forBet promocja

Rozmowa - III liga

J. Sarnecki: Gramy o mistrzostwo ligi!

2013-11-04 15:44:21 Sokół Ostróda, Jerzy Sarnecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Ostródzki Sokół zanotował w ubiegły weekend piątą ligową wygraną z rzędu. Piłkarze z Mazur Zachodnich do liderujących Płomienia i Startu tracą po 15 kolejkach już tylko 2 punkty. Po ostatnim zwycięskim meczu z Motorem Lubawa rozmawialiśmy z prezesem OKS Sokół Ostróda, Jerzym Sarneckim.

- W Sokole latem nastąpiła mała kadrowa rewolucja. Odeszło kilku kluczowych graczy, w ich miejsce pojawili się nowi piłkarze. Jak oceni Pan zmiany, które zaszły w klubie przed sezonem?

- Zmiany oceniam bardzo pozytywnie. Oczywiście, tak przemeblowanej drużynie potrzeba trochę więcej czasu na zgranie. Odczuliśmy to dość boleśnie w pierwszych kolejkach sezonu. Widać jednak, zwłaszcza po dwóch ostatnich meczach, że zespół zaczyna stanowić prawdziwą drużynę, kolektyw. Piłkarze grający w Sokole wiedzą, że mogą tu wiele osiągnąć i dają z siebie wszystko.

- Poza pięcioma nowymi piłkarzami Sokół zmienił też szkoleniowca. Jak, z Pana perspektywy, wygląda współpraca z trenerem Wojciechem Tarnowskim?

- Ze swojej strony nie mogę niczego Wojtkowi zarzucić. Na linii zarząd – trener panuje pełne zrozumienie. Łączy nas jeden cel, czyli osiągnięcie w tym sezonie jak najlepszego wyniku.

- Skoro już o wyniku mowa, nie sposób nie zapytać – o co gra w tym sezonie ostródzki Sokół?

- Mówiłem o tym otwarcie już przed rozpoczęciem sezonu i wiem, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Nie interesuje nas granie o „górną połówkę tabeli”. Gramy o mistrzostwo ligi i wiem, że jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel.

- Wygrana w lidze i co potem – walka o awans?

- Reorganizacja rozgrywek, która nastąpi od nowego sezonu sprawia, że o awans będzie niezwykle ciężko. Zwycięzcę ligi czekają jeszcze dwa baraże z zespołami z innych regionów kraju, o których trudno nam cokolwiek dzisiaj powiedzieć. Wynik barażów jest więc wielką niewiadomą. Jeżeli jednak uda nam się do nich dostać, to na pewno zostawimy na boisku całe serca, będziemy walczyć o jak najlepszy wynik i powalczymy o zwycięstwo.

- W Sokole gra kilku zawodników, którzy na co dzień nie mieszkają w Ostródzie. Jak wpływa to na atmosferę w klubie?

- Atmosfera w drużynie jest bardzo pozytywna. Mimo tego, że część z piłkarzy nie jest naszymi wychowankami, to widać, że są z Sokołem dość mocno związani. Trójka chłopaków z Olsztyna (Sędrowski, Podhorodecki i Szostek – raf) gra z nami już trzeci sezon i w Ostródzie czują się jak u siebie. Pozostali też zdążyli złapać dobry kontakt ze sobą i z kibicami oraz zaaklimatyzować się w Sokole. Cieszymy się, że nasi młodzi piłkarze z Ostródy, których w drużynie jest naprawdę sporo, mają się od kogo uczyć. Procentuje to w postaci wyników seniorów, ale i coraz lepszych ostatnio rezultatów drużyn juniorskich.

- Od blisko trzech lat przy klubie funkcjonuje prężny ruch kibicowski. W Lubawie na ostatni mecz z Motorem przyjechała ponad setka kibiców z Ostródy. Jak oceni Pan współpracę na, stosunkowo nowej dla Sokoła, linii zarząd-kibice?

