forBet promocja

Rozmowa - IV liga

M. Niedziółka: Będę próbował wzmocnić zespół

2014-12-03 22:44:26 Granica Kętrzyn, Mariusz Niedziółka

Mariusz Niedziółka. Fot. :Piotr Piercewicz

Mariusz Niedziółka. Fot. :Piotr Piercewicz

Pierwszy trener Granicy Kętrzyn Mariusz Niedziółka w rozmowie z portalem dwadozera.pl podsumował rundę jesienną oraz opowiedział o planach na przyszłość. Zespół jest gotowy na awans? - Trudno powiedzie - mówi trener Granicy.

- Czy to drugie miejsce, które zajmujecie po skończonej jesieni was satysfakcjonuje?

- Myślę, że tak, oddaje to co graliśmy jesienią. Generalnie trzeba nasze wyniki uznać za pozytywne. Pewnie mogłoby być lepiej, szczególnie, że w kilku meczach sami stworzyliśmy sobie problemy: z Dobrym Miastem, ze Startem Działdowo u siebie. Ale taka jest piłka i nie zawsze wszystko wychodzi. Pozytywne na pewno jest to, że po spadku drużyna dobrze reagowała, chciała walczyć, zdobywać punkty i to jest najważniejsze.

- Czyli konkretnie jaka to była runda dla Granicy?

- Myślę, że udana. Graliśmy całkiem dobra piłkę. To był trudny przeskok dla nas, bo ostatni sezon był nieudany. Raczej cały czas byliśmy w defensywie. Teraz jakby zupełnie inny styl gry musieliśmy prezentować, do tego zmusiła nas sytuacja i to też wymagało nieco czasu. Trzeba ta rundę na bardzo duży plus zapisać.

- Kogo by Pan wyróżnił po tej rundzie z zawodników?

- Stanisława Kleina, który pokazywał w każdym meczu młodszym kolegom, niezależnie od sytuacji, że trzeba dawać z siebie wszystko.

- Celujecie w awans?

- Trudno powiedzieć. Sportowo oczywiście, że będziemy walczyć, nie powiem zawodnikom, że nie gramy o zwycięstwo. Gramy o zwycięstwo, a co będzie działo się dalej zależy w głównej mierze od działaczy. Nie ukrywam, że to co jest w tej chwili, to ani finansowo, ani organizacyjnie, ani chyba też sportowo do III ligi jeszcze nie dorastamy.

- Najgroźniejszy rywal w walce o awans?

- Tabela nie kłamie. Wikielec, Warmiak Łukta, są Błękitni Orneta, którzy doskoczyli w końcówce. Ta tabela jest na tyle spłaszczona jeszcze, że ja bym nie przekreślał żadnej drużyny, bo tak naprawdę ktoś może się mocno wzmocnić w przerwie zimowej i zdobyć bardzo dużo punktów i doskoczyć do czołówki.

- Planuje Pan jakieś wzmocnienia zimą?

- Na pewno bym chciał żeby drużyna została wzmocniona, ale sytuacja nie jest łatwa. Będziemy się starć na pewno i będę próbował wzmocnić zespół, tym bardziej , że w ciągu rundy straciliśmy pięciu zawodników. Wyjechali za pracą, na studia. Stan posiadania na początku i na końcu rundy znacząco się różnił. Tak naprawdę troszkę z ulgą przyjęliśmy zakończenie rundy, bo ciągnęliśmy już resztkami sił.

- Które pozycje według Pana wymagają wzmocnienia?

- W każdej formacji przynajmniej po jednym zawodniku by nam się przydało. To by było takie optymalne. Oprócz bramkarza, bo mamy 2-3 bramkarzy w kadrze, więc tu po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym będziemy w dość dobrej sytuacji.

- Teraz pewnie trwa roztrenowanie.

- Tak, dwa razy w tygodniu się spotykamy. W formie zabawowej, żeby głowę wyczyścić. Ci którym coś dolega, wiadomo, że maja już wolne, odpoczywają. Ważne żeby cały czas się ruszać ale mam raczej chłopaków zdyscyplinowanych, którzy sami wiedzą, że muszą chodzić na siłownie, biegać. Nie obawiam się tego, że po przerwie będzie jakoś źle wyglądało.

- Urlopy w jakim okresie?

- OKoło 10 grudnia daję zawodnikom wolne i wracamy do zajęć mniej więcej po miesiącu około 10 stycznia.

- Planowaliście już jakiś obóz, zgrupowanie?

- Na obóz nie będzie nas raczej stać, więc będziemy korzystać ze swoich obiektów. Na szczęście pod tym względem nie możemy narzekać. W Kętrzynie jest dobra baza, pełnowymiarowe sztuczne boisko, siłownia, hala, więc myślę, że w miarę będziemy usatysfakcjonowani. Mamy ustalone sparingi, tak więc pozostaje jeszcze zimą dograć kadrę.

- A z kim zaplanowaliście sparingi?

- Drużyny trzecioligowe: Rominta Gołdap, Olimpia Olsztynek, MK Korsze. To będą znaczące sparingi dla nas i pokażą na ile jesteśmy do ligi przygotowani.

Rozmawiał kyn

Komentarze

 1. św MIKOŁAj 2014-12-18 09:07:29 (bni***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49660 0:0 zgłoś

  KOWALEWSKI WZMOCNIENIEM ŚMIECHU WARTE !!! J

 2. z 2014-12-12 18:09:12 (acfe***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49621 0:0 zgłoś

  Granica byla liderem kiedys trzeciej ligi a wiec teraz premiowaloby do pierwszej ligi ,teraz to drugie miejsce premiuje ja tak naprawde do czwartego szczebla rozgrywek ,czyli do rozgrywek dwie klasy nizszych i nie stac ketrzyna ? Kpiny jakies!

 3. kks 2014-12-12 09:07:33 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49618 0:0 zgłoś

  Kowalewski w Tytanie Lankiejmy. Pewne info

 4. jop 2014-12-09 15:16:56 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49590 0:0 zgłoś

  kowal to raczej wilkowo

 5. mars 2014-12-06 17:27:09 (acgf***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49581 0:0 zgłoś

  Bez jaj taka rominta czy olsztynek nic lepszego nie graja ,ale wzmocnic trzeba zeby byly podobne dwie jedenastki.

 6. MRS 2014-12-05 09:05:17 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #49575 0:0 zgłoś

  Pawel Kowalewski pierwszym wzmocnieniem

 7. tytok 2014-12-04 09:43:15 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #49567 0:0 zgłoś

  Prawdopodobnie trener on zawsze taki nijaki nie wie z kim gra!!!!

 8. aa 2014-12-04 09:13:28 (acfm***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #49566 0:0 zgłoś

  Ze Startem Działdowo u siebie ? Chyba ze Startem Kozłowo ! Teraz ciekawe kto błąd popełnił w nazwie klubu, trener czy portal ?

 9. a 2014-12-04 09:11:59 (public-gprs***.centertel.pl) #49565 0:0 zgłoś

  To jak Kętrzyn z budżetem ok 350 tys nie stać na 3 ligę to kogo stać w tej lidze ?

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #### 
 # #  # # #   
 ##  #  # #### 
 ##  ######   # 
 # # #  # #  # 
#  # #  # ####