forBet promocja

News - III liga

Znicz Biała Piska wydał specjalne oświadczenie

2020-11-16 18:26:22 Znicz Biała Piska, Huragan Morąg

Znicz Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

Znicz Biała Piska. Fot. Łukasz Szymański

W niedzielę (15 listopada) Znicz Biała Piska zremisował 1:1 na wyjeździe z Kaczkanem Huragan Morąg. Po meczu w sieci ukazało się oświadczenie Znicza Biała Piska odnośnie terminu rozegrania tego spotkania.

Oświadczenie:

Wokół terminu rozegrania meczu 16. kolejki w Morągu narosło wiele nieścisłości, które jako klub pragniemy wyjaśnić. Gospodarze, którzy regularnie rozgrywają mecze ligowe na swoim boisku w sobotnie popołudnia, spotkanie ze Zniczem zaplanowali w niedzielę na godz. 11, bardzo nietypową dla seniorskich rozgrywek w naszym regionie. Biorąc pod uwagę, że w środę Huragan grał mecz wyjazdowy w Aleksandrowie Łódzkim, można było uznać to za zasadne.

Od początku nasze zastrzeżenia budziła jednak godzina rozegrania spotkania, gdyż wiązało się to z wyjazdem w niedzielę o bardzo wczesnej porze, lub w sobotę, ale z poniesieniem dodatkowych kosztów w postaci organizacji noclegu. Dlatego trener Ryszard Borkowski już na przełomie października i listopada rozpoczął starania, by rozpoczęcie meczu przesunąć o dwie godziny na godz. 13. Po telefonicznych konsultacjach z Marcinem Zmiarowskim, trenerem Huraganu Morąg, uzyskał informację, że morąski klub - jego zawodnicy, sztab szkoleniowy - wstępnie przychyla się do propozycji.

Kolejnym krokiem była zmiana godziny rozegrania meczu w systemie Ekstranet, który służy do obsługi rozgrywek i jest prowadzony w tym sezonie przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. Trener Ryszard Borkowski, w obecności kierownika Grzegorza Pielocha, naniósł zmiany w systemie, zaznaczając rozpoczęcie meczu z Huraganem o godz. 13. By ŁZPN mógł oficjalnie zatwierdzić nową godzinę rozegrania spotkania, potrzebna była akceptacja gospodarzy. Na kilka dni przed weekendową kolejką propozycja Znicza została jednak przez klub z Morąga odrzucona, mimo wcześniejszych telefonicznych ustaleń.

W niedzielę w Morągu po rozmowach z osobami obecnymi na stadionie oraz piłkarzami Huraganu, nabraliśmy przekonania, że to nas starano się obarczyć odpowiedzialnością, za decyzję o rozgrywaniu meczu jednak o godz. 11, a nie o godz. 13, o co występowaliśmy. Naszym zdaniem było to celowe wprowadzenie w błąd własnych działaczy i zawodników przed niezwykle ważnym ligowym meczem dla morąskiego zespołu przez osoby decyzyjne w Huraganie Morąg.

Ubolewamy, że derby województwa warmińsko-mazurskiego na poziomie III ligi odbywają się w tak niezdrowej atmosferze. Uważamy, że jako kluby z regionu w bardzo trudnym sezonie z wyjątkowym przebiegiem rozgrywek, powinniśmy współpracować, by rywalizacja sportowa stała na jak najwyższym poziomie, bez jakichkolwiek zakulisowych zagrywek, które nie są w tym momencie nikomu potrzebne.

Zarząd i zawodnicy

MLKS Znicz Biała Piska

rys

Przeczytaj także: Manchester United nie rezygnuje ze starań o Sancho

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### ####  
#  # #   # #  
#  # #   #  # 
##### ###### #  #