forBet promocja

News - Inne

O prymat wśród oldbojów

2011-01-15 01:09:25 oldboje, futsal, Waldemar Żakowski, Old Boy's Team

Fot. Archiwum klubu

Fot. Archiwum klubu

Zakończenie kariery wcale nie oznacza przejścia na piłkarską emeryturę. Znakomitym przykładem są drużyny oldbojów. W weekend najlepszych eks-piłkarzy w regionie (i nie tylko) będzie można zobaczyć w olsztyńskiej Uranii podczas Mistrzostw Województwa Oldbojów.

 

 

W sobotę i niedzielę olsztyńska hala Urania gościć będzie najlepszych oldbojów z województwa. Dodatkowo w zawodach wystartują ekipy z Żuromina, Płońska i Płocka.

Faworytem imprezy jest drużyna Old Boy’s Team Olsztyn, która zdobywa medale w najważniejszych zawodach o randze krajowej. Nic w tym dziwnego, bo w składzie nie brakuje zawodników z tzw. ligową przeszłością. Zaliczają się do nich choćby Paweł Charbicki czy Adam Zejer.

W mistrzostwach weźmie udział osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy. W pierwszej zmierzą się drużyny (z zawodnikami powyżej 35. roku życia) z Lidzbarka Warmińskiego, Mierzejewski Team Olsztyn, Kros Olsztyn oraz Kluge Płock. Grupa B składa się natomiast z ekip z Górowa Iławeckiego, Żuromina, Olsztyna (Oldboy’s Team) oraz Płońska.

– To, że zawodnicy nie biegają już po ligowych boiskach nie oznacza niskiego poziomu imprezy. – mówi Waldemar Żakowski, przedstawiciel Oldboy’s Team. – Młodzi zawodnicy mogą się wiele nauczyć od swoich starszych kolegów. A mogę zaręczyć, że mają od kogo. 

Sobotnia rywalizacja w grupach rozpocznie się o godzinie 10.30 i potrwa do 18. Dzień później zostaną rozegrane finały. O 14.15 odbędzie się mecz o 5. miejsce, o 14.50 rozpocznie się spotkanie o brązowy medal, natomiast o 15.25 najlepsze drużyny powalczą o złoto.

 

Sebastian Woźniak

 

 

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  #  ##  #  # 
#  # # # ##  # 
###### #  # # # # 
#  # ###### # # # 
#  # #  # #  ## 
#  # #  # #  #