Liga gra! - Kobiety

Czarny scenariusz w Sosnowcu

2023-09-03 10:25:52 KKP Stomilanki Olsztyn, Czarni Sosnowiec

Stomilanki przegrały w Sosnowcu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomilanki Olsztyn pozostają nadal bez zwycięstwa w premierowym sezonie Ekstraligi kobiet. Olsztynianki tym razem grały na wyjeździe w Sosnowcu z miejscowymi Czarnymi. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką 1:5.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego do tego spotkania przystąpiły z jednym punktem w tabeli. Remis osiągnęły w pierwszym meczu sezonu remisując bezbramkowo 0:0 z Śląskiem Wrocław. W ostatnim meczu olsztynianki przegrały 0:3 z mistrzem Polski GKS-em Katowice.

Po tym spotkaniu trener Maleszewski chwalił swój zespół za to, że cały czas widzi progres w grze zespołu i, że wszystko idzie w dobrym kierunki. Niestety ostatni mecz tego nie pokazał, chociaż worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej połowie spotkania.

Stomilanki bardzo szybko straciły gola, po tym jak zespół Czarnych wyszedł na prowadzenie za sprawą Patrycji Sarapaty. Zawodniczka Czarnych trafiła do pustej bramki, wcześniej jej koleżanka z zespołu nie miała problemów z wejściem w pole karne żeby dograć prostopadłą piłkę. Olsztynianki odpowiedziały dziesięć minut później za sprawą pochodzącej z Olsztyna (jedyna taka piłkarska z podstawowej jedenastki Stomilanek) Adrianny Rosiak. Zawodniczka wpisała się na stałe w historii kobiecego futbolu w Olsztynie, bo zdobyła premierowego gola dla Stomilanek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Rosiak gola zdobyła silnym strzałem z 10 metra, a asystowała w tej sytuacji Kamila Osajkowska.

Do przerwy utrzymywał się remis, ale dopiero po zmianie stron Czarne rozpoczęły festiwal strzelecki. Dwa gole zdobyła Nikol Kaletka, a kolejne pod koniec meczu to była już kwestia tego, że Stomilanki za wszelką cenę rzuciły się do ratowania wyniku. Olsztynianki za bardzo pozwalały rywalkom na łatwe wejścia w pole karne, a na tym poziomie rozgrywek rywalki są bezlitosne.

Po tej porażce Stomilanki spadły na spadkowe 11. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu zagrają ponownie na wyjeździe, tym razem w Łodzi z miejscowym UKS-em SMS Łódź.

• Czarni Sosnowiec - Stomilanki Olsztyn 5:1 (1:1)

1:0 - Sarapata (4), 1:1 - Rosiak (15), 2:1, 3:1 - Kaletka (59, 77), 4:1 - Miksone (84), 5:1 - Ročāne (90)

Stomilanki: Milner - Contreras (87 Kamala), Drąg (64 Skrzypińska), Kałużna, Kędzia, Libera (64 Lamanna), Osajkowska, Rosiak, Silny, Sokołowska (87 Korzec), Vidal (64 Tarnowska)