forBet promocja

Rozmowa - III liga

W. Tarnowski: Zobaczyć w Ostródzie "coś nowego"

2014-01-08 20:26:32 Sokół Ostróda, Wojciech Tarnowski, Piotr Głowacki

Wojciech Tarnowski, trener ostródzkiego Sokoła. Fot. Dariusz Buczyński

Wojciech Tarnowski, trener ostródzkiego Sokoła. Fot. Dariusz Buczyński

W środę, 8 stycznia przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęli piłkarze ostródzkiego Sokoła. W pierwszych zajęciach w nowym roku udział wzięło 21 zawodników. Tuż po zakończeniu treningu rozmawialiśmy ze szkoleniowcem wicelidera III ligi, Wojciechem Tarnowskim.

- Zacznę od tematu, który chyba najbardziej nurtuje wszystkich kibiców w Ostródzie i nie tylko. Piotrek Głowacki. Jak wygląda jego sytuacja w kontekście transferu do Stomilu?

- Kwestia przejścia Piotrka do Stomilu rozstrzygnie się w tym tygodniu. Wiem, że „Głowa” jest zdeterminowany do tego, żeby grać w wyższej lidze. Nikt w Ostródzie nie będzie mu robił przeszkód w odejściu do Olsztyna, ale, jak już mówiłem, sprawa jest jeszcze otwarta.

- Czy poza ewentualnym przejściem Głowackiego do Stomilu w Sokole szykowane są jakieś zimowe transfery?

- Na pewno będziemy starali się pomyśleć o kilku wzmocnieniach. Szczególnie skupić musimy się na lewej stronie pomocy, pozycji Piotrka Głowackiego. Mamy już kilka pomysłów na to, jak zapełnić lukę, która może tam powstać, ale na razie nie mogę zdradzić szczegółów. Powiem tylko, że celujemy w „kierunek olsztyński”. Być może będziemy musieli też wypożyczyć kilku zawodników do innych zespołów, bo nasza kadra jest naprawdę szeroka.

- A jak wygląda sprawa przejścia do Sokoła Krystiana Słowickiego z Wigier Suwałki, którego transfer na Mazury „wisi w powietrzu” od dłuższego czasu?

- Krystian trenuje z nami już od ponad trzech miesięcy. Wiemy, na co go stać i że byłby dla naszego zespołu wzmocnieniem. To piłkarz dynamiczny, ograny w II lidze. Zdążył poznać atmosferę ostródzkiego klubu i wydaje się, że ta mu odpowiada. Słowicki jest na chwilę obecną wolnym zawodnikiem, więc jego przejście do Sokoła to kwestia dogadania się z zarządem.

- Na dzisiejszym treningu pojawili się piłkarze, którzy wracają do Sokoła z wypożyczenia. Mowa o Adrianie Leśnickim i Przemku Kurkiewiczu. Co sądzi pan na ich temat?

- Ciężko mi po jednym treningu powiedzieć o nich coś więcej. Jeżeli będą sumiennie trenować i pokażą, że są w stanie wspomóc drużynę, to na pewno dostaną swoją szansę.

- To chyba nie wszystkie powroty, które szykowane są zimą?

- Już niedługo do treningów powróci Damian Mianecki, który ma za sobą ciężką kontuzję. Jeszcze w tym tygodniu zacznie biegać razem z resztą drużyny, a w lutym powinien być zdolny do gry w sparingach. W pełni sprawny jest też już Bartek Wojtaszewski, a dodatkowo już niedługo w Sokole zameldować ma się Tomek Nawotka, który grał ostatnio w drugoligowej Concordii Elbląg.

- Czy nowy rok będzie dla Sokoła przełomowy?

- Czeka nas brutalna i ciężka walka o wygraną w lidze, a potem, ewentualnie, baraże, które do końca pozostaną wielką niewiadomą. Przebyliśmy już raz w tym sezonie drogę z piekła do nieba, przypomnę tylko, gdzie byliśmy w tabeli po 6 kolejkach. Nie wyglądało to wtedy zbyt obiecująco. Liczymy na optymalną dyspozycję na pierwsze 3-4 mecze, bo to one będą decydowały o tym, jak będzie na koniec sezonu wyglądać trzecioligowa tabela. Póki co czeka nas 4-5 treningów w tygodniu, do tego sparingi i dużo ciężkiej pracy. I tak do marca.

