Klęska w Łęcznej. Górnik - Stomil 3:0

2013-11-16 18:54:09 Stomil Olsztyn, Adam Łopatko, Dawid Mieczkowski, Górnik Łęczna.

Kolejna wyjazdowa porażka Stomilu (ilustracja do tekstu). Fot. Krzysztof Piekarski

Nowy Sącz, Katowice, Łęczna. Co łączy wymienione miasta? Otóż widnieją na liście nie najlepiej wspominanych przez piłkarzy Stomilu Olsztyn, którzy do porażek z Sandecją i GKS-em dziś dołożyli kolejną - z Górnikiem. Ty razem gładkie 3:0, a gole dla zwycięzców zdobywali Bartłomiej Niedziela, Damian Szpak i Sebastian Szałachowski.

0:1, 1:2, 0:3. Takie rezultaty na boiskach rywali uzyskuje Stomil Olsztyn po objęciu przez trenera Adama Łopatko. Były asystent Zbigniewa Kaczmarka wciąż nie potrafi punktować zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Poprzedniego szkoleniowca opętała klątwa olsztyńskiego stadionu, a u obecnego obserwujemy syndrom niemocy wyjazdowej.

Od początku spotkania olsztyńscy zawodnicy byli zaledwie tłem dla dobrze grających gospodarzy. Ci zaś powinni wyjść na prowadzenie już w 24 minucie, ale bardzo ryzykowna choć skuteczna interwencja Dawida Kucharskiego uchroniła Stomil od utraty gola. A pachniało nim w kilku sytuacjach, które do przerwy stworzyli sobie podopieczni Juriego Szatałowa. Szczególnie w końcówce pierwszej połowy, kiedy to Górnik miał dwie dogodne sytuacje do pokonania Dawida Mieczkowskiego.

Najpierw Lukas Bielak dorzucił piłkę do Sebastiana Szałachowskiego, który lekkim strąceniem na dalszy słupek mógł zdobyć efektownego gola, ale na szczęście Stomilu piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Chwilę później znów było groźnie, bo Paweł Zawistowski uderzył nad bramką po nodze jednego z obrońców.

Obie drużyny do szatni schodziły przy wyniku bezbramkowym, który przy tak grających piłkarzach Stomilu, a raczej nie grających był fenomenalny.

Niestety po przerwie szczęście opuściło zawodników Adama Łopatko. I to bardzo wcześnie, bo już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy zamieszanie w polu karnym Stomilu wykorzystał Bartłomiej Niedziela. Goście od razu mogli wyrównać, ale po świetnym rajdzie Łukasz Jegliński nie potrafił strzelić celnie na bramkę Górnika.

A gospodarze wciąż dążyli do podwyższenia rezultatu. W 64 minucie Paweł Zawistowski z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne piłka trafiła do niepilnowanego Dawida Szpaka i zrobiło się 2:0. Adam Łopatko wprowadził do gry Bartosza Papkę oraz Patryka Kuna, ale wynik nadal pozostawał bez zmian.

Aż do 90 minuty. Sebastian Szałachowski ładnym strzałem zakończył składną akcję swojego zespołu i ustalił rozmiar porażki Stomilu.

- Zostaliśmy dzisiaj zmieceni z boiska. Nie jest to przypadek, że Górnik jest liderem. Jest to najlepszy zespół z jakim przyszło nam się mierzyć w tej rundzie. To było widać na boisku, takich zawodników jak Tomasz Nowak czy Grzegorz Bonin chciałbym mieć u siebie w zespole. Są to zawodnicy na trochę innym poziomie niż cała pierwsza liga – powiedział na konferencji prasowej opiekun Stomilu, Adam Łopatko.

• Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn 3:0 (0:0)

1:0 Niedziela (48), 2:0 Szpak (65), 3:0 Szałachowski (90)

Żółte kartki: Jegliński (Stomil)

Sędziował: Wajda (Żywiec)

Górnik: Prusak – Mraz, Szmatiuk, Bielak, Kalkowski, Nowak, Niedziela (68 Kozacuks), Zawistowski (83 Nikitović), Wiązowski (37 Szpak), Bonin, Szałachowski

Stomil: Mieczkowski – Bucholc, Koprucki, Kucharski, Hempel (65 Łukasik), Kato, Mroczkowski (55 Papka), Jegliński, Głowacki, Bzdęga, Lech (77 P. Kun).