forBet promocja

Rozmowa - III liga - Puchar Polski

K. Graczyk: Porażka w WPP to był przypadek

2014-10-07 09:05:12 Olimpia Elbląg, Kamil Graczyk

Kamil Graczyk. Fot. Michał Kalinowski

Kamil Graczyk. Fot. Michał Kalinowski

Po meczu Olimpia Elbląg - Jagiellonia II Białystok rozmawialiśmy z Kamilem Graczykiem, piłkarzem elbląskiego klubu.

- Jak ocenisz wygrane 4:1 spotkanie z Jagiellonią II Białystok?

- Na ten mecz wyszliśmy bardzo zmobilizowani ponieważ w środę przydarzył nam się wypadek przy pracy i przegraliśmy w Wojewódzkim Pucharze Polskim z Błękitnymi Orneta i chcieliśmy udowodnić, że to był przypadek. Spokojnie i zasłużenie wygraliśmy po dobrym meczu.

- Ostatnio wypadłeś z pierwszego składu i wchodzisz z ławki.

- W czwartej kolejce doznałem kontuzji, zderzyłem się z zawodnikiem Sokoła Ostróda i okazało się, że mam złamany palec u ręki. Na początku myślałem, że nie będzie mi to zbytnio przeszkadzało w grze, ale po dłuższym okresie zaczął dokuczać mi ból i odbiło się to na mojej psychice. Na razie muszę wchodzić z ławki, dopóki nie wyleczę tego urazu do końca, to tak chyba będzie.

- Jak oceniasz szanse powrotu Olimpii do II ligi?

- Zarówno przed sezonem jak i teraz naszym celem jest awans. Jestem przekonany, że uda nam się zająć pierwsze miejsce w lidze i zagrać w barażu. Myślę, że wywalczymy awans.

- Jaka jest różnica między II, a III ligą?

- W drugiej lidze gra się już bardziej profesjonalną piłkę, w trzeciej wygląda to inaczej. Poziom w drugiej lidze jest sporo wyższy. Miejmy nadzieję, że będzie to jednoroczna przygoda z III ligą.

- Spędziłeś pięć lat w Olsztynie w Stomilu. Wspominasz jeszcze ten okres swojej kariery?

- To były moje początki, wcześniej grałem tylko w Ornecie. Nie chcę do tego wracać, ale miałem nie po drodze z trenerem i musiałem odejść. Mimo wszystko patrzę na wyniki chłopaków i miło pobyt w Olsztynie wspominam. Teraz gram w Elblągu i w z Olimpią wiąże swoją przyszłość.

- Robisz coś jeszcze oprócz grania w III lidze? Da się wyżyć z samej piłki?

- Pracuję obecnie w jednej ze szkół pod Elblągiem w Żurawcu. III liga to nie jest już wielki profesjonalizm i trzeba jeszcze gdzieś pracować. Niedawno pracowałem też z młodzieżą, ale nie starcza mi już czasu na godzenie wszystkich obowiązków, więc pracuję w szkole i gram w Olimpii.

- Czyli wiążesz swoją przyszłość z trenowaniem piłkarzy?

- Tak. Na razie mam tylko instruktora, ale myślę, że będę się chciał rozwijać jako trener. Na razie jest na to za mało czasu, ale na pewno będę się jeszcze kształcił w tym kierunku.

- Na koniec pytanie o reprezentacje. Czekają nas dwa ważne mecze w eliminacjach ME z Niemcami i Szkocją. Jakie przewidujesz wyniki?

- Wiadomo, że jako Polak chciałbym dwóch wygranych ale tak na zdrowy rozsądek myślę, że ze Szkocją wygramy a z Niemcami maksymalnie można remis wywalczyć. Ale oczywiście zobaczymy jak będzie…

Rozmawiał kyn

Komentarze

 1. daf 2014-10-08 13:18:25 (public-gprs***.centertel.pl) #48509 0:0 zgłoś

  A kiedy to Rise Graczyk grał niby w Ornecie? Chyba że na halowce w Fiacie, bo innego jego grania sobie nie przypominam...

 2. hej 2014-10-07 22:56:54 (acyh***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #48491 0:0 zgłoś

  Bolo ,,wy to nawet z elblaska condoria nie potrafiliscie wygrc..hahahaha

 3. Bolo 2014-10-07 13:24:09 (***.olsztyn.vectranet.pl) #48484 0:0 zgłoś

  Kamil zagrajcie mecz z Warmią Olszytyn. Oni stuknęli Ornete w ten weekend. Bo z innym olsztyńskim klubem nie będzie Wam dane grać przez X lat, no chyba, że w pucharze z... rezerwami.

 4. buk 2014-10-07 11:27:16 (dmi***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #48480 0:0 zgłoś

  Ciekawe dlaczego olimpia przegrywa mecze w których sa absolutnym faworytem?

 5. polbruk 2014-10-07 09:59:39 (***.***.***.***.arkusnet.pl) #48476 0:0 zgłoś

  Bodzio kładł polbruk w dniu meczu a Ty co?

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #  # 
#  # # #  # 
####  # ###### 
# #  # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  #