBIC 2015-02-03 11:03:20 (hex***.internetdsl.tpnet.pl) #50153 0:0 zgłoś

  Jeżeli chodzi o stadion to zapraszamy do Górowa , myślę że teraz nie mamy się czego wstydzić ( poprzednio tak) . Powodzenia w lidze !

Dodaj swój komentarz

           
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # #  # 
#  # #  # # ## # 
#  # #  # ## ## 
#####  #### #  #