Słaby mecz Concordii i 8 porażka w lidze

2022-10-02 09:21:16 Concordia Elbląg, Broń Radom

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu,  fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia.

Po raz 8 piłkarze Janusza Buczkowskiego musieli uznać wyższość rywali. Po bardzo słabym spotkaniu Concordia Elbląg przegrała z Bronią w Radomiu 0:4.

Szkoleniowiec elblążan nie mógł skorzystać z pauzujących za kartki Ivana Spychki i Łukasza Kopki oraz chorego Huberta Szramki. W kadrze na ten mecz pojawił się za to Yudai Miyamoto, który w tygodniu zasilił Słoniki.

Concordia od początku stawiała opór, mogła również otworzyć wynik spotkania, jednak Edil minimalnie chybił odbijając piłkę po strzale Tomasza Szwary. Potem jednak wszystko się posypało i na boisku istnieli praktycznie tylko gospodarze. Broń wyszła na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym w 25 minucie przez Marcina Szymczaka. W doliczonym czasie gry prowadzenie radomian podwyższył Wojciech Kalinowski.

Zaraz po przerwie drugiego w tym meczu gola strzelił Szymczak, a wynik spotkania ustalił w 65. minucie Bartłomiej Nowak. Concordia miała swoje szanse na strzelenie chociaż bramki honorowej, ale próby Mateusza Szmydta i Miyamoto dobrze bronił Jakub Kosiorek.

Za tydzień Concordia (8. października) podejmie na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

• Broń Radom – Concordia Elbląg 4:0 (2:0)

1:0 - Szymczak (25), 2:0 - Kalinowski (45), 3:0 - Szymczak (52), 4:0 - Nowak (65)

Concordia: Woźniak – Rękawek, Szawara, Edil (46 Miyamoto), Akubardia, Bukacki, Drewek (62 Błaszczyk), Radchenko, Jarzębski (62 Pelc), Szmydt (88 Bartosiński), Łęcki (76 Nestorowicz).