- Cieszy nas, że „Trójkolorowi” działają tak prężnie. Ich obecność na meczach wpływa na pewno bardzo pozytywnie na piłkarzy. Warto jednak wspomnieć, że działalność naszych kibiców nie ogranicza się do dopingowania podczas spotkań. Kibice tworzą świetną stronę internetową, nagrywają mecze, prowadzą relacje „na żywo” z wyjazdów, organizują konkursy i tworzą wokół klubu pozytywną otoczkę. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Myślę, że z biegiem czasu powinno być tylko lepiej.

 

Rozmawiał Raf

Komentarze

 1. kali 2013-11-05 20:56:47 (dqa***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39205 0:0 zgłoś

  chcialbym aby sokol dalej wygrywal,a ten szal internetowy wiecej wrogow nam przynosi niz przyjaciol a szkoda bo na futbolu swiat sie nie konczy,bylemu ostrodzkiemu pilkarzowi zarzucono mentalnosc buca osobiscie uwazam ze my tez jestesmy bucami sieciowymi bez mozliwosci poprawy bo nawet jak ktorys ochlonie to nastepny prawdziwek wyrasta bez urazy,tez nieraz jestem bucem

 2. Zibi 2013-11-05 20:49:43 (***-***-***-***.esnet.pl) #39203 0:0 zgłoś

  Darex, Jak zwykle zgadzam się z Tobą. Sorry, że Cię nie pozdrowiłem. Czynię to teraz.

 3. Daro 2013-11-05 20:41:50 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #39202 0:0 zgłoś

  Trochę czytałem co się dzieje w ostródzkim grajdołku :-) Może gdyby burmistrz musiał połowę zasądzonych odszkodowań zapłacić ze swoich pieniędzy, to pomyślałby wcześniej. Kolesiostwo jest pewnie w każdym mieście i miasteczku i ciężko z tym walczyć. Jestem jak najbardziej ZA jeśli chodzi o reklamowanie poprzez sport ale uwierz, znakomita większość biznesu ma to gdzieś. Prośba o dołożenie 500zł do np. kalendarza w zamian za reklamę w tym kalendarzu powoduje uśmiech politowania. Wielki biznes również nie zawsze jest przychylnie nastawiony, pierwszy przykład z brzegu, który mi się nasuwa to Mława. W mieście potężny koncern LG, przed rogatkami tablice "LG Town", dodatkowe drogi, obwodnice, bocznice, a Mławianka w IV lidze. Tak więc pozostają jedynie pasjonaci, tacy którzy wykładają 100 tys. zł i tacy co dają 100zł i tacy co kupują bilet za 5 czy 7zł. A dla mnie i tak najważniejsze jest to, że mogę raz na tydzień emocjonować się kolejną kolejką ligową. A czy to III liga czy II liga... Pozdrawiam!

 4. Bazyliszek 2013-11-05 20:04:06 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #39198 0:0 zgłoś

  Daro, oczywiście, ze nie rozmawiałem z "miastem" bo kim ja jestem :-) Wiem jedno, że pieniądze dodatkowe na sport by się znalazły, nie tylko na piłkę nożną. i to bez podnoszenia podatków i bez zabierania innym. Nie wiem czy orientujesz się co się dzieje w Ostródzkim urzędzie ? Nie chcę na forum publicznym narzekać na włodarzy własnego miasta, bo sranie we własne gniazdo jest źle postrzegane, ale kary które płacą za złe decyzje, odprawy dla zwolnionych, zamówienia, które są olbrzymie na tak zwaną promocję miasta. Wypłaty dla ludzi, którzy zajmują stanowiska wymyślone w jeden wieczór Jest trochę tego, reklama miasta poprzez sport to jest właśnie właściwa reklama No i przyznajmy szczerze, większość sponsorów chce się dokleić do drużyn, które już coś osiągnęły, które coś znaczą, ze tak powiem na gotowo Do klubów z V Ligi zgłaszają się pojedyncze osoby, które są pasjonatami i coś je łączy z miejscowością z ludźmi w tej miejscowości, gdy klub jest na w miarę dobrej pozycji to zgłaszają się firmy, które uważają, ze ich firma na koszulce czy reklama na trybunie to modny trend i tam trzeba być Także jak są ludzie odpowiedni w klubie i mają żyłkę menadżerów to ciężko, bo ciężko, ale są w stanie dobrze prowadzić klub

