News - Sparingi - I liga

Sparing: Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 2:1

2013-07-03 15:05:49 Stomil Olsztyn, Jagiellonia Białystok

Bramkę dla Stomilu Olsztyn z rzutu karnego strzelił Grzegorz Lech. Fot. Artur Szczepański

Stomil Olsztyn przegrał kolejny sparing. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali 1:2 z Jagiellonią Białystok.

Stomil stracił bramkę już w 5 min. Tomasz Kupisz z prawej strony boiska zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a do siatki futbolówkę skierował Dani Quintana.

Po stracie gola Stomil przejął inicjatywę, ale z gry olsztynian niewiele wynikało. Blisko gola nr 2 była za to "Jaga". W 34 min. po strzale Kupisza piłka trafiła w słupek, a potem w ręce Piotra Skiby.

Kilka minut później w polu karnym Jagiellonii zapachniało rzutem karnym, ale ostatecznie arbiter Tomasz Nowicki na wapno nie wskazał. Chwilę potem decyzja była już jednak inna i po kolejnym starciu w polu karnym karny został odgwizdany. Do "jedenastki" Grzegorz Lech i pewnie zamienił stały fragment gry na bramkę.

W drugiej połowie obie ekipy zmieniły składy, a częściej w posiadaniu piłki był Stomil. Z optycznej przewagi wynikało jednak niewiele i w 79 min. to drużyna z Białegostoku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z rożnego dośrodkował Sebastian Kamiński, a Tomasz Porębski z bliska skierował piłkę do siatki.

W Stomilu testowani byli: Dawid Szwarga (Szczakowianka Jaworzno), Bartosz Papka (Korona Kielce), Paweł Tomkiewicz (rezerwy), Piotr Darmochwał (Okocimski KS Brzesko), Jakub Zejglic (Concordia Elbląg) oraz Tomasz Bzdęga (Piast Gliwice). W Jagiellonii wystąpiło natomiast dwóch byłych zawodników Stomilu: Tomasz Ptak i Andrzej Niewulis.

• Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)

0:1 - Quintana (5), 1:1 - Lech (41 k), 1:2 - Porębski (79)

Stomil: (I połowa) Skiba - Bucholc, Szwarga, Remisz, Dziemidowicz - Papka, Jegliński, Lech, Paweł Głowacki, D. Kun - Kaźmierowski; (II połowa) Leszczyński - Tomkiewicz, Szymonowicz, Mroczkowski, Hempel - Darmochwał, Łysiak, Michałowski, Łukasik, Zejglic - Bzdęga

Jagiellonia: Ptak - Straus (46 Norambuena), Ukah (56 Porębski), Baran (56 Kaprálik), Tosik (68 Niewulis, 78 Żebrowski) - Kupisz (56 Drażba, 78 Gajko), Bandrowski (61 Pawlik), Grzyb (84 Waszkiewicz), Plizga (46 Kamiński), Quintana (54 Min-kyun) - Piątkowski (65 Pawłowski)