Liga gra! - Kobiety

Stomilanki zremisowały w Rzeszowie

2023-03-19 20:54:01 Resovia Rzeszów, KKP Stomilanki Olsztyn

Stomilanki Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn drugi raz z rzędu nie wygrały w rozgrywkach I ligi kobiet. Tym razem podopieczne Dariusza Maleszewskiego zremisowały 1:1 w Rzeszowie z miejscową Resovią. Strata punktów nie spowodowała zmian w ligowej tabeli i cały czas olsztyński zespół jest liderem.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce olsztyński zespół przegrał 0:1 z Rekordem Bielsko-Biała, a teraz tylko zremisował 1:1 w Rzeszowie z miejscową Resovią.

Dariusz Maleszewski ponownie nie mógł wystawić najsilniejszego zestawienia. Z powodu kontuzji nie zagrała Wiktoria Skrzypińska. Do składu wróciła najlepsza zawodniczka Stomilanek Esther Sunday, ale nie była w stu procentach zdrowa.

Obydwie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej odsłonie meczu. Najpierw w 12. minucie meczu zawodniczka gospodarzy strzałem z dalszej odległości pokonała bramkarkę Kingę Ptaszek. W 18. minucie Alicja Sokołowska precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego doprowadziła do wyrównania.

- Pierwsza połowa spotkania była niemrawa z dwóch stron - ocenił po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek Olsztyn. - W drugiej połowie mieliśmy zdecydowanie większą przewagę, byliśmy bliżsi zdobycia bramki na wagę trzech punktów, ale bramkarka Resovii wybroniła mecz gospodarzom. Nastąpił podział punktów, szkoda, bo byliśmy bliżsi zwycięstwa. Zabrakło w drugiej połowie kropki nad i. Byliśmy bliżsi, ale niestety zarówno teraz jak i na jesieni (0:0 - red.) z tym zespołem straciliśmy punkty.

Dwa słabsze spotkania w I lidze kobiet nie spowodowały spadku z pierwszego miejsca w Orlen I lidze. Drużyna Stomilanek cały czas jest na dobrej drodze do awansu. - Ten pierwszy mecz z Rekordem to jeden wielki przypadek (mecz toczył się w ciężkich zimowych warunkach - red.), i gdyby tam nam się udało zremisować, to jeden punkt w Rzeszowie wzięlibyśmy na spokojnie, a tak szkoda, że nie udało się wygrać teraz.

Przed Stomilankami trzeci z rzędu daleki wyjazd. W środę lider I ligi zagra w 1/8 finału Pucharu Polski z LZS Stare Oborzyska. Kolejne ligowe spotkanie zaplanowane jest na niedzielę na olsztyńskich Dajtkach, a rywalem drużyn SWD Wodzisław Śląski.

• Resovia Rzeszów - Stomilanki Olsztyn 1:1 (1:1)

1:0 - Misiak (12), 1:1 - Sokołowska (18)

Stomilanki: Ptaszek - Krech, Kędzia, Taranowska, Libera, Bida (76 Olender), Sokołowska, Rosiak, Kałużna, Osajkowska, Sunday (85 Milewska)