 5. darex 2013-11-05 18:23:01 (host-***-***-***-***.konstantynow.mm.pl) #39193 0:0 zgłoś

  sorry - pomyliłem się - w pierwszym zdaniu miało być .....że Ostróda leży na Warmii...

 6. darex 2013-11-05 18:20:17 (host-***-***-***-***.konstantynow.mm.pl) #39192 0:0 zgłoś

  tak sobie czytam tą dyskusję poniżej i jak jeden z drugim matołem próbuje wszystkim wmówić że Ostróda leży na Mazurach to pusty śmiech mnie ogarnia i jeszcze coś więcej.... więc może nie dyskutujmy z takimi co to wszystko najlepiej wiedzą i po prostu pomińmy ich wpisy wymownym milczeniem to może z czasem przestaną pisać bzdury. No i popieram Bazyliszka - ma rację że brak ambicji i celów do których należy dążyć powoduje marazm i stagnację, a od tego to już krok do cofania się. Przy okazji pozdrawiam "Zibiego vel kibica z daleka", nie martw się o nas, my spróbujemy zawalczyć o to z czego zrezygnowaliście sami (nieważne z jakich powodów) i zapewniam Cię że nawet jak się nie uda to nie wylądujemy w okręgówce - Jurek Sarnecki to nie Kazio Paluszewski..... A swoją drogą to cieszę się że dożyłem takich czasów że jeśli chodzi o naszą piłkę to być może historia zaczyna się rodzić na naszych oczach.... Pozdrawiam wszystkich którzy dobrze nam życzą.

 7. Daro 2013-11-05 18:19:51 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #39191 0:0 zgłoś

  Bazyliszek... a rozmawiałeś kiedyś z "miastem" o sprawach finansowania klubu? Oj chyba nie ;-) Dobrze piszesz bo tak to powinno działać ale nie działa ze względu na wiele spraw. Budżety miejskie nie są z gumy, a większe wpływy, to najczęściej większe podatki od zwykłych ludzi. Jest również kwestia tego co dany włodarz sobie umyśli jako swój cel przewodni, np. w Działdowie bodajże jakiś Aquapark, w Olsztynie obwodnica, w innym mieście centrum handlowe itd. Niestety dużą rolę odgrywają tutaj indywidualne zapatrywania danego burmistrza, wójta, prezydenta... Pozyskiwanie ewentualnych sponsorów nie jest również takie słodkie i proste. Niektórych biznesmenów grzeje to czy to I czy II liga czy to piłka nożna czy siatka. Ich to nie interesuje, a jeśli już coś dają to raczej na chore dzieciaki. Myślę, że związane jest to również z przedstawianym obrazem ruchu kibicowskiego w mediach. Jak jest spokojnie, to cisza w mediach, a jak dym to piszą wszyscy i jeszcze dołożą. Oczywiście, żeby móc awansować to trzeba wcześniej ligę wygrać ;-) A tego Wam nie życzę bo kibicuje innej drużynie ;-) No i najważniejsze... Ostróda to zdecydowanie Mazury Zachodnie :-) Pozdrawiam!

 8. Homeros 2013-11-05 15:42:01 (abzc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39185 0:0 zgłoś

  Sokół to może i leży ale u siebie w gnieździe a Ostróda to Mazury Zachodnie.

 9. Homeros 2013-11-05 15:42:01 (abzc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39186 0:0 zgłoś

  Sokół to może i leży ale u siebie w gnieździe a Ostróda to Mazury Zachodnie.

 10. ddd 2013-11-05 15:33:28 (actc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39184 0:0 zgłoś

  Sokół leży na warmi nie na jakichś mazurach zachodnich...

