Znowu zero! Znowu bez porażki! Resovia - Olimpia 0:0

2013-04-27 17:58:05 Olimpia Elbląg, Resovia

Olimpia Elbląg zremisowała 0:0 w Rzeszowie (zdjęcie ilustracyjne). Fot. Michał Kalinowski

Olimpia zadziwia. W tym roku elblążanie jeszcze nie przegrali, a na dodatek nie stracili ani jednego (!) gola. W Rzeszowie chłopaki Olega Raduszki podtrzymali obie passy.

Dla Olimpii mecz mógł się zacząć bardzo źle, bo już w 1 min. gospodarze byli blisko trafienia. Fenomenalny Aleks Rogaczow świetnie wybronił jednak strzał Michała Ogrodnika z kilku metrów.

Jeszcze w pierwszej połowie ten sam zawodnik jeszcze dwa razy próbował zaskoczyć rosyjskiego bramkarza elblążan, ale za każdym razem górą był Rogaczow.

A Olimpia? Konsekwentna obrona i, raz na jakiś czas, próby kontrataków. W pierwszej połowie bez "setek".

Drugą połówkę również lepiej zaczęła Resovia. Blisko gola był m.in. dobrze wspominany w Elblągu Łukasz Zaniewski, który jednak w dogodnej sytuacji uderzył zbyt lekko.

Olimpia przebudziła się nieco później, w dużej mierze za sprawą świetnie dysponowanego Michała Ressela. Niewiele nawet brakowało, a młody obrońca wkręciłby piłę z... rzutu rożnego! Futbolówka uderzyła jednak w słupek.

W końcówce Resovia, w której bardzo dobrze zaprezentował się olsztynianin Robert Tunkiewicz, nadal miała optyczną przewagę, a Olimpia raz po raz wyprowadzała kontry. I jedni, i drudzy nie byli jednak w stanie poważnie zagrozić bramce rywala.

Rogaczow nie puścił bramki już od blisko 900 minut!

POWIEDZIELI PO MECZU

Oleg Raduszko, trener Olimpii

– Jechaliśmy tu zdobyć trzy punkty, a plan minimum zakładał zdobycie jednego. Jest jeden i ten plan został zrealizowany. Szczerze mówiąc jestem bardzo niezadowolony ze zmian, które przeprowadziliśmy. Nie wniosły one wiele dobrego, nie dały jakości. Liczyliśmy na wzmocnienie gry, a wyszło niestety odwrotnie.

Tomasz Tułacz, trener Resovii

– Remis, który nas nie satysfakcjonuje. Uczulałem chłopaków, że z takim zespołem jak Olimpia Elbląg, który stracił 9 goli w rozgrywkach, każda sytuacja musi być wykorzystana, bo tych sytuacji nie będzie wiele. Do 30. minuty powinniśmy wygrywać dwoma golami, były stuprocentowe sytuacje, zabrakło zimnej krwi.

• Resovia – Olimpia Elbląg 0:0

Żółte kartki: Jaroch, Ogrodnik, Nikanovych (Resovia), Rogaczow (Olimpia)

Sędziował: Łaszkiewicz (Zamość)

Resovia: Pietryka – Kozubek, Baran, Domoń, Jaroch (46 Świchowski), Ogrodnik, Brągiel (65 Czapa), Nikanovych, Tunkiewicz, Zaniewski (54 Kwiek), Ciećko

Olimpia: Rogaczow – Ressel, Ichim, Lewandowski, Broniarek, Sedlewski, Graczyk, Pietrewicz, Kołosow, Piotrowski (46 Kopycki), Wierzba (76 Molga)