Stadion nadal jak zaklęty. Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0

2013-06-01 20:24:40 Stomil Olsztyn, GKS Katowice

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali z GKS-em Katowice 0:0. Fot. Artur Szczepański

To był ostatni mecz sezonu w Olsztynie. Spektakl nie rzucił na kolana, a stadionu przy al. Piłsudskiego nie udało się odczarować. Mimo to, po meczu było świętowanie i szampańskie nastroje. W sobotę Stomil Olsztyn zremisował z GKS Katowice 0:0, ale już kilka dni wcześniej zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

Najtrafniej sobotnie starcie Stomilu i "Gieksy" podsumował trener gości Rafał Górak: - Mecz miał dwa oblicza.  Pierwsza połowa była zdecydowanie dla Stomilu, a druga, tak myślę, dla nas. Wyszedł z tego sprawiedliwy remis, niestety, o tyle niedobry dla kibiców, że bez bramek.

Bramek nie w sobotę nie było, ale okazji z obu stron nie brakowało. Pierwszą połowę Stomil mógł zakończyć nawet z czterema bramkami na koncie. Najpierw, po ładnej akcji Szymona Kaźmierowskiego, przysłowiową patelnię miał Paweł Kaczmarek, ale strzelał gorszą, prawą, nogą i fatalnie przestrzelił. Kilka minut później, po wrzutce Janusza Bucholca, do piłki w polu karnym doszedł Piotr Łysiak, ale minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później na prowadzenie mogli wyjść katowiczanie. Po rzucie rożnym Grzegorz Goncerz zgrał głową do Przemysława Pitrego, a ten stojąc metr od bramki, nie trafił w piłkę. Za moment odpowiedź Stomilu, ale, po dobrej akcji Kaczmarka, piłka znowu szybuje nad poprzeczką (tym razem strzelał Kaźmierowski). Najbliżej zdobycia bramki olsztynianie byłi jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po jednym z całej serii rzutów rożnych Kaczmarka, Kaźmierowski zgrał piłkę głową do Rafała Remisza, a ten, choć doszedł do piłki, nie trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie tempo gry siadło, a inicjatywę zdecydowanie przejęli goście. Tuż po wznowieniu gry gola mógł zdobyć Goncerz, ale w dobrej sytuacji strzelił lekko i obok słupka. Kilka minut później debiutujący w I lidze Michał Leszczyński znakomicie wybronił rzut wolny z 23 metrów i, jeszcze groźniejszą, dobitkę. 19-letni "Leszczu" znakomicie spisał się również samej końcówce, wyciągając dobry strzał Goncerza i popisując się filmową paradą po bombie jednego z graczy GKS z dystansu. W samej końcówce, po główce Pitrego, uratowała go natomiast poprzeczka. Stomil w drugiej połowie opowiedział jedynie kontrą, po której Paweł Piceluk wyszedł sam na sam z Łukaszem Budziłkiem, ale fatalnie przestrzelił.

- W pierwszej połowie grałem trochę nerwowo, ale z biegiem czasu, gdy emocje opadły, było już coraz lepiej - ocenia sam siebie golkiper, który w niedzielę zagrał również w meczu juniorów przeciwko Legii. - Szkoda, że nie odczarowaliśmy stadionu, ale po drugiej połowie możemy być chyba zadowoleni również z remisu - dodał Leszczyński.

Bilans meczów u siebie to jedyna rysa na obrazie bardzo udanej wiosny w wykonaniu Stomilu. Nie licząc, zwycięstwa z Cracovią, gdy Stomil gościnnie zagrał w Ostródzie, olsztyńska drużyna nie wygrała u siebie ani razu, a na zwycięstwo w Olsztynie czeka od… października ubiegłego roku, gdy efektownie ograła Sandecję.

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0

FOTORELACJA Z MECZU ARTURA SZCZEPAŃSKIEGO

- Szkoda, bo akurat dziś mieliśmy sporo okazji do tego, by strzelić gola i przełamać passę tych meczów bez zwycięstwa u siebie. Nie myślimy już o tym jednak, bo udało się nam zrealizować cel na cały sezon, czyli zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Biorąc pod uwagę sytuację po jesieni, można powiedzieć, że dokonaliśmy niemożliwego - uważa Janusz Bucholc, kapitan Stomilu.

POWIEDZIELI PO MECZU.

Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu

- Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, druga pod przeciwnika. Spotkania rozgrywane co trzy dni spowodowały, że mieliśmy w drugiej połowie mniej sił. Moi zawodnicy bardzo chcieli się przełamać tutaj w Olsztynie. Niestety nie udało się. Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim współpracownikom, oraz piłkarzom za bardzo dobrą rundę w naszym wykonaniu. Uważam, że zasłużenie zostajemy w lidze.

Dominik Kun, pomocnik Stomilu

- Nie był to mecz o jakąś wielką stawkę, choć my robiliśmy wszystko, aby go wygrać. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dobrych sytuacji na strzelenie gola. Niestety nie udało się. Po przerwie goście zepchnęli nas do defensywy, ale spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem

• Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:0

Żółte kartki: Hempel, Kaźmierowski (Stomil)

Sędziował: Dreschel (Gdańsk)

Widzów: 1 800

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Remisz, Hempel (70 Niewulis) - D. Kun (77 Suchocki), Łysiak, Lech, Głowacki, Kaczmarek - Kaźmierowski (63 Piceluk)

GKS: Budziłek - Czerwiński (69 Sadzawicki), Cholerzyński, Napierała, Sobotka (46 Gancarczyk), Goncerz, Fonfara, Duda, Pitry, Chwalibogowski, Kowalczyk (66 Radionow)