 11. Bazyliszek 2013-11-05 15:31:37 (***.***.***.***) #39183 0:0 zgłoś

  Panie Rafale, nic mu już nie pisz, to nic nie zmieni, pewien rodzaj ludzi jest ....no jest, takie są uroki ludzkości, jeden konsumuje widelcem, drugi chłepce z miski Chłopak się pożegnał, no to go pożegnajmy. Dostał informację od 3-4 osób, dostał zdjęcie poglądowe, jedno drugie, artykuł i dalej swoje Wyzywa od nieuków, śmieje się z naszej wiedzy o geografii, zadajmy sobie jedno podstawowe pytanie, czy ten gość jest wart czasu, jaki tracimy klikając w klawiaturę by mu odpisać ?? Normalny, by sprawdził i temat zakończony.

 12. raf 2013-11-05 15:07:38 (abzb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39182 0:0 zgłoś

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostr%C3%B3da Ostróda leży na Pojezierzu Iławskim, które, wespół z Garbem Lubawskim, tworzy Mazury Zachodnie. No nie wiem, jak jeszcze bardziej można to zobrazować, jak lepiej to opisać. Może ktoś z uważających Ostródę za Warmię podałby jakiś dowód na to, jakiś tekst, który traktuje o Ostródzie jako o warmińskim mieście? ;)

 13. Idiota do matołów 2013-11-05 15:02:10 (n***-***-***.opera-mini.net) #39181 0:0 zgłoś

  Z myślicielami szpagatowymi polemika nie ma sensu,dziwię się że chce się wam tak odpowidać na moje piśmiennictwo,to także świadczy że nie przyjmujecie żadnych argumentów do wiadomośći,współczuję waszym rodzinom tego że jeśteśćie tacy inni,dla mnie jest to zamknięcie tematu.Jestem bardzo dumny że mieszkam na Warmii i Mazurach,ale nie z faktu że otaczają mnie tacy ludzie jak wy ,Ostróda leży na Warmii i koniec,żegnam

 14. raf 2013-11-05 13:36:02 (abzb***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39177 0:0 zgłoś

  Widzę, że, zupełnie przypadkowo, wywołałem małą burzę;) Na początku powiem, że przejęzyczyłem się myląc Mazury Wschodnie z Zachodnimi, nie wiem skąd to się wzięło, bo od lat jestem wielkim miłośnikiem moich Mazur Zachodnich i obrońcą tego nazewnictwa. Tutaj proszę, dla geograficznych niedowiarków, mamy link do rozpiski zarówno słownej jak i pisemnej dotyczącej nazewnictwa krainy, w której leży Ostróda. http://pl.wikipedia.org/wiki/Mazury_Zachodnie Jak widać, Ostróda to dawne Prusy Górne. Dziś tej nazwy już się nie używa, o Ostródzie i okolicach mówi się jako o Mazurach Zachodnich. Widać to zresztą na mapie, która ukazuje (na niebiesko) tereny Mazurskie - Ostróda się załapuje jak najbardziej. Kryterium historyczne jest jak widać zachowane. Gdyby brać pod uwagę kryterium... geograficzne (ukształtowanie terenu), to Ostródzie również jest bliżej do Mazur Wschodnich niż do Warmii. Nie ma co się spinać, bo wszyscy żyjemy w najpiękniejszym regionie w Polsce - Warmia i Mazury są wspaniałe i powinniśmy być z tego dumni!

