Krótko - V liga - Sparingi

Sparing: Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1

2013-02-09 19:52:52 Czarni Olecko, Sparta Augustów, Jacek Bayer, Kamil Czarnecki

Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1. Fot. Paweł Piekutowski

W sobotę na sztucznej murawie MOSiR w Olecku Czarni Olecko wygrali spotkanie towarzyskie z czwartoligową Spartą Augustów 3:1 (2:0).

W siódmej minucie meczu gracz Sparty dośrodkowywał z lewego skrzydła na pole karne, ale piłka ostatecznie nie doszła do adresata, gdyż futbolówke przechwycił Ariel Tusznio. Dwie minuty później mocny strzał ze środka sprzed pola karnego Dawida Szusty i uderzenie pewnie broni bramkarz Sparty. W 28. minucie z lewej strony Daniel Bogdanowicz zagrał do wbiegającego środkiem Kamila Szarneckiego, który wymanewrował obrońcę i strzałem nisko lecącym nad ziemią zdobył prowadzenie dla Czarnych. Kamil Szarnecki kilkanaście sekund później mógł podwyższyć na 2:0, ale po centrze Błażeja Tusznio napastnik z okolic pięciu metrów uderzył nad bramką. Następnie po efektownym przerzuceniu piłki przed Daniela Bogdanowicza do Kamila Szarneckiego strzał tego drugiego został obroniony przez golkipera drużyny przyjezdnych. Na kilkanaście minut przed zakończeniem pierwszej połowy popchnięty przez obrońcę Sparty Kamil Szarnecki w momencie przyjęcia piłki. Sędzia podyktował rzut karny, którego nie zmarnował Dawid Szusta. Niebawem tuż po stracie bramki rajdem lewym skrzydłem wykazał się gracz Sparty, ale tuż przed linią pola karnego sfaulował go Szymon Karkusz. Strzał w kiernunku długiego rogu z rzutu wolnego piłkarza Sparty efektownie wybronił Andrzej Miliszewski. Minutę później prostopadłe zagranie ze środka boiska augustowianina na lewo do swojego kolegi, ale strzał napastnika Sparty zablokowany przez naszego defensora.

Dziesięć minut po rozpoczęćiu drugiej połowy zagranie z lewego skrzydła do środka w pole karne, podanie chciał zatrzymać defensor Sparty, ale uczynił to tak nieforutnnie, że przechwycił ją Dawid Szusta, a następnie po minięciu bramkarza strzelił do pustej bramki.W przeciągu dziesięciu minut podopieczni Jacka Bayera wypracowali sobie trzy akcje, z których tylko w jednym przypadku padła bramka. Najpierw strzał z dalszej odległości obronił Wojciech Kozłowski. Potem po wymianie piłek między piłkarzami Sparty futbolówka po uderzeniu z okolic lewego narożnika boiska poszybowała nad bramką. Kolejna akcja przyniosła gościom trafienie. Najpierw po próbie strzału z prawego skrzydła Wojciech Kozłowski wybronił piłkę. Ta poleciała na lewą stronę boiska i po podaniu do środka gracz Sparty strzałem sprzed pola karnego pokonał naszego bramkarza uderzeniem w długi róg. Po zdobyciu przez Spartę bramki po jednym ze starć urazu doznał Michał Sadłowski i za niego musiał wejść Bartosz Senkowski. Później po wypracowaniu kilku akcji przez gospodarzy do głosu doszli przyjezdni, ale wykazywali się rażącą nieskutecznością pod bramką Wojciecha Kozłowskiego (m.in. strzał w poprzeczkę, brak zamykania akcji).

- Kolejny sparing, cieszymy się, że jest duża frekwencja na sparingach przynajmniej. Szkoda, że na treningach nie ma... I to wszystko (śmiech) - powiedział Kamil Czarnecki, trener Czarnych Olecko.

Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1 Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1 Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1 Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1 Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1

Zobacz pełną galerię zdjęć: Czarni Olecko - Sparta Augustów 4:1

- Dwie różne połowy. Pierwsza połowa myślę, że przewaga Czarnych zdecydowana. Zresztą, to było udokumentowane dwoma bramkami - 2:0 do przerwy. Po przerwie początek nieszczęśliwy dla nas. Na 3:0 dostaliśmy gola od razu. Ale w drugiej połowie im bliżej końca, to troszeczkę nie wiem czy to zmiany przeprowadzone przez trenera Szarneckiego czy my po prostu w miarę dobrze się prezentowaliśmy, także mieliśmy kupę sytuacji. No niestety... skuteczność to nasza najbardziej zdecydowanie najsłabsza strona jeżeli chodzi o spartę, ale my jesteśmy na innym etapie. Na razie tylko biegamy i trenujemy na małym orliku i na hali, także to było widać. Przede wszystkim brak obycia z piłką. Tak naprawdę pierwszy sparing... drugi, bo przecież pierwszy gralismy z Młodą Ekstraklasą. Drugi sparing, ale grunt, że chłopcy powalczyli, pobiegali i myślę, że to daje dużo do dalszej pracy - powiedział o meczu Jacek Bayer, trener Sparty Augustów.

• Czarni Olecko - Sparta Augustów 3:1

1:0 - Szarnecki (28), 2:0 - Szusta (34), 3:0 - Szusta (47), 3:1 - ? (58)

Czarni: Miliszewski - Karkusz, B. Tusznio, A. Tusznio., Szarnecki, Bogdanowicz, Sadłowski, Drażba, Szusta, A. Cichocki. Na zmiany wchodzili: J. Kozłowski, W. Kozłowski, Waluś, B. Senkowski