forBet promocja

News - II liga

Spadł śnieg i odwołano sparing w Olsztynie

2022-11-19 20:17:32 Stomil Olsztyn, GKS Wikielec

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Betkier

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Krzysztof Betkier

Spotkanie sparingowe Stomilu Olsztyn z GKS-em Wikielec miało być zwieńczeniem okresu roztrenowania dla obydwu zespołów. Niestety do meczu kontrolnego nie doszło, ponieważ piłkarzy zaskoczyła… zima.

Jeszcze przed ostatnimi spotkaniami ligowymi trenerzy obydwu drużyn umówili się na spotkanie sparingowe w Olsztynie. Stomil i GKS Wikielec w tym tygodniu miały okres roztrenowania i mecz kontrolny miał być zwieńczeniem kończącego się piłkarskiego 2022 roku. Niestety wszystko pokrzyżowała aura, bo w nocy z piątku na sobotę w województwie warmińsko-mazurskim zaczęło mocno sypać śniegiem. 

Pracownicy Stomilu zdążyliby przygotować boczne boisko przy al. Piłsudskiego 69a do rozegrania meczu w miarę normalnych warunkach, ale drogi w naszym województwie były w fatalnym stanie rano w sobotę. Sztaby szkoleniowe obydwu zespołów podjęły wspólną decyzję o odwołaniu meczu kontrolnego. Tak żeby nie ryzykować zdrowiem piłkarzy i sztabu GKS-u Wikielec, którzy mieliby do pokonania sporą drogę z Wikielca do Olsztyna w bardzo trudnych warunkach panujących na jezdni. 

W spotkaniu sparingowym nie zagrałby piłkarz Stomilu Olsztyn i wychowanek GKS-u Wikielec - Jakub Tecław. Rosły środkowy obrońca, który ma za sobą bardzo dobrą rundę, otrzymał zaproszenie na testy do ekstraklasowej Wisły Płock. Tecław to podpora olsztyńskiej obrony i stały egzekutor rzutów karnych. W tej rundzie strzelił już osiem goli, z czego sześć właśnie z karnych. 

Tym samym piłkarze Stomilu Olsztyn udali się na dwutygodniowe urlopy. Do zajęć wrócą jeszcze w grudniu i ponownie udadzą się na przerwę świąteczną. Podopieczni Szymona Grabowskiego przygotowania do rundy wiosennej II ligi rozpoczną 9 stycznia. Póki co piłkarze olsztyńskiego klubu będą przygotowywać  tylko na obiektach w Olsztynie i okolicach. Nie jest przewidywany żaden obóz przygotowawczy, chyba, że władze klubu wygospodarują na to dodatkowe fundusze w budżecie klubu. 

Stomil Olsztyn rundę jesienną zakończył na 4 miejscu w ligowej tabeli. Zespół w końcówce zmagań awansował do strefy barażowej dzięki fantastycznej serii, czyli pięciu wygranych z rzędu w II lidze. 

GKS Wikielec, czyli mistrz forBET IV ligi, będzie miał zdecydowanie dłuższą przerwę od ligowego grania. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego podobnie jak Stomil na zajęciach spotka się na początku nowego roku. Spadkowicz z III ligi bardzo poważnie myśli o powrocie na szczebel centralny i dlatego sparing z tak wymagającym zespołem to doskonała okazja do nauki, która zaprocentuje w przyszłości. Niestety śnieżna aura spowodowałą, że obydwa zespoły nie zagrały ze sobą, ale jest na to szansa w 2023 roku. 

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #  # 
#  # # # #  # 
#  #  #  ###### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  #  #