 15. Bazyliszek 2013-11-05 13:11:42 (***.***.***.***) #39176 0:0 zgłoś

  No przestań OE, bo tak się przedstawiasz przeważnie na forum dwadozera, spójrz na kolory, regiony geograficzne są poukładane kolorami, już kiedyś to pisałem, to nie Ameryka Północna , ze stany są podzielone jak od linijki. Ostróda jest pomiędzy Pojezierzem Iławskim a Warmią, kolor zielony Są to Mazury Zachodnie, po prawej masz największą część Mazur z Ełkiem, Węgorzewem Itp. Przestań się wygłupiać, do idioty się mówi, ze jak "nie rozumiesz to Ci mogę narysować", tobie dano obrazek a ty dalej nie rozumiesz. O czym to świadczy :-)

 16. kibic 2013-11-05 13:10:59 (***.***.***.***) #39175 0:0 zgłoś

  Tyvtak serio? Dla Ciebie pewnie Slask to Niemcy, a Wilno Polska. Mazury to, jak siebokazuje, nie tylko wielkie jeziora w okolicach mragowa, ale i duzo wiecej. Wygooglaj sobie.

 17. Do Bazyliszka i Kibica 2013-11-05 12:52:48 (n***-***-***.opera-mini.net) #39173 0:0 zgłoś

  Właśnie spójrz jak się układa Warmia i Mazury od kiedy to co jest za Olsztynem który był przedtem czego stolicą Warmii czy Mazur? jest Mazurami ,spójrz bo to co za pojezierze i kraina geograficzna i drugi matoł do szkoły wyślij samego siebie,nie sieję żadnego zamętu i jeszcze jedno piszemy na portalu o piłce nożnej a nie na geograficznym . bazyliszki i kibice ,darujcie sobie tą polemikę nie na temat.Chłopaki ze szkoły specjalnej,gdybyście kryli się ze swoją niewiedzą,zostawił bym was w spokoju ale daliście popis jak się patrzy,więcej pokory przed tym co piszą inni

 18. Bazyliszek 2013-11-05 12:48:59 (***.***.***.***) #39172 0:0 zgłoś

  Zibi, brak ambicji to zła cecha Przecież o to w sporcie chodzi, by się wspinać po szczeblach, by walczyć A Ty mówisz, ze zadowala Cie spokojna wegetacja, nie rozumiem tego. Trzeba walczyć na boisku o wynik i reszta po za nim o lepszą sytuację klubu. Nie można tylko wymagać od piłkarzy, żeby dobrze grali, ale też od zarządów by dobrze gospodarzyli, by pozyskiwali sponsorów by sprzedawali powierzchnie reklamowe. Miasto widząc klub w wyższych ligach, zwiększy budżet dla klubu, wiecej kibiców na stadionie, wieksze wpływy do klubu, to wszystko jest zależne od siebie A żeby wszystko współgrało i żeby były efekty, to trzeba mieć na dobrym poziomie piłkarzy, zarząd, kibiców i na efekty nie trzeba będzie długo czekać A stwierdzeniami, "nam zależy na spokojnym środku tabeli", to wybacz, ale jesteście przegrani na starcie Znam swoje miasto i ludzi w nim i wiem jedno, ze jeżeli będzie okazja na koniec ligi, to pójdą za ciosem

 19. Zibi 2013-11-05 12:34:41 (***-***-***-***.esnet.pl) #39171 0:0 zgłoś

  Nie kłóćmy się. Co do miast może i masz kibic rację. Nie wiem, ja nie mieszkam w Morągu od ponad 30 lat. Co do tabeli, to celem Huraganu jest spokojny awans do nowej III ligi. I to bez większych problemów osiągniemy. Gdybyśmy nawet mieli tak piękny stadion jak Wasz, to i tak nie chciałbym awansu Huraganu do II ligi. Ja już kiedyś jeździłem za Huraganem do Wilcząt, Samborowa, Mózgowa, Małdyt. Nie chcę powtórki. I Was drodzy kibice Sokoła tylko przed tym przestrzegam. To wszystko.

