Liga gra! - Kobiety

Stomilanki z kompletem punktów. FOTORELACJA!

2022-08-28 21:48:20 KKP Stomilanki Olsztyn, Rekord Bielsko-Biała

Stomilanki Olsztyn po wygranej z Rekordem. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn idą jak burza przez rozgrywki I ligi kobiet. Wygrały trzecie spotkanie w tym sezonie i z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli.

Spotkanie powinno się odbyć według terminarza w Bielsku-Białej, ale działacze Stomilanek walczyli o zmianę gospodarza, ze względu, że w najbliższym czasie ma rozpocząć się modernizacja boiska na Dajtkach i wiosną obiekt ma być wyłączony z użytkowania.

Mecz Stomilanek i Rekordu to najciekawiej zapowiadające się spotkanie 3 kolejki I ligi kobiet. Spotkały się niepokonane dotychczas zespoły. Po pierwszej połowie prowadziły podopieczne Dariusza Maleszewskiego, które wyszły na prowadzenie za sprawą Esther Sunday. W drugiej połowie reprezentantka Nigerii podwyższyła prowadzenie po pięknym uderzeniu zza pola karnego prosto w okienko.

W 69 minucie drużyna gości zdobyła bramkę kontaktową, z rzutu karnego trafienie zaliczyła Klaudia Nowacka. Wydawało się, że może się wkraść nerwowość w poczynania Stomilanek, ale nic bardziej mylnego. W 83 minucie trzeciego gola w tym spotkaniu strzeliłą Sunday, zaliczając hattriacka, a wynik spotkania w ostatniej akcji meczu ustaliła Pola Olender.

Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1 Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1 Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1 Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1 Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1

• Stomilanki Olsztyn - Rekord Bielsko-Biała 4:1 (1:0)

1:0, 2:0 - Sunday (20, 55), 2:1 - Nowacka (69), 3:1 - Sunday (83), 4:1 - Olender (90)

Stomilanki: Ptaszek - Bida (90 Korzec), Kędzia, Silny (70 Olender), Skrzypińska, Sokołowska, Rosiak, Kałużna (85 Czarnecka), Osajkowska, Libera, Sunday (85 Rabiega)