Olimpia Elbląg remisuje z rezerwami Śląska

2022-08-13 23:27:34 Olipia Elbląg, Śąsk II Wrocław

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski.

W meczu 6. kolejki eWinner 2 Ligi Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 z rezerwami Śląska we Wrocławiu przy ul. Oporowskiej. Jedyna bramkę dla Olimpijczyków już w 4. minucie strzelił Yan Senkevich.

Po okazałej wygranej w derbach województwa ze Stomilem Olsztyn (4:0) podopieczni trenera Przemysława Gomułki wybrali się do Wrocławia na mecz z rezerwami Śląska. Mecz przy Oporowskiej fantastycznie rozpoczął się dla elblążan. Już w 4. minucie, po zablokowanym uderzeniu Marcina Rajcha, piłka spadła pod nogi Yana Senkevicha, który kropnął z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Zadowoleni z prowadzenia zawodnicy Olimpii z minuty na minutę oddali inicjatywę. jeszcze w 14. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Aron Stasiak, ale potem okazje tworzyli gospodarze. Śląsk miał mnóstwo stałych fragmentów, ale swoją przewagę udokumentował dopiero tuż przed przerwą. W 44. minucie do remisu doprowadził Miłosz Kurowski, który wpakował do siatki piłkę odbita przez Andzreja Witana po dośrodkowaniu Filipa Gryglaka.

Druga połowa była dość bezbarwna, dominował Śląsk, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki Witana. Jeszcze w ostatniej akcji meczu szalę zwycięstwa na korzyść elblążan mógł przechylić Dawid Wojtyra, ale jego strzał końcówkami palców obronił Oskar Mielcarz.

W innym spotkaniu II ligi Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z Górnikiem Polkowice.

Kolejne spotkanie Olimpia Elbląg rozegra 20. sierpnia, kiedy to podejmie przy Agrykoli 8 Znicz Pruszków.

• Śląsk II Wrocław - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)

0:1 - Senkevich (4), 1:1 - Kurowski (44)

Olimpia: Witan - Sarnowski, Wenger (71 Wierzba), Senkevich, Czernis, Jakubczyk, Danilczyk (60 Famulak), Braniecki (71 Wojtyra), Piekarski, Stasiak, Rajch (46 Turzyniecki)