 20. kibic 2013-11-05 12:07:53 (***.***.***.***) #39170 0:0 zgłoś

  Nie mowie o pilkarskim swiecie, tylko o miastach. Ostrode i Morag dziela lata swietlne. Temu zaprzeczyc nie mozesz. Poza tym spojrz na tabele i wszystkiepojedynki sokola z huraganem na przestrzeni dziejow. No i na samo "miasto" Morag. Rzeczywistosc jest bolesna

 21. kompromis 2013-11-05 11:18:13 (ey***.internetdsl.tpnet.pl) #39167 0:0 zgłoś

  co z tego że wygraliście liga to nie jeden mecz pokazuje tabele, popatrz na stan tego waszego kurnika i poebanego spikera, już nie raz pisałem jedni i drudzy mają jakieś kompleksy jednych boleć mogą wyniki a drudzy tego że są pod administracyjnym butem drugich i że ci drudzy mają też zayebistą infrastrukturę o której w Morągu mogą pomarzyć.

 22. Zibi 2013-11-05 10:55:35 (***-***-***-***.esnet.pl) #39166 0:0 zgłoś

  Kibic 2 nareszcie wytłumaczył w co się pakuje Ostróda. Ale skoro chcą - ich sprawa. Witamy za 2 lata w "okręgówce". Panie kibic, porównywanie Ostródy z Morągiem rzeczywiście jest porównywaniem poloneza z mercedesem. Bo jak inaczej można porównać dwa zespoły, z których jeden od dziesięciu lat leje drugi o każdej porze dnia i nocy, w tym niekiedy ten polonez dostaje u siebie "piątkę"?

 23. kibic 2013-11-05 10:28:24 (***.***.***.***) #39164 0:0 zgłoś

  Pierwsza pomylka to pewnie glupie przejezyczenie, dobrzevziomus poprawil a geograf sieje durnowaty zamet nie majac o geografii zielonego pojecia, zenada. Wroc do szkoly lepiej.

 24. Bazyliszek 2013-11-05 10:25:59 (***.***.***.***) #39163 0:0 zgłoś

  Oj Geograf, geograf Zanim coś tak głupiego napisałeś, to mogłeś chociażby w Google sprawdzić, dobrze , ze jesteś anonimowy, przynajmniej mniejszy wstyd Spójrz jak układa się Warmia a jak Mazury http://www.mazury.travel/resources/mapa-region.jpg Jeżeli zrobił się w linku odstęp to zlikwiduj

 25. Geograf 2013-11-05 10:18:59 (n***-***-***.opera-mini.net) #39162 0:0 zgłoś

  Ostróda nie leży na Mazurach Wschodnich ani Zachodnich,a na Warmii ,przerażające jest zwłaszcza to że byka strzelił piszący ten artykuł a potem poprawił równie źle jeden z forumowiczów ,załamka okrutna jest najbardziej w tym że nie znamy swojego własnego regionu,w krótkim czasie również Elbląg znajdzie się na Mazurach.Ludkowie nie piszcie o czymś na czym się nie znacie

 26. Bazyliszek 2013-11-05 09:48:18 (***.***.***.***) #39159 0:0 zgłoś

  Kurcze, założyłem login Bazyliszek i obiecałem sobie, ze bedzie służył do normalnej rozmowy, bez wyzwisk i napinki A tu ktoś mi pisze, ze jestem napinaczem z Ostródy :-( Na to wychodzi, ze jakakolwiek rozmowa o swoim klubie wśród zwolenników innych drużyn to nie wymiana poglądów tylko internetowa napinka Odróżnijcie jedno od drugiego, bo na to wychodzi, ze każdy piszący rodzinnym klubie to napinacz Litości

 27. josip 2013-11-05 09:47:05 (ip-***-***-***-***.multi.internet.cyfrowypolsat.pl) #39158 0:0 zgłoś

  Piszecie tak jakby w obecnej I-lidze czy II ligach kluby miały swoich szejków jakoś nie widzę. W przyszłym roku są wybory to raz jest porządnych trzech sponsorów w tym jeden który ciśnie na wyniki i jest kontrola nad tym żeby nie robic kominów. Sory ale Concordię finansuje jeden chłop i to raczej nie szejk to samo Siedlce czy Puławy to miasta nie wiele większe od Ostródy. Fakt jest taki że zawsze powinno się grać o wygraną ligi i o to klub chce grać nie ma odpuszczania bo to zabiera motywację piłkarzom kibicom czy ludziom w klubie. Tylko piłkarze muszą wiedzieć że sam awans nie przyniesie im kokosów typu kontrakty zawodowe. Olimpia ma budżet blisko 700 tys zł a nie miliona ale przede wszystkim mają niemal cały skład oparty na zawodnikach z zewnątrz i w ogóle co sobie pograją w II lidze to ich i nikt im tego nie zabierze oby mądrze wydawali pieniądze nie biorąc przykładu z Iławy czy Sokółki

