Liga gra! - II liga

Olimpia znowu przegrała. I znowu są kontuzje...

2012-09-19 20:03:55 Wisła Płock, Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg znowu przegrała. Fot. Michał Kuna

Wisła Płock lepsza w meczu dwóch niedawnych I-ligowców. Olimpia Elbląg nie sprostała gospodarzom, a na dodatek straciła bramkarza, który jeszcze w trakcie meczu musiał opuścić boisko.

Wisła objęła prowadzenie po bombie Bartłomieja Sielewskiego z narożnika pola karnego w 26 min. Ale to nie był koniec problemów klubu w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą, w jednej z interwencji kontuzji doznał bramkarz Aleksiej Rogaczow i musiał opuścić boisko. Nic dziwnego, że jeszcze w pierwszej połowie trener Oleg Raduszko zdecydował się na zmianę i za Piotra Skokowskiego wpuścił na plac gry napastnika Rienata Taibowa.

Kamil Hrynowiecki natomiast nie zdążył dobrze wejść w mecz, a tuż po przerwie zrobiło się 0:2. Tym razem sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Marcin Krzywicki.

Honorowego gola Olimpia zdobyłą w końcówce, kiedy rzut karny po faulu na Tomaszu Sedlewskim zamienił Witalij Nadijewskij. Na wyrównanie czasu już jednak nie wystarczyło.

• Wisła Płock - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

1:0 - Sielewski (26), 2:0 - Krzywicki (48), 2:1 - Nadijewskij (89 k)

Żółte kartki: Nadolski, Mysona, Sielewski (Wisła)

Czerwona kartka: Mysona (Wisła, 86 - za dwie żółte)

Sędziował: Lech (Gdańsk)

Wisła: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona, Janus, Góralski, Sielewski, Sekulski (65 Adamczyk), Hiszpański (80 Mitura), Krzywicki (74 Grudzień)

Olimpia: Rogaczow (40 Hrynowiecki) - Broniarek, Ichim, Lewandowski, Sedlewski, Ressel, Scherfchen, Skokowski (35 Taibow), Paprocki, Lubenow (76 Nadijewskij), Kołosow