forBet promocja

Rozmowa - Puchar Polski - A klasa

J. Makałus: Start Kruklanki powinien spróbować walczyć o awans

2014-09-03 23:31:27 Start Kruklanki, Jacenty Makałus, Wojewódzki Puchar Polski, Czarni Olecko

Jacenty Makałus trener A-klasowego Startu Kruklanki. Fot. Paweł Piekutowski

Jacenty Makałus trener A-klasowego Startu Kruklanki. Fot. Paweł Piekutowski

Trener Startu Kruklanki Jacenty Makałus po spotkaniu Wojewódzkiego Pucharu Polski z Czarnymi Olecko odpowiedział na kilka pytań dla dwadozera.pl.

- Można powiedzieć, że macie "patent" na awanse w początkowych rundach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Sezon temu wygraliście po dogrywce z ełckim Mazurem 3:1, a dwa sezony temu wygraliście z Kłobukiem Mikołajki. Dzisiaj przyszła pora na Czarnych Olecko. Można powiedzieć, że to taki "znak rozpoznawczy" Startu.

- Tak, ale to jest chyba tylko znak rozpoznawczy jeśli chodzi o pierwsze spotkanie, bo później trafiamy na jakiegoś takiego mocnego ligowca i wtedy zaczynają się schody. Nie jest to proste.

- Jakie cele na ten sezon?

- Przede wszystkim Start powinien spróbować powalczyć o awans. W tym sezonie awansują dwa zespoły, więc mając zespół ograny w A-klasie uzupełniony trzema nowymi zawodnikami powinniśmy te drugie miejsce zająć.

- Jacy to są zawodnicy?

- Rafał Panaś oraz Tomasz Osieczko z Mamr Giżycko i Radek Zięda z Kowalaka Kowale Oleckie - Można ogółem powiedzieć, że ostatnie kilka sezonów Start był w czubie tabeli. - Kończyliśmy na drugich, trzecich miejscach... Brakuje nam chyba koncentracji w meczach ligowych o stawkę kiedy mamy świadomość tego, że walczymy o jakieś cele. Potem trafia się wpadka, którą ciężko nam nadrobić. Jest mało meczów, mało drużyn i punkty uciekają.

- Kto jest kandydatem do awansu?

- Na pewno Jurand Barciany, który pokazał bardzo przyzwoitą piłkę w poprzednim sezonie. Każdy po cichu myśli o tym, aby awansować. Myślę, że faworytami są przede wszystkim drużyny, które mają dobrą infrastrukturę jak na A-klase. Wydminy mają bardzo dobre boisko i bardzo dobre zaplecze. Barciany podobnie. W Plankach jest przyzwoicie, także te zespoły z racji tego, że jest dobra baza i grupa ludzi, która powinna powalczyć o okręgówkę.

- Jak zespół Startu wypadł w pierwszym ligowym spotkaniu (Start wygrał z Warmianką Bęsia aż 6:1 - przyp. red.)?

- Wydaje mi się, że wynik trochę taki mylący. Ta gra nie była aż taka dobra, jak wynik by na to wskazywał. Można było mieć zastrzeżenia do gry zespołowej. Były to bardziej popisy indywidualne. Myślę, że o wyniku zadecydowała słaba postawa w danym dniu zespołu Warmianki, niż jakaś duża siła mojego zespołu.

Rozmawiał Paju

Komentarze

 1. kibic 2014-09-06 08:46:11 (ip-***-***-***-***.free.aero***.net.pl) #47631 0:0 zgłoś

  Kruklanki do Premier LIHA!!!

 2. obserwator.... 2014-09-05 15:44:09 (public-gprs***.centertel.pl) #47619 0:0 zgłoś

  Słuchajcie ludziska... Jak byłem sędzia związkowym zawsze cenilem prace z Jackiem to świetny trener. Oddany drużynie i zawodnikom. A awans należy się już od dawna jemu i piłkarzom... Tylko muszą się postarać mocno żeby nikt im tego nie odebrał.... Jacek to mógłby tylko zrobić selekcję w drużynie i zrobić taką mocna wyjściowa 11 ze nawet zawodnicy z okręgowej ba czwartej ligi mogli by zazdrości.... Z bandy zbiorowej zrobić złota jedenastkę i solidna ławkę rezerwowych.... Czas chłopaków zagonic do pracy znaleźć sponsora godnego drużynie który nie poskapi grosza i da np.premie za wygrany mecz... Coś za cos...

 3. Brutal z Kruklanek 2014-09-04 23:44:12 (host-***-***-***-***.gizycko.mm.pl) #47609 0:0 zgłoś

  Adam! Co? idziemy po ciebie:)

 4. adam 2014-09-04 19:12:52 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #47600 0:0 zgłoś

  Start Kruklanki najbardziej brutalna drużyna z jaka kiedykolwiek grałem

 5. manitoo 2014-09-04 18:26:48 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #47592 0:0 zgłoś

  Mister Obiektywny napisał żeby cokolwiek napisać.

 6. OBIEKTYWNY 2014-09-04 14:43:25 (lyg***.internetdsl.tpnet.pl) #47578 0:0 zgłoś

  Panie Makałus próbować każdy może trochę lepiej i trochę gorzej, w waszym przypadku chyba gorzej, liga jest wąska ale bardzo wyrównana także Faworytem może być każdy.....

Dodaj swój komentarz

        
##### # #  # 
#  # # ## ## 
#  # # # ## # 
##### # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  #