Sokół Ostróda w IV lidze, Warmia Olsztyn w A-klasie

2024-06-30 17:02:21 Sokół Ostróda, Warmia Olsztyn, Victoria Bartoszyce, Stomil II Olsztyn, Constract Lubawa, Orlęta Reszel, Warmia Wrzesina

Sokół Ostróda. Fot. Sokół Ostróda

W sobotę odbyły się rewanżowe spotkania barażowe o prawo gry w forBET IV lidze i klasie okręgowej.

Sokół Ostróda w zeszłym sezonie wycofał się z III ligi i musiał budować zespół od nowa w klasie okręgowej. Ligi nie udało się wygrać, bo pierwsze miejsce zajęła drużyna Startu Nidzica. Sokół awans wywalczył jednak poprzez baraże, będą lepszym zespołem w dwumeczu z Constractem Lubawa. W pierwszym meczu na wyjeździe Sokół wygrał 2:1, a w rewanżu zremisował 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale ambitnie grający zespół gości zdołał doprowadzić do remisu. Z końcówym gwizdkiem w ekipie Sokoła nastała ulga i zapanował szał radości z powodu awansu do forBET IV ligi.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn w nadchodzącym sezonie nadal będą grali w IV lidze. Olsztynianie w wyjazdowym spotkaniu w Reszlu zremisowali 4:4 z miejscowymi Orlętami. Gospodarze prowadzili do przerwy 4:2 i mieli nadzieję na powiększenie przewagi po przerwie, która chociaż doprowadzi do dogrywki (w pierwszym meczu Stomil II wygrał 5:1 - red.). Stomil II wziął się w drugiej połowie do odrabiania strat i ostatecznie spotkanie ponownie zakończyło się hokejowym wynikiem - 4:4.

Warmia Olsztyn spadła do A-klasy. Olsztyński zespół prowadził w rewanżu z Perkunem Orżyny 3:0 i miał przewagę jednego zawodnika. Gospodarze grali jednak bardzo ambitnie i doprowadzili najpierw do remisu 3:3, a potem w ostatniej akcji meczu trafili na 4:4. Perkun lepiej wykonywał rzuty karne i w nadchodzącym sezonie będzie grał w klasie okręgowej.

Victoria Bartoszyce przegrała 3:5 z Warmią Wrzesiną, ale wygrana 5:0 w pierwszym meczu wystarczyła do pozostania w “okręgówce”.

Dąb Kadyny wywalczył awans do klasy okręgowej, po dwóch wygranych z Wałszą Pieniężno. W pierwszym meczu wygrali na wyjeździe 4:2, a u siebie pokonali rywali 6:1.

Na kolejny sezon w "okręgówce" został Kormoran Zwierzewo. W pierwszym meczu pokonali 3:2 Radomniaka Radomno, a w rewanżu wygrali 2:1.

Baraże o IV ligę:

• Sokół Ostróda - Constract Lubawa 2:2 (awans Sokoła, w pierwszym meczu 2:1)
1:0 - Śnieżawski (17), 2:0 - Kulpa (24), 2:1 - Rykaczewski (68), 2:2 - Sagan (90)
  • Orlęta Reszel - Stomil II Olsztyn 4:4 (utrzymanie Stomilu II, w pierwszym meczu 4:1)
1:0 - Gutowski (20), 1:1 - Taguchi (24), 2:1 - Romańczuk (26), 2:2 - Karpiński (34), 3:2 - Miłoszewski (39), 4:2 - Romańczuk (45 k), 4:3, 4:4 - Karpiński (61, 70).

Baraże o utrzymanie się w Klasie Okręgowej:
  • Warmia Wrzesina - Victoria Bartoszyce 5:3 (utrzymanie się Victorii, pierwszy mecz 5:0)

1:0 - M. Assman (2), 2:0 - Sz. Assman (32), 2:1 - Kaplewski (38), 3:1 - Naczas (43), 3:2, 3:3 - Kaplewski (74 k, 81), 4:3 - M. Assman (88 k), 5:3 - Naczas (90 + 3)

• Dąb Kadyny - Wałsza Pieniężno 6:1 (awans Dębu Kadyny, pierwszy mecz 4:2)

0:1 - Graczyk (5), 1:1 - Zagórski (30), 2:1 - Gortatowski (39), 3:1 - Górski (41), 4:1 - Kazimierowski (59), 5:1 - Sowiński (70), 6:1 - O. Grabowski (60)

• Perkun Orżyny - Warmia Olsztyn pd. 4:4, k. 4:2 (awans Perkuna Orżyny, pierwszy mecz 2:2)

0:1, 0:2, 0:3 - Kapusta (27, 38 k, 41), 1:3 - Kobus (57 k), 2:3, 3:3 - Ciężar (63, 73), 3:4 - Dąbkowski (85), 4:4 - Marszałek (90 + 4)

• Radomniak Radomno - Kormoran Zwierzewo 1:2 (utrzymanie się Kormorana, pierwszy mecz 3:2)
1:0 - Lewicki (35), 1:1 - Gadomski (76), 1:2 - Rybicki (83)