Krótko - Juniorzy

Chłopcy z Naki dali popis na turnieju w Szczytnie

2012-01-05 02:53:03 Naki Olsztyn, I Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Wraz z kończącym się rokiem 2011, Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie zorganizował I Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców (rocznik 2000 i młodsi). Najlepsi w zmaganiach okazali się chłopcy z Naki Olsztyn, którzy zajęli... dwa pierwsze miejsca!

Impreza odbyła się w piątek 30 grudnia 2011 w hali widowiskowo-sportowej im. H. Wagnera. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Łącznie rozegrano 30 spotkań. Na parkiecie mogliśmy oglądać młodych zawodników z drużyn Naki I, OKS Stomil II Olsztyn, Błękitni Pasym, GKS Gietrzwałd i MKS Szczytno (Grupa A) oraz Naki II Olsztyn, OKS Stomil I, Hetman Baranowo, SP Olszyny oraz Reda Szczytno (Grupa B).

Mecze trwały 12min i po pięciu godzinach spotkań poznaliśmy wyniki w grupach. W pierwszej bezkonkurencyjna okazała się drużyna Naki I, która z kompletem punktów zakwalifikowała się do grupy finałowej. Drugie miejsce, dające awans, zajął MKS Szczytno.

W drugiej grupie pierwsze miejsce przypadło Naki II, które wraz z Redą Szczytno uzupełniło skład grupy finałowej (walka o miejsca 1-4).

O miejsca 5-8 walczyły: SP Olszyny, OKS Stomil II, Hetman Baranowo, GKS Gietrzwałd, zaś o miejsce 9. - Błękitni Pasym i OKS Stomil I.

W pierwszym meczu o 9. miejsce OKS Stomil I pokonał Błękitnych Pasym 2:0. W rewanżu długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, lecz przewaga była po stronie Błękitnych co udokumentowali pod koniec strzeloną bramką i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0. Jednak po dwumeczu to  zawodnicy, a raczej zawodniczki (zespół w całości złożony z dziewczyn) OKS Stomil I  cieszył się z 9. miejsca.

W spotkaniach o miejsca 5-8 bezkonkurencyjny okazał się Hetman Baranowo i to on cieszył się z 5. miejsca na koniec turnieju. Puchar za 6. miejsce powędrował do Gietrzwałdu, który uległ tylko Hetmanowi. 7. miejsce zajęli młodzi zawodnicy z OKS Stomil II, a 8. miejsce SP Olszyny.

W grupie finałowej znowu bezkonkurencyjna okazała się drużyna Naki I, która z kompletem punktów oraz nie tracąc żadnej bramki w całym turnieju zajęła 1. miejsce. 2. miejsce przypadło drużynie Naki II, która pokonała MKS 2:0, zremisowała bezbramkowo z Redą oraz przegrała z Naki I 4:0. 3. miejsce zajęli natomiast młodzi piłkarze z Redy Szczytno, a 4. miejsce przypadło MKS Szczytno.

Królem strzelców w turnieju został Damian Lubak z Naki I Olsztyn. Najlepszym bramkarzem, a w tym przypadku bramkarką, według trenerów została Daria Piejdak z OKS Stomil I Olsztyn. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Kowalskiego z Błękitnych Pasym.

Ponadto organizatorzy wyróżnili drobnymi upominkami najlepszych zawodników ze wszystkich drużyn.

Spotkania sędziowali Przemysław Sachajczuk i Robert Deptuła.

Końcowa kolejność turnieju (w nawiasie podajemy najlepszego zawodnika w drużynie):