Liga gra! - I liga

Bez punktów, bramki, pomysłu i determinacji... Stomil - Chojniczanka 0:2

2014-04-06 14:37:25 Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Janusz Bucholc

Piotr Skiba dwoił się i troił, żeby Stomil nie stracił więcej bramek. Fot. Artur Szczepański

Chojniczanka czekała na zwycięstwo od… września, ale w Olsztynie wygrała całkowicie zasłużenie. Gospodarze kompletnie zlekceważyli rywala i spokojnie mógł przegrać wyżej.

Olsztynianie od pierwszych minut swoją biernością zapraszali graczy z Chojnic na własną połowę. Dość wspomnieć, że w pierwszej połowie Stomil nie oddał żadnego celnego strzału i miał problem z wymianą choćby trzech dokładnych podań. Dominowała bezsensowna gra długą piłką i… chaos. U gości – wręcz przeciwnie. Piłkarze Mariusza Pawlaka na trudnej murawie przy al. Piłsudskiego wjeżdżali w olsztyńską defensywę jak w masło, dochodzili do strzału po każdym rzucie rożnym, a z prawej strony, gdzie mocno zapominał się Patryk Kun, mocno wystawiali na próbę Marcina Warcholaka.

Oba gole padły jednak po akcjach z lewej strony. Najpierw Tomasz Mikołajczak wykończył szybką zespołową akcję i dogranie Krystiana Feiucha, a tuż przed przerwą niepilnowany Andrzej Rybski skierował piłkę do siatki z sześciu metrów.

W przerwie Adam Łopatko postanowił wstrząsnąć zespołem. Podwójna zmiana? Świetny pomysł! Ściągnięcie Grzegorza Lecha zaskoczyło chyba jednak nawet kolegów z zespołu. Doświadczonego pomocnika zmienił Yasuhiro Kato, a kompletnie niewidocznego Tomasza Bzdęgę Paweł Łukasik. W sumie więc zachowano status quo.

Na boisku też zbyt wiele się nie zmieniło. Stomil niby atakował częściej, ale bez wielkiego zagrożenia. Gra z obu stron po prostu się otworzyła i obie ekipy mogły pójść na delikatną wymianę ciosów. Tyle że ciosy też były delikatne. W ekipie z Olsztyna najaktywniejszy był Piotr Darmochwał, którego później próbował wesprzeć przepełniony chęcią do gry Piotr Głowacki. Dobrze wypadł również Łukasik, a momentami grę ożywiał Kato. Na doświadczony zespół z Chojnic to było jednak za mało. Gdyby nie dobra postawa Piotra Skiby, wynik mógłby być nawet dwukrotnie wyższy. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali jednak ani Mikołajczak, ani Paweł Iwanicki.

Stomil przegrał po czterech zwycięstwach z rzędu u siebie, przegrał na własnym stadionie i mocno skomplikował sobie sytuację przed kolejnymi meczami. Tabela mocno się spłaszczyła, a trener Łopatko po raz pierwszy musi pokazać, że w seniorskiej piłce sprawdza się nie tylko w roli strażaka. Bardziej niż porażka martwi bowiem gra olsztynian – pełna marazmu i chaosu, za to pozbawiona odwagi, determinacji i pomysłu. Oby to był wyjątek potwierdzający dobrą dotychczas regułę…

POWIEDZIELI PO MECZU

Janusz Bucholc, kapitan Stomilu

- To najgorszy mecz w tej rundzie. Sam jestem zaskoczony tym co pokazaliśmy, szczególnie w pierwszej połowie. W szatni trzeba sobie powiedzieć mocne słowa.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:2 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:2 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:2 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:2 Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:2

• Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)

0:1 – Mikołajczak (23), 0:2 – Rybski (40)

Sędziował: Szczech (Warszawa)

Żółte kartki: Kucharski, P. Kun (Stomil), Chyła (Chojniczanka)

Stomil: Skiba – Bucholc, Kucharski, Koprucki, Warcholak – Darmochwał, Paweł Głowacki, Jegliński (77 Piotr Głowacki), P. Kun – Lech (46 Kato), Bzdęga (46 Łukasik)

Chojniczanka: Misztal - Chyła, Radler, Jędrzejczyk, Bednarek – Gancarczyk (73 Duda), Feciuch, Mrozik, Rybski, Iwanicki (89 Ikegami – Mikołajczak (81 Jankowski)