- Czego więc, poza optymalną dyspozycją, życzyć w 2014 roku trenerowi Wojciechowi Tarnowskiemu i jego drużynie?

- Przede wszystkim – niech omijają nas kontuzje i urazy, a cała reszta pójdzie po naszej myśli.

- Po naszej myśli, czyli z finiszem w II lidze?

- Jedno wiąże się z drugim. Chciałbym, aby piłkarze, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w wyższej lidze mogli posmakować profesjonalnej piłki. Awans byłby również nie lada gratką dla kibiców, których jest tu wielu. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie zobaczyć w Ostródzie „coś nowego”.

 Rozmawiał Raf

Komentarze

 1. jzlsatqsd 2015-09-29 09:16:17 (***.***.***.***) #54172 0:0 zgłoś

  aopuyM mrwdysrroykm, [url=http://iduejkwesptc.com/]iduejkwesptc[/url], [link=http://muiedrkmeghz.com/]muiedrkmeghz[/link], http://kxxkpdpudqkd.com/

 2. jiiyrlrw 2015-09-24 13:26:03 (***.***.***.***) #54034 0:0 zgłoś

  iuCnKl fynibtydfcfk, [url=http://fxmxhiotejfl.com/]fxmxhiotejfl[/url], [link=http://vhvrokswevtd.com/]vhvrokswevtd[/link], http://hgatrusuvjmg.com/

 3. bbznxdj 2015-09-21 05:26:39 (***.***.***.***) #53951 0:0 zgłoś

  rpEr6m mtzjamtdyjmq, [url=http://bkgmtlphscwq.com/]bkgmtlphscwq[/url], [link=http://bxszpvnhlgaa.com/]bxszpvnhlgaa[/link], http://tcdwrvfxsblc.com/

 4. fred 2014-01-12 21:15:51 (***.***.***.***.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) #40865 0:0 zgłoś

  i na razie idzie mu to dobrze, bo nieznani wcześniej Smyt czy Gwiazda spisują się rewelacyjnie od kiedy weszli do kadry seniorskiej

 5. J 23 2014-01-12 19:59:10 (ip-***-***-***-***.eltronik.net.pl) #40863 0:0 zgłoś

  Panie Trenerze nie sztuką jest ściąganie dobrych zawodników do gry. Sztuką jest wytrenować zawodnika słabszego,aby był gotowy do gry na wysokim poziomie.

 6. Pretorianin 2014-01-12 13:32:57 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #40862 0:0 zgłoś

  Kurs obrany - II liga. Warto żyć nadzieją bo tylko ona pomaga iść naprzód. Nie będzie łatwo, jest tylko jedno rozwiązanie. Wzmocnienia, wzmocnienia i jeszcze raz wzmocnienia (potrzebny obrońca na wzmocnienie defensywy, myślący rozgrywający i waleczny napastnik) bez zaciągu zawodników, Sokół nie ma żadnych szans na przejście baraży. Pozdrawiam.

 7. kibic 2014-01-09 13:34:28 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #40807 0:0 zgłoś

  do Ostródziaka to mi się podoba. Tak trzymaj a na pewno coś osiągniesz powodzenia

 8. Ostródziak 2014-01-09 12:39:08 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #40806 0:0 zgłoś

  Wiesz czym jest ambicja ?? To znaczy, ze cięgle chcesz być w czymś lepszy do czegoś dążyć, mieć cel przed sobą Nic się nie zmieniło, nadal w Ostródzie patrzymy i w górę i w przyszłość, to czy się uda czy nie to sprawa mniejszej wagi, ważne by mieć marzenia i robić wszystko by chociaż w części je realizować Skoro Cię to bawi to znaczy, ze jesteś mały i głupi i chyba tego nie rozumiesz

 9. Dr ex 2014-01-09 11:30:28 (cys***.internetdsl.tpnet.pl) #40803 0:0 zgłoś

  Darex coś ucichł po świętach. Chyba szykuje się na II ligę. A jak nie wyjdzie tak jak nie wyszło z tych zapowiedzi sprzed dwóch lat o Nawet I lidze?

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
## ## #  # #  # 
# ## # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # # # 
#  # ####  ##