forBet promocja

Rozmowa - III liga

Zmiarowski: Powinniśmy mieć więcej punktów

2020-11-05 16:45:02 Huragan Morąg, Marcin Zmiarowski

Marcin Zmiarowski. Fot. huraganmorag.pl

Marcin Zmiarowski. Fot. huraganmorag.pl

Co słychać w Kaczkanie Huragan Morąg? Przedstawiamy zapis rozmowy z Marcinem Zmiarowskim, trenerem III-ligowca.

- W 13 spotkaniach zdobyliście 12 punktów. Jak pan oceni ten dorobek?

- Ciężkie pytanie na początek. Z przebiegu spotkań i sytuacji, które tworzymy, to powinniśmy mieć więcej punktów. Strasznie ciężko było nam na początku sezonu. Mamy młody zespół, potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby pewne formacje poukładać. Od 3 kolejek jesteśmy na dobrych torach, więc będzie dobrze.

- Tych punktów trochę mało, bo nie możecie wygrać na własnym obiekcie. Dlaczego?

- Od wielu lat jest walka, żeby poprawić naszą infrastrukturę. Warunki do treningu, warunki do rozgrywania meczów, nie napawają optymizmem. Mam nadzieję, że w perspektywie czasu władze miasta i zarząd będą robić wszystko żeby troszeczkę zmienić. Drużyna ma bardzo ciężkie pole manewru żeby dać jakość w treningu jak i podczas meczu.

- Ostatnio wygraliście z Bronią Radom. Proszę powiedzieć jak wyglądało to spotkanie?

- Wiedzieliśmy co grają gospodarze, byliśmy dobrze przygotowani. W pierwszej połowie było po równo, ale mieliśmy swoje szanse. W końcu udało się przełamać, po stałym fragmencie Paweł Galik strzelił gola głową. Mając jedną bramkę przewagi było nam łatwo kontrolować przebieg spotkania. Zagraliśmy na zero z tyłu, udało się strzelić drugą bramkę. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo ciężko jest nam ostatnio zdobywać punkty. Nie chcę mówić o pracy sędziów, bo pewnie wiele klubów ma pretensje od podyktowane czy niepodyktowane rzuty karne. Zostawmy przeszłość, patrzy co w przyszłości. Cieszę się, że decyzje rządu nie uderzyły w sport i nadal możemy pracować. Koronawirus wyszedł nam bokiem, jako klubowi. Od kiedy zaczęła się pandemia, musimy się zmagać z dużymi problemami.

- Teraz trzeba obowiązkowo wygrać z najsłabszym zespołem z Wasilkowem.

- Zgadza się, ale to nie są łatwe spotkania. Mamy przeciwnika, który nie chciałby być w tym miejscu tabeli co jest. Nie przyjadą i się nie położą, będą walczyć. Takie mecze są bardzo trudno. Trzeba dobrze wejść w mecz, przygotować się mentalnie, i przełamać się na własnym boisku. Nasze boisko nie sprzyja finezyjnej grze, ale jestem dobrej myśli.

- Uda się dograć do końca ligę w tych ciężkich czasach?

- Bardzo bym sobie tego życzył. Jako zespół odwróciliśmy karty, wyglądamy coraz bardziej przyzwoicie. Sytuacja nie napawa optymizmem. Trzeba jednak zrobić wszystko żeby dograć, bo jak to stanie, to ciężko, będzie ruszyć. Ścierają się dwa światy. Jeden świat to kontrakty i wymagania finansowe zawodników. Drugi świat to realizacja tego. Jak stanie gospodarka to sponsorzy, przedsiębiorcy będą mieli ciężko, żeby wykładać pieniądze na sport. Jestem zbudowany tym, że sport nadal może funkcjonować, będzie dobrze.

- W ostatnim czasie do zespołu dołączył Piotr Karłowicz. Co pana skłoniło po sięgnięcie tego zawodnika?

- III liga i cała sytuacja z koronawirusem miała najgorzej. Nierówne okno transferowe, inni mieli dłużej. Szukaliśmy napastnika, bo Orlando nie może się odnaleźć. Piotrek u nas był już wcześniej, teraz przygotowywał się z nami w okresie letnim, ale praca mu nie pozwoliła mu na grę i obowiązki rodzinne. Zmieniło się u niego, pogadaliśmy w połowie sezonu i wygląda to przyzwoicie.

- Jak sytuacja zdrowotna w zespole? Dużo macie kontuzji?

- Największe problemy ma Rafał Maćkowski. Od kiedy po jednym ze sparingów miał podejrzenie pęknięcia czaszki, to odnowiła się kontuzja nogi, potem kolejny uraz. Mam nadzieję, żę w końcówce będę mógł z niego skorzystać, bo dawał nam dużo jakości. A tak to trzymamy się dobrze i oby tak było do końca.

Rozmawiał kyn

Komentarze

 1. Max 2020-11-08 13:32:04 (***a***:***cf:***:***:d***e:***fe***:c***:***f***) #72133 0:0 zgłoś

  Huragan nie chciał przełożyć za tydzień meczu że Znicz em. Wyznaczył prezesiunio mecz na godz. 11 chcieli zagrać 2 godz później, zawodnicy i trener się zgodzili, ale hotelowiec ma to w d..... Ie wstyd. Ale karma wróci

 2. Mrs 2020-11-07 12:07:35 (***a***:***cf:***:***:***:e***a***:f***:a***) #72123 0:0 zgłoś

  Dobra tam hren z tą zakichaną zachłannoscią na punkty liczy się zdrowie wszystko to lipa na kółkach!

 3. hej 2020-11-07 10:39:07 (***.morag.vectranet.pl) #72121 0:0 zgłoś

  racja nieudacznik jak nikt - taki trenerski pajacyk to tylko w hujaganie

 4. Olo 2020-11-07 08:55:08 (***.p***p.business.static.vectranet.pl) #72120 0:0 zgłoś

  Najgorszy trener Huraganu od 20 lat, niech unihokej trenuje dalej

 5. Sokol 2020-11-05 22:17:42 (host-***-***-***-***.dynamic.mm.pl) #72116 0:0 zgłoś

  Sokół Ostróda Pany!

 6. mirek 2020-11-05 17:50:58 (sa***.azar-a.net) #72113 0:0 zgłoś

  jezeli tak trenuje jak udziela odpowiedzi to ja sie nie dziwie ze koncowka tabeli. Pytanie: Dlaczego nie mozecie wygrac u siebie? bo mamy zła instrastrukture hahahaha. To wlasnie zawsze byl atut huraganu bo oni znali swoje klepisko a druzyny przyjezdzajace nie wiedzialy jak tu grac . Wiec przestac pird..olic chlopie o bazie bo czesiu jakos to potrafil przekuc w atut a ty placzesz

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # ##### 
#  # # # #  # 
######  #  #  # 
#  #  #  ##### 
#  #  #  #  # 
#  #  #  #  #