Nieźle zagrali, lecz tylko zremisowali. Stomil - Olimpia 1:1

2012-11-17 21:45:24 Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Mindaugas Kalonas, Paweł Łukasik

Kibice Stomilu zobaczyli jedną bramkę swojego zespołu. Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu gryźli trawę i przez większość meczu byli od grudziądzkiej Olimpii lepsi. Na zakończenie jesieni dopisali sobie jednak w tabeli tylko jedno „oczko” i zimę spędzą blisko ligowego dna…

Najtrafniej mecz z Olimpią i obecną sytuację Stomilu podsumował Paweł Łukasik, który pojawił się na boisku w końcówce i dał znakomitą zmianę.

- Ten remis praktycznie nic nam nie daje, ale trzeba brać to, co jest. Wywalczyliśmy punkt po dobrej grze - uważa "Pawlik". - W pierwszej połowie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, prowadziliśmy grę, niestety, później znowu straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Nasza strata punktowa do bezpiecznego miejsca w tabeli jest nadal bardzo wysoka i zimę spędzimy niestety w smutnych nastrojach…

Trudno się z „Pawlikiem” nie zgodzić. Rzeczywiście: Stomil zagrał przeciwko Olimpii zdecydowanie lepiej niż dwa tygodnie temu z Arką i tydzień temu z GKS Katowice, ale na świetnie poukładaną Olimpię to było za mało. A punktów jest zdecydowanie za mało, by marzyć o spokojnej zimie.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, piłkarze Zbigniewa Kaczmarka wyszli na plac gry zdeterminowani i w pierwszej połowie rządzili. Pierwsi ostrzeżenie dali co prawda goście (Piotrek Ruszkul z sześciu metrów uderzył z główki tuż nad poprzeczką), ale później zdecydowanie częściej inicjatywę miał już Stomil. Blisko gola był przede wszystkim Łukasz Suchocki, który w 11 min., po świetnym podaniu z głębi pola, miał prawdziwą „patelnię” i mocno strzelił z 12 metrów, ale… wprost w Michała Wróbla. Nieco później kąśliwie strzelał zza pola karnego Mindaugas Kalonas, a w samej końcówce pierwszej części meczu, po rzucie rożnym, piłkę, w dobrej sytuacji, wysoko nad poprzeczką posłał Szymon Kaźmierowski.

Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1

Zobacz pełną galerię zdjęć: Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1

Na przerwę obie drużyny zeszły z bezbramkowym remisem, a po przerwie na boisku... nadal dominowała walka. Tyle, że w drugiej części gry na placu gry zrobiło się jakby luźniej. Obie ekipy troszeczkę się odkryły i pod oboma bramkami zaczęło się robić niebezpieczniej. Z minuty na minutę przewagę uzyskiwali również goście. I w końcu dopięli swego. Z rzutu rożnego dośrodkował na „krótki słupek” Maciej Rogalski, do futbolówki wyskoczył wysoko Marcin Staniek i głową skierował piłkę do siatki.

Strata gola mocno podcięła „Stomilowcom” skrzydła i kilka minut później, po kolejnym rzucie rożnym, goście mogli podwyższyć. Po strzale Dariusza Kłusa piłka uderzyła jednak w poprzeczkę.

Zryw Stomilu nastąpił dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na boisku pojawili się Michał Świderski i Paweł Łukasik. Dużo ożywienia do gry wniósł szczególnie „Pawlik”, który w ostatnich minutach aż dwa razy wrzucił piłkę znakomicie do zamykających akcję kolegów. Na bramkę udało się jednak zamienić tylko jedną z tych akcji. Stomil wyszedł z błyskawiczną kontrą, piłka trafiła na lewe skrzydło do Łukasika, a ten spod linii bocznej dośrodkował „na nos” Kalonasowi, który z bliska, strzałem głową, pokonał bramkarza.

W samej końcówce bliscy strzelenia zwycięskiej bramki byli m.in. Dominik Kun i Kalonas.

POWIEDZIELI PO MECZU.

• Paweł Łukasik, napastnik Stomilu

- Ten remis praktycznie nic nam nie daje, ale trzeba brać to, co jest. Wywalczyliśmy punkt po dobrej grze. W pierwszej połowie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, prowadziliśmy grę, niestety, później znowu straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Nasza strata punktowa do bezpiecznego miejsca w tabeli jest nadal bardzo wysoka i zimę spędzimy niestety w smutnych nastrojach. A co do mojej gry, to cieszę się z tego, że dostałem kolejną szansę w dłuższym wymiarze czasowym. Moje zadanie jest takie, żeby wejść i dać dobrą zmianę, żeby wnieść coś do zespołu, żeby odmienić losy spotkania – albo strzeloną bramką, albo właśnie dograną piłką. Cieszę się, że w ostatnim czasie w mojej grze to się powtarza, bo to znaczy, że idę w dobrym kierunku.

• Tomasz Asensky, trener Olimpii

- Chcieliśmy dzisiaj wywalczyć komplet punktów. Stomil postawił wysoko poprzeczkę i tu należy się zawodnikom pochwała, bo później gonili wynik i odrobili straty. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji znajduje się Stomil i wiedzieliśmy, że zawodnicy Stomilu bardzo zdeterminowani podejdą do tego meczu. Uczulałem swoich zawodników przed tym, że pierwsze 30 minut na pewno będzie ciężkie. Chcieliśmy w pierwszej połowie dać się „wyszumieć” Stomilowi, nie tracąc przy tym bramki i to nam się udało. W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę nad meczem, wszystko zaczęło w naszej grze odpowiednio funkcjonować, stworzyliśmy sobie sytuację, po której zdobyliśmy gola. Później dostaliśmy bramkę z kontrataku, a mi się wydaje, że to powinno być inaczej – że my powinniśmy podwyższyć wynik, skoro prowadziliśmy 1:0.

• Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu

- Na pewno nie jesteśmy zadowoleni z tego remisu. Myślę, że z przekroju całego spotkania mieliśmy więcej sytuacji i powinniśmy to spotkanie wygrać. Niestety, znowu zabrakło skuteczności. Chwała chłopakom za to, że w tak trudnej sytuacji, kiedy przegrywali 0:1, potrafili doprowadzić do remisu. I były jeszcze kolejne szanse. Nie udało się, jesteśmy w trudnej sytuacji, ale to nie jest taka sytuacja, w której nie mamy szans, żeby się uratować. Uważam, że dobrze przepracowana zima może spowodować, że zespół będzie w stanie zdobyć 23-24 punkty. Myślę, że taka liczba spowoduje, że będziemy mogli się w I lidze utrzymać. W okresie przygotowawczym będziemy robić wszystko, żeby wzmocnić ten zespół i bardzo dobrze przygotować go do następnej rundy.

• Stomil Olsztyn – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

0:1 - Staniek (66), 1:1 - Kalonas (83)

Żółte kartki: Glanowski (Stomil), Staniek, Łabędzki (Olimpia)

Sędziował: Szrek (Kielce)

Widzów: 3 000

Stomil: Ptak - Bucholc, Koprucki, Remisz, Głowacki - Suchocki (75 Łukasik), Glanowski, D. Kun, Kalonas, Stefanowicz (69 Świderski) - Kaźmierowski

Olimpia: Wróbel - Pisarczuk, Staniek, Łabędzki, Cieciura, Kłus, Gawęcki, Frańczak (88 Grischok), Rogalski, Szczot - Ruszkul