Passa przerwana, czyli efekt nowej miotły w Elblągu. Olimpia – Wisła Puławy 2:1

2013-11-09 16:29:04 Olimpia Elbląg, II liga, Wisła Puławy, Kamil Graczyk, Rafał Leśniewski

Olimpia w końcu wygrała. Ufff..!  Fot. Michał Kuna

Olimpia w końcu wygrała. Ufff..! Fot. Michał Kuna

Po sześciu meczach bez zwycięstwa przyszła wreszcie wygrana. Elblążanie przed własną publicznością pokonali Wisłę Puławy 2:1 (0:1). Bramki dla Olimpii zdobyli Kamil Graczyk oraz Rafał Leśniewski.

Czy nowa miotła w Elblągu zamiata lepiej? Chyba tak, skoro zastępujący i grający z własnym pomysłem na zespół trener Dariusz Kaczmarczyk sprawił, że Olimpia zdobyła pierwszego gola od 566 minut i wygrała spotkanie z Wisłą Puławy. Najlepszym w szeregach gospodarzy był Kamil Piotrowski, który wywalczył karnego i asystował przy drugiej bramce.

Goście od pierwszych minuty dominowali, ale ich interesujące akcje, próby przedarcia się w pole karne były niedokładne. Dobrze dysponowany był Piotr Nowosielski, który wyróżniał się kontrolą piłki, pomysłem na grę i agresywnością.

Później spotkanie zrobiło się wyrównane i stało na przyzwoitym poziomie. Olimpia zagrała lepiej niż w poprzednich starciach. Nie dała się zdominować i w następnych minutach dyktowała warunki, rozgrywała piłkę przed polem karnym Nazara Penkovetsa.

Jednak to podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego zdobyli pierwszą bramkę. W 28 minucie Szymona Martuś zagrywa, trochę przypadkowo, do Nowosielskiego, który posyła piłkę przy słupku bramki Mateusza Imianowskiego.

Olimpia nie zamierzała jednak znów sprezentować wygranej rywalowi i zaatakowała. Kamil Kopycki dośrodkowywał, Kamil Graczyk zagrywał, Leśniewski walczył z obrońcami. To jednak było zbyt mało, by zagrozić bramce.

Udało się dopiero w 42 minucie. Piotrowski w polu karnym źle przyjął prostopadłe podanie, jednak mimo tego zrobił znakomitą pracę i wywalczył rzut karny. Dogodną sytuację z 11 metrów wykorzystał Graczyk.

Druga połowa zaczęła się od świetnej sytuacji Nowosielskiego, który niecelnie strzelał w 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Przewagę mieli jednak gospodarze. W 61 minucie Graczyk zagrywa do wbiegającego Kopyckiego, który podaje wzdłuż pola karnego. Potem Piotrowski przejmuje zagranie i wykłada jak na tacy Leśniewskiemu. A zawodnik sprowadzony, by wzmocnić atak strzela drugą bramkę w Olimpii. 2:1!

Goście nie potrafili już zagrać składnej akcji. Słabo prezentowali się fizycznie i nie zagrażali bramce Imanowskiego. Do czasu… Po czerwonej kartce dla Jacka Czerniewskiego gracze Wisły atakowali już całym zespołem. Dośrodkowania w pole karne wybijali obrońcy albo piłkę łapał bramkarz gospodarzy. Ale cały czas było gorąco. Wynik jednak udało się dowieźć.

Trener Kaczmarczyk pokazał, że posiada jakiś pomysł na ten zespół. Poprzednie spotkanie, w którym Olimpia wygrała, gdy przeciwnik strzelał pierwszy gola, to starcie w sezonie 2009/2010 z Sokołem Sokółka.

POWIEDZIELI PO MECZU.

Dariusz Kaczmarczyk, trener Olimpii

- Zespół pokazał, że jest przygotowany na 90 minut. Ta wygrana powinna być bardziej okazała. Trzeba podziękować chłopakom za walkę w tym spotkaniu.  To był mój pomysł na rozegranie tego spotkania chcieliśmy podejść bliżej rywala.

Jacek Magnuszewski, trener Wisły

- Początek spotkania dobrze się układał, zdobyliśmy bramkę. Gospodarze potem osiągnęli przewagę i wywalczyli rzut karny. Do przerwy rezultat był sprawiedliwy. W następnej części rywalizacji kontratak Olimpii i bramka.

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 2:1

• Olimpia Elbląg – Wisła Puławy 2:1 (1:1)

0:1 – Nowosielski (28), 1:1 – Graczyk (43 k), 2:1 – Leśniewski (61)

Żółte kartki: Czerniewski, Leśniewski (Olimpia), Nowosielski, Jakubiec (Wisła)

Czerwona kartka: Czerniewski (Olimpia, 84 – za dwie żółte)

Sędziował: Lizak (Poznań)

Olimpia: Imianowski - Lewandowski, Kopycki, Skierkowski (77 Skierkowski), Graczyk (90 Lisiecki), Leśniewski, Ressel, Pietrewicz, Piotrowski, Molga, Czerniewski

Wisła: Penkovets - Edwards (78 Szczotka), Gorskie, Jakubiec, Kwiatkowski, Charzewski (74 Pożak), Maksymiuk, Jabkowski (16 Kłusek, 83 Zabielski), Lytvynyuk, Nowosielski, Martuś