forBet promocja

Rozmowa - Inne - Nasi za granicą

P. Dawidowicz: Będzie co ma być!

2013-11-11 14:38:18 Paweł Dawidowicz, Lechia Gdańsk, Sokół Ostróda, Borussia Dortmund

Wychowanek Sokoła, Paweł Dawidowicz, jest dziś podstawowym piłkarzej ekstraklasowej Lechii. Fot. lechia.pl

Wychowanek Sokoła, Paweł Dawidowicz, jest dziś podstawowym piłkarzej ekstraklasowej Lechii. Fot. lechia.pl

Piłkarską Polskę obiegła niedawno sensacyjna wiadomość. Pochodzący z Ostródy Paweł Dawidowicz na celowniku Borussii Dortmund! 18-letni wychowanek Sokoła odpowiedział nam na kilka pytań, związanych między innymi z ewentualnym transferem!

- To Twój trzeci sezon w Lechii, jednak pierwszy, w którym grasz regularnie w Ekstraklasie. Jesteś jednym z kluczowych graczy Lechii, jak odnajdujesz się w drużynie?

- Faktycznie, to pierwszy sezon, w którym gram w ekstraklasowej drużynie Lechii. Nasz zespół tworzy wspólną, zgraną całość. Staramy się sobie pomagać zarówno na boisku, jak i poza nim. Atmosfera w Lechii jest naprawdę pozytywna.

- Grasz na jednej z najważniejszych pozycji na boisku, widać, że nie boisz się "ochrzanić" starszych kolegów z zespołu. Czy Twój wiek ma wpływ na to, jak jesteś postrzegany w drużynie?

- Wiek nie ma najmniejszego znaczenia na boisku. Szanujemy się nawzajem niezależnie od tego, ile kto ma lat. Wszyscy słuchają podpowiedzi, bez względu na liczbę meczów w Ekstraklasie czy rocznik.

- Na niedawnym meczu ze Śląskiem z trybun przyglądał Ci się Michael Zorc z BVB. Czy ktoś z przedstawicieli Borussii rozmawiał z Tobą o ewentualnym transferze? Jak odnajdujesz się w nowej dla Ciebie sytuacji, gdy jesteś na ustach praktycznie całej piłkarskiej Polski?

- Mój agent rozmawia z działaczami Borussii i to on skupia się na kwestiach z tym związanych. Ja robię swoje, wolę o tym nie myśleć. Skupiam się na każdym treningu i meczu.

- Cofnijmy się trochę w czasie. Jak wspominasz okres gry na Warmii i Mazurach?

- Grę na Warmii i Mazurach wspominam bardzo dobrze. Utrzymuję regularne kontakty z osobami, z którymi wtedy grałem.

- Zerkasz czasami w tabele niższych lig, żeby zobaczyć jak na boisku radzą sobie Twoi byli koledzy z Ostródy?

- No jasne. Gdy tylko mam czas, oglądam jak radzą sobie chłopaki z Sokoła czy Stomilu. Ostatnio i jedni i drudzy grają coraz lepiej!

- Jakie masz plany na najbliższą przyszłość? Jakieś piłkarskie marzenie? Czego można Ci, związanego z piłką, życzyć?

- Nie wychodzę planami w tak daleką przyszłość. Będzie co ma być, na razie skupiam się na tym, by grać jak najlepiej i robić progres w każdym meczu, na każdym treningu. Życzyć możecie mi na pewno zdrowia, wszystko inne zależy już ode mnie!

 

Rozmawiał Raf

Komentarze

 1. kenzo 2013-11-11 23:55:38 (user-***-***-***-***.play-internet.pl) #39477 0:0 zgłoś

  MARS właśnie za takie podejście jak Twoje, Kętrzyn już dawno zatrzymał się w rozwoju jako miasto o stadionie nie wspomnę bo to jeden z większych kurników i te płyty betonowe - prawdziwa Rosja, przez te wasze cechy a przede wszystkim zawiść i szowinizm idziecie tam gdzie Wasze miejsce miasto i klub a Dawid sobie poradzi wszędzie bo to bardzo zdolny i ogarnięty chłopak

 2. mars 2013-11-11 22:12:22 (dtq***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39472 0:0 zgłoś

  To zadecydowala gra z barcelona ,tak ? Na rezerwy borussi w 4 lidze w sam raz.

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # ##### 
##  # #  # #  # 
# # # #  # #  # 
# # # #  # ##### 
#  ## #  # #   
#  # #### #