 28. kibic 2013-11-05 08:44:28 (***.***.***.***) #39157 0:0 zgłoś

  Zajmijcie sie swoimi klubami lepiej. Porownywanie Ostrody do tych innych miast to jak rownanie poloneza do mercedesa. Sokol, jesli awansuje, to sobie poradzi. Jedyny problem to daleka droga do awansu w tym roku. Pozdrawiam dobrze zyczacych warminsko mazurskiej pilce!

 29. zigo 2013-11-05 07:23:26 (***-***-***-***.ip.skylogicnet.com) #39156 0:0 zgłoś

  I tyle w temacie dla Bazyliszka i Josipa. w końcu adekwatny komentarz do napinaczy z Ostródy.

 30. kibic 2 2013-11-04 22:44:36 (***-***-***-***.esnet.pl) #39154 0:0 zgłoś

  Josip, mylisz się. Po reorganizacji II ligi (jedna grupa ogólnopolska) trzeba będzie mieć pieniądze porównywalne do najsłabszych obecnie klubów I-ligowych, czyli ok. 1,5 - 2 mln złotych. Obecnie najsilniejsze kluby III ligi mają budżety na poziomie ok. 400 tys. zł. Czy kogokolwiek w tej lidze stać na zwiększenie budżetu aż pięciokrotnie? Powtarzam - pięciokrotnie. Chyba, że Wasz prezes poznał jakiegoś szejka. Jeśli nie, to każdy zespół z tej ligi, który nie daj Boże awansuje do II ligi czeka los Jezioraka Iława, czy Sokoła Sokółka. Wasz prezes nie jest głupi, dlatego mówi nie o awansie, a o wygraniu ligi. I nie chodzi tu wcale o trudne baraże. Co do Huraganu, to ten klub miał podaną II ligę na tacy i właśnie brak stadionu uratował ten klub. Gdyby wówczas awansowali to teraz grali by derby z Miłakowem w A klasie. Co do Olimpii Zambrów drogi Josipie, to oni obecnie mają budżet na poziomie 1 miliona złotych i to nie jest dużo. Pozdrawiam.

 31. josip 2013-11-04 22:17:51 (ip-***-***-***-***.multi.internet.cyfrowypolsat.pl) #39150 0:0 zgłoś

  kibic2 nie porównuj tamtych spraw do tego co jest w Sokole, przed wszystkim jest infrastruktura tak, a Start czy Huragan nie mieli hajsu na modernizację pokazała Olimpia że z budżetem 500 tyś można wystartować ale znowu nie pomyśleli o stadionie. Wszystko trzeba robić z głową piłkarze muszą wiedzieć że sama gra w II lidze to promocja i satysfakcja jedynie koszty wyjazdów są nie do przeskoczenia. Jezioraka nie wspominaj bo mieli piłkarzy na poziomie III ligowym a płacili im po 4-7 tyś więc musiało się to tak skończyć.

 32. jaro 2013-11-04 21:37:56 (abze***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39148 0:0 zgłoś

  http://mylomza.pl/home/sport/item/5520-krzysztof-przytu%C5%82a-nie-owija-w-bawe%C5%82n%C4%99-video.html Warto tego posłuchać dobrze gada Krzysiek Przytuła,Przywitajmy go w Ostródzie oklaskami bo chłop szczery az do bulu.

