forBet promocja

News - Inne

Najlepsi oldboje mieszkają w Olsztynie!

2011-01-16 22:54:36 oldboje, futsal, Waldemar Żakowski, Old Boy's Team

Piłkarze z Płocka zajęli w turnieju 3. miejsce. Fot. Bartosz Cudnoch.

Piłkarze z Płocka zajęli w turnieju 3. miejsce. Fot. Bartosz Cudnoch.

Niespodzianki nie było. Drużyna Old Boy’s Team Olsztyn wygrała trzecie futsalowe mistrzostwa województwa.

 

 

Zmagania w grupach rozpoczęły się już w sobotę. Najwięcej emocji przyniosły jednak oczywiście finały.

Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Kluge Płock, którzy w starciu o 3. miejsce 6:1 pokonali Żuromin.

W finale, jak zresztą można było przypuszczać, spotkały się dwa zespoły reprezentujące stolicę Warmii i Mazur. Tym razem lepsza okazała się ekipa Old Boy’s Team, strzelając miejscowemu Crosowi aż pięć bramek.

– Impreza odbyła się u nas po raz trzeci. I nie ostatni! – zapewnia Waldemar Żakowski, jeden z organizatorów turnieju. – Poziom był naprawdę wysoki a oprócz rywalizacji sportowej liczyła się także dobra zabawa.

Indywidualne wyróżnienia po zakończeniu zmagań otrzymali: Rafał Kaczor (najlepszy bramkarz, Cros Olsztyn), Wojciech Stryżko (najskuteczniejszy zawodnik, Cros) oraz Piotr Łotysz (zawodnik turnieju, Old Boy’s Team).

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji mistrzostw województwa wystąpiło osiem zespołów: z Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego, Płocka, Płońska i Żuromina oraz trzy ekipy z Olsztyna.

 

Skład Old Boy’s Team: Paweł Charbicki – Piotr Łotysz, Marcin Brall, Dariusz Rzońca, Piotr Krztoń, Mariusz Radziszewski, Jarosław Leśniak, Marek Babacz, Dariusz Lisiecki, Krzysztof Zawadzki

 

SW

 

Komentarze

 1. Oldboj 2011-01-30 02:45:49 (apn-***-***-***-***.dynamic.gprs.plus.pl) #747 0:0 zgłoś

  Termin rozgrywania Mistrzostw Województwa w Olsztynie znany był od września. Organizatorzy w Wegorzewie wielokrotnie byli o tym informowani i nie byli zainteresowani udzałem w Mistrzostwach. Mało tego drużyny np. z Kętrzyna, Giżycka, Ełku czy Mrągowa wybrali też Węgorzewo. Każdy ma prawo wyboru. Wiadomo było, że w Węgorzewie nie będzie Olsztyna to można coś ugrać i mieć sukces. Wymienionych drużyn nie można zobaczyć na poważnych turniejach poza Węgorzewem. Najczęściej grają na soim podwórku i nakręcają się swoją potegą. Potęga wychodzi w bezpośredniej konfrontacji. W mistrzostwach wystartowały (obok Olsztyna) dwie drużyny z województwa - Górowo i Lidzbark Warmiński i razem zdobyły 14 bramek a straciły 38. Pierwszego dnia byli po zawodach. A Lidzbark to jedna z najlepszych drużyn oldbojowych w województwie. W prasie lokalnej szeroko rozpisywali się wszyscy o turniejach eliminacyjnych Turnieju Warmia i Mazury 50+. "Pewne zwycięstwo..." "Nasi oldboje najlepsi" itd. A po turnieju finałowym w Bartoszycach zupełna cisza. Nikt się nie chwalił wynikami. Bo wyszło jaka jest moc lokalnych gwiazdeczek. A efekt jest taki, że na Mistrzostwach Polski Oldbojów z naszego województwa gra tylko Old Boy's Team Olsztyn a z innych województw gra po kilka druzyn. Np. w ubiegłym roku w Szubinie Żuromin był piąty (pierwszy raz grali), Płock zdobył kilka razy mistrzostwo Plski i kilka medali. Z Kujawsko-Pomorskiego grają cztery zespoły. Po dwa zespoły grają z Gniezna czy Zielonej Góry. O Ślasku nie wspominając - na mistrzostwach w futsalu w Zabrzu w ubiegłym roku grało 11 drużyn oldbojów ze Śląska. A u nas ciężko zebrać cztery zespoły na poważny turniej bo lepiej zebrać kilka drużyn w gminie i myśleć, że umie sie grac w piłkę. Inna rzecz, że granie w Węgorzewie ma tyle wspólnego z futsalem ile podnoszenie ciężarów z baletem. Wypada więc sie cieszyć, że odbyły się dwa turnieje i ludzie sobie pograli. I że się cieszą z wygranej. Pozdrawiam.

 2. ado 2011-01-17 21:51:48 (actl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #534 0:0 zgłoś

  Szkoda, że w tym samym czasie odbywał się inny turniej oldbojów w Węgorzewie gdzie przybyło 13 ekip. Czy naprawdę nie było możliwosci, aby jeden z tych turniejów przełożyc na inny termin?

Dodaj swój komentarz

           
###### ####  #### 
  # #  # #   
  #  #  # #### 
 #  #  #   # 
 #   #  # #  # 
###### ####  ####