forBet promocja

Krótko - I liga

Psycholog sportowy w sztabie szkoleniowym Stomilu

2021-04-15 20:31:33 Stomil Olsztyn, Dariusz Nowicki

Dariusz Nowicki. Fot. stomilolsztyn.com

Dariusz Nowicki. Fot. stomilolsztyn.com

Do sztabu szkoleniowego Stomilu Olsztyn dołączy Dariusz Nowicki, znany w środowisku sportowym psycholog.

Olsztynianin jest specjalistą psychologii sportu, konsultantem kadry olimpijskiej i nie tylko. Współpracował między innymi z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem, Albertem Sosnowskim, Arturem Szpilką, Pawłem Nastulą, Mateuszem Kusznierewiczem czy Robertem Korzeniowskim. Miał także epizod z warszawską Legią oraz siatkarskimi drużynami – AZS-em Olsztyn i Resovią.

- Cieszę się, że będę mógł współpracować z klubem - powiedział dla klubowych mediów Dariusz Nowicki. - Jestem tutaj po to żeby uruchomić potencjał jaki tkwi i w tej drużynie i w tym zespole. Mam nadzieję, że to podniesienie na wyższy poziom jakość treningów, a co za tym idzie sprawowanie się zawodników w trakcie meczów. I dodaje: - Z jednej strony będę współpracował ze sztabem szkoleniowym, głównie z trenerami, ale nie tylko bo masażystą i fizjoterapeutą także. Po to żeby poprawić formułę komunikacyjną z zawodnikami, podania narzędzi po to żeby móc wpływać na zawodników zdecydowanie skuteczniej niż dotąd. A z drugiej strony bezpośrednia współpraca z zawodnikami. Ćwiczenia z zakresu treningu mentalnego ukierunkowane na kształtowanie cech takich jak psychomotryka, radzenie sobie z emocjami, kontrola poziomu stresu czy uruchamianie efektywniejszego myślenia podczas presji.

Dariusz Nowicki na początek będzie współpracował do końca sezonu.

rys

Komentarze

 1. goofi 2021-04-17 16:55:16 (***.***.***.***) #72953 0:0 zgłoś

  Tutaj potrzebni są piłkarze, a nie psycholog. Najpierw piłkarze, potem trener i psycholog. A u nas od końca. Efekt Ogórki z Resovi ogrywająnas 1:0, Jeszcze spadek możliwy!

 2. chamy z Rzeszowa 2021-04-17 15:51:46 (***.***.***.***) #72945 0:0 zgłoś

  Jest pandemia, a co robią krzycżące ciołki na trybunach stadionu Resovii? Chyba jest zakaz oglądania meczów, a poziom tej widowni to jakieś zera, krzyczą do Caroliny czarnuchu... Za to powinna być kara PZPN.

Dodaj swój komentarz

           
#####  #### #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # # # 
#####  ####  ##