 33. kibic 2 2013-11-04 21:18:11 (***-***-***-***.esnet.pl) #39147 0:0 zgłoś

  Przykro mi to mówić, ale ktokolwiek z tej ligi awansował by do II ligi, to za dwa lata gra derby z Jeziorakiem Iława o utrzymanie się w "okręgówce". Zrozumieli to już w Morągu i Działdowie. Gdyby Sokół spotkało to nieszczęście i awansował by do tej II ligi, to znów na kilka lat pożegnacie się chociażby z derbami z Huraganem. Wcale Wam tego nie życzę.

 34. do Josip 2013-11-04 21:00:08 (acbe***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39146 0:0 zgłoś

  Dąb w pierwszej miał 2 sytuacje bramkowe (po których bramka powinna paść) podobnie Płomień (jednej nie wykorzystał - słupek) natomiast druga połowa to niewykorzystane sytuacje Płomienia + dwa karne (skandal). Dąb odpowiedział jedna sytuacją (ostatnia minuta meczu) to o jakim remisie Ty mówisz

 35. Kibic 2013-11-04 18:59:55 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #39143 0:0 zgłoś

  http://mylomza.pl/home/sport/item/5520-krzysztof-przytu%C5%82a-nie-owija-w-bawe%C5%82n%C4%99-video.html

 36. Josip 2013-11-04 18:21:22 (ip-***-***-***-***.multi.internet.cyfrowypolsat.pl) #39140 0:0 zgłoś

  Co do Płomienia i tego skrótu widać że Tomek Burnosa z Eurosportu znalazł sobie miejsce :) obydwie ekipy miały sporo sytuacji więc mecz i tak na remis w pierwszej Dąb miał setki a gole strzelał Płomień w drugiej na odwrót choć trzeba przyznać że z dwóch spornych sytuacji ta druga to ewidentny karny. Ogólnie Płomień to nie jakaś rewelacyjna drużyna grę i wyniki robią Kuśnierz, Jackiewicz i ten chyba najlepszy moim zdaniem bramkarz ligi czyli Bebłowski. W meczu z Sokołem widziałem że chłop ma papiery i parę razy ich uratował. Trochę żenującym jest fakt że na ławce zasiada prezes czy tam właściciel klubu to za duża presja dla piłkarzy trochę to nie profesjonalne niby dobrze ze interesuje się tym co w drużynie ale bez przesady od razu by chiał być trenerem?? od tego są ludzie. No i nie mogę się powstrzymać otóż jestem ciekaw co po meczu powiedział prezes Dębu, pan Sołowiej, który jak tylko jego drużyna straci punkt to przez winę sędziów, a na Warmię i Mazury nie ma po co jeździć bo na bank zostaną oszukani.

 37. Szkoda 2013-11-04 17:48:49 (aczl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #39138 0:0 zgłoś

  Szkoda płomienia, pierwszy raz widze żeby aż tak źle drużyna została potraktowana przez sędziego 2 karne + patrzcie na ostatni gol dębu gość wchodzi butem w jaja dla bramkarza płomienia, oby jak najmniej sędziował meczy a właściwie wogóle....

 38. ;) 2013-11-04 17:33:55 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #39136 0:0 zgłoś

  http://www.youtube.com/watch?v=9fWMsU-ftQ8 Skrót meczu Płomienia ;) Warto zobaczyć ... szczególnie sytuację w 8:29 , co robi bramkarz z Łukaszem Kuśnierzem , ale bije wszystko sytuacja w 12:16 ... sędzia jest przodem i to w odległości nie większej niż 7 metrów ... Tylko wysłać do PZPN-u i już sobie nie posędziuje ;)

 39. raf 2013-11-04 16:26:53 (bibfw.uwm.edu.pl) #39134 0:0 zgłoś

  Poprawione, dzięki za czujność! ;)

 40. Bazyliszek 2013-11-04 16:22:24 (***.***.***.***) #39133 0:0 zgłoś

  Rafał Ostróda to Mazury zachodnie,

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  ##### 
  #  # # #  # 
  #  #  # #  # 
 #  ###### #  # 
 #   #  # #  # 